Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egy orvos csinál másoddiplo...

Ha egy orvos csinál másoddiplomát, szerintetek hülyeség azt pszichológia szakon megcsinálnia? Orvos-pszichológus párosítás?

Figyelt kérdés
NEM rólam van szó.

2015. ápr. 28. 18:12
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
62%
Azért az eléggé tévhit, hogy a pszichológusoknak kevésbé kell tudni a neuroanatómiát. Amikor egy orvosis (SOTE) ismerősöm lelkesen felajánlotta hogy segít, kicsit meggondolta magát miután átküldtem neki az anyagot. És több ehhez hasonló történetet ismerek. Egyébként nem egy orvost ismerek aki elvégezte a pszichot is. Hasznos, már csak azért is, mivel pszichodiagnosztikai teszteket (Rorschach, IQ tesztek, stb.) kizárólag pszichológus vehet fel és értékelhet ki. Amikor gyakorlaton voltam a klinikán, egy orvosis gyerek szeretett volna elkérni a pszichiáterektől egy IQ tesztes készletet, de nem adták neki oda, hanem megmondták, hogy úgyse tudná felvenni, és nem is szabad neki (nincs hozzá jogosultsága). És ugyebár a szemléletmód is más: mi inkább pszichoterápiával gyógyítunk, mint gyógyszerekkel. :)
2015. nov. 1. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%
Az, hogy valaki egy dokiképzőt el tud végezni, semmit sem jelent. Pszichológián tanulni is kell.
2016. ápr. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
21-eske! Az orvosis meg a pszichós neuroanatot ne emlegessük már egy lapon. Nézd meg a te anyagodat, majd nyiss ki egy Vezérfonal a neuroanatómiához könyvet, esetleg egy Szentágothai Funkionális anatómiát, utána okoskodj. Esetleg vesd össze a tételsorodat bármelyik orvosinak a neuroanatómia tételsorával, majd maradj csendben.
2016. ápr. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Egyébként meg én is láttam, mikor pszichológusok tanulnak az Anatómia-élettan című könyvből... jó mély tudást adhat. Orvosin csak az élettan egy 700 oldalas, A4-es könyv, az anatómia dettó, plusz a 3 kötetes Sobotta atlasz.
2016. ápr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy dobálózhatsz itt a neuroanattal, de kíváncsi vagyok, hogy milyen mélyen tanuljátok a mozgásszervrendszert, a zsigertant, a szervszövettant, a neurohisztológiát, kórtant, élettant, patoszt, gyógyszertant....stb stb stb :) Tudod, mit? Nem kell válaszolnod. :) Ez nem farokméregetés, egyszerűen csak ne akard már bemesélni, hogy a pszichológiát nehezebb elvégezni az orvosinál.
2016. ápr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!