Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy orvos hogy szerez másoddip...

Egy orvos hogy szerez másoddiplomát?

Figyelt kérdés
Orvosira járok, és egyszerűen nem értem, hogyan szerez egy végzett orvos másoddiplomát. A jog még valahol érthető, hiszen a rezidensi munka mellett levelezőn tudja végezni, és a szabadidejét rááldozza, ez oké. De mondjuk egy biológus, vegyész...stb diplomát hogy tud munka mellett megszerezni? Még ha az előadás jegyzetet el is tudja kérni, kötelező gyakorlatok, szemináriumok vannak és ezek a szakok általában csak nappalin indulnak - érthető okokból. Szóval nem úgy értem a kérdés, hogy munka mellett mikor tanul, mert ezt mindenki be tudja osztani, ha ilyen tervei vannak, de hogy egyezteti a munkát az egyetemi órákkal? Vagy ha nem orvos, akkor egy másik területen dolgozó ember nappali szakra hogy tud járni?

2015. ápr. 29. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Erre egyszerű a válasz: nem megy el dolgozni.
2015. ápr. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Általában hétvégére szokták csoportosítani tömbösítve a gyakorlatokat, és akkor betudsz menni.

Továbbá van amikor estére teszik.

Nekem volt "éjszakai" is, meg hétvégén tömbösített. Bementünk szombaton, meg vasárnap, és reggel 7-8-tól este 6-8-ig tartott. De volt 3 félév amikor elegendő volt az egyéni tanrend is. Kérésre ha nappalis vagy, akkor sokszor megengedik, hogy a levelezősökkel járj pár hónapot.

Levelezőn a hétvégi periódusra ütemeznek, de nappalin is veheted fel így a tárgyakat, vagy simán egyéni tanrendes lehetsz.


Elég fárasztó a tömbösítés, de kibírható! (:

2015. ápr. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem értem, hogy egy orvos mi a túrónak akarna az orvosi diplomája mellé biológus, vagy vegyész diplomát. Ami megéri az a fogorvos, a jog és a közgáz. El nem tudom képzelni, hogy mire lenne jó, egy biosz diploma, semmivel nem adna többet, mint a sajátom. A vegyész megint értelmetlen, hiszen az orvos és a vegyész között ott van a gyógyszerész szak.
2015. ápr. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Első: Persze, mert az orvosnak dolgozni se kell, csak dől a lé, amiből fizeti az albérletet (pályakezdő rezidensről beszélünk), a tandíjat, a rezsit meg mindent.


Második: Ezt írtam, hogy jogon kívül a legtöbb szakból nem indítanak levelező képzést, csak nappalit, ahol nincs tömbösítés.


Harmadik: A biológus szerintem nem hülyeség... Ha egy orvos kutatni akar pl. molekuláris medicina területen, akkor jól jön, ha "mellesleg" molekuláris biológus végzettsége is van.

2015. ápr. 29. 20:43
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha egy orvos kutatni akar pl. molekuláris medicina területen, akkor jól jön, ha "mellesleg" molekuláris biológus végzettsége is van."


??? Jobb egyetemeken egy teljes éven át oktatják külön tárgy keretében a molekuláris sejtbiológiát és az első év egyik legkeményebb szigorlata orvosin. Ezen kívül ott a gyógyszertan, ami ezt a tudást kiegészíti. De a lényeg, diplomás orvosként ott kutatsz ahol akarsz, azt a kis extra tudást autodidakta módon is meg lehet tanulni, nem kell hozzá külön képzés. Ha a papírt nézzük egy biológus diploma nem sokat ad hozzá értékben az orvosi diplomához.

2015. ápr. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Na várjál, egy kicsit tévedésben vagy.

Tömbösítés akkor van, ha igény van rá az oktató, vagy a diákok részéről. Mindegy, hogy milyen szak.


Levező képzés pedig sok helyen indul. Nem tudom, hogy miről beszélsz.

Biológiából az országban 5 helyen indul, köztük szeged, ahol tökéletes a molekuláris biológia képzés.

Kémiából 4 helyen indul, itt is köztük van szeged.


Szóval indulnak levelezők.

Itt ellenőrizheted:

[link]

2015. ápr. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, Pécsett a sejtbiosz egy éves tárgy, tudom. de azért az orvosis egy éves sejtbioszt azért ne említsük egy lapon a molekuláris biológus mesterdiplomával.
2015. ápr. 30. 08:08
 8/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat a szóismétlésért.
2015. ápr. 30. 08:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!