Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A jog és az orvosi presztízst...

A jog és az orvosi presztízst tekintve egy szinten van?

Figyelt kérdés

2015. ápr. 15. 15:16
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
szerintem az orvosi magasabban van tarsadalmi presztizsben.
2015. ápr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Egyetértek az előző hozzászólóval.
2015. ápr. 15. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%
Nem. Az orvosit végzetteknek nagyobb a presztízse.
2015. ápr. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%
Nem, az orvosié nagyobb, az orvosok szó szerint életeket mentenek. Üdv, egy jogot végzett.
2015. ápr. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
22%
a jogot manapság már körbelengi a büfészak jelző
2015. ápr. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem az orvosi nagyobb jelentőségű és alapvetően társadalmilag hasznosabb hivatás, mint bármilyen joggal kapcsolatos dolog.


Egy leendő joghallgató.

2015. ápr. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
ha engem kérdezel én többe nézem az orvosokat. Ez persze nem azt jelenti, hogy lenézem a jogászokat. De egyértelmű az orvos.
2015. ápr. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem már nem beszélhetünk presztízsről (egyetemek tekintetében). Ha beleolvasol egy cikkbe, ami EÜ-ről szól, még ha pozitív színben tünteti is azt fel, a hozzászólások 90%-a az orvosokat fikázza, és akkor csodálkoznak az emberek, hogy egy, nem mennek a fiatalok orvosi egyetemre, kettő, aki mégis, az diploma után dobbant az országból. Lassan akkor is feljelentik az orvost, ha szakmailag és emberileg mindent megtett a betegért, de mégis meghalt. A jogról meg ugye nem kell bemutatnom a "csak magolni kell" sztereotípuát? Arról nem is beszélve, hogy mindkét egyetem esetében az emberek jönnek az "Én is végeztem egyetemet! Nekem is van diplomám!" mondatokkal, csak azt felejtik el, hogy egy jogász legjobb esetben is 5+3 évet tanul, mire ügyvéd lehet, és akkor még hol van az ügyész, jegyző, bíró....stb posztoktól, egy orvos meg 6+8v9 évet tanul (egyetemen és kórházban) legjobb esetben is pl. egy szívsebész esetében, mire elkezdhez önállóan praktizálni. Ja, és ezek után örüljön, ha az életmentő műtét után nem köpik arcon a hozzátartozók, egy SZÓBELI köszönömről meg már ne is álmodjon. Még nem ez van, de egyre inkább errefelé tendál a helyzet. Az orvosi és a jogi egyetem (hivatás) presztízse 10-20 éven belül a nullával lesz egyenlő.
2015. ápr. 16. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!