Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek ezek alapján a...

Szerintetek ezek alapján a gazdaságinformatikást vagy a gazdálkodási és menedzsmentet válasszam?

Figyelt kérdés
matekból jó vagyok, érdekel a földrajz is és beszélek 3 nyelven, infó is érdekel de nem tudok programozni
2015. ápr. 29. 20:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy betűt nem írtál arról, mit dolgoznál.
2015. ápr. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igaz, olyan munkát szeretnék ahol nem csak a szgép előtt ülök egész nap, de azért számokkal is szeretnék foglalkozni illetve idegen nyelven is szeretnék beszélni
2015. ápr. 29. 20:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyértelműen a gazdálkodási menedzsmentet ajánlom valami nevesebb egyetemen. Főleg, ha időben akarsz végezni.

Gazdinfót nem javaslom annak, aki nem tud programozni, mivel (legalábbis nálunk ez volt) ugyanúgy elvárják, mint a prog/mérnökinfóstól. Sok helyen ugyanazt a zh-t írják.

2015. ápr. 30. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

köszön a válaszod!

lenne még egy kérdésem, azt hallottam már nem egy pénzügy-számvitelestől, hogy csak a pénzügy-számvitel szak elvégzésének van értelme a gazdálkodási és menedzsmentnek meg kereskedelem és marketingnek nincs értelme. Ez mennyire igaz?

2015. ápr. 30. 07:37
 5/5 anonim ***** válasza:

No. Egyetemtől függetlenül NEM kell programozni tudni semmilyen szakon, mindenhol az elejéről indítják, pláne gazdinfón. (BME mérnökinfón meg hasonló szakokon és egyetemeken is.) Egyébként a gazdinfó jellege nagyon el tud térni különböző egyetemeken. Corvinuson, BGF-en inkább gazdasági szemléletű, de olyan gazdinfós tantervet is láttam, ahol kb összesen 3 gazdaságis tárgy volt. A legjobban akkor tudsz dönteni, ha megnézed a kinézett suli egyetemén a tantervet és a tárgyak leírásait. Google: Egyetem neve + szak + operatív tanterv; tárgy neve + egyetem.

És szerintem sincs a gazdmennek meg a kermarknak túl sok értelme. Ha nevesebb egyetemen végzel, akkor valószínűleg lesz vele munkád, de szerintem a gazdinfó meg a psz értelmesebb döntés.

Ja és amúgy az egyetemet végzettek szellemi munkát végeznek, a 21. században meg ez már alap, hogy számítógépen történik. Tehát nagy valószínűséggel egész nap a számítógépet fogod nézni így is, úgy is.

2015. máj. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!