Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy lesz valaki ügyvéd (lent)?

Hogy lesz valaki ügyvéd (lent)?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy 5 éves egyetem plusz 3 év szakmai gyakorlat ("ügyvédbojtár"), és utána szakvizsga, majd ügyvéd lesz. Azt olvastam, hogy ezt követően teljes értékű ügyvéd az ember, tehát az, hogy valaki családjogi ügyvéd, büntetőjogi vagy válóperes, csak attól függ, hogy miben mélyed el, de gyakorlatilag bármilyen ügyet elvállalhat ügyvédként. Akkor a jogi karok miért hirdetnek meg jogászoknak szakjogász posztgraduális képzéseket?

[link]

Csak kiegészítésnek? Vagy a praktizáláshoz ezt is el kell végezni? Hogy van ez?



2015. máj. 2. 10:22
 1/2 anonim ***** válasza:
1 év után már leteheted az ügyvédi szakvizsgát. Ezek a képzések azért vannak, mert az egyetemen mindenből csak egy kicsit tanulsz, átfogó jelleggel, s hogy ne autodidakta módon tanuljad a szakmád indítanak ilyen képzéseket.
2015. máj. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Diploma után 3 év a szakvizsga minimum.
2015. máj. 7. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!