Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mik a jól bevált apró segítség...

Mik a jól bevált apró segítségek angol emelt érettségihez?

Figyelt kérdés
Csütörtökön emeltezek angolból és néhány tanácsra lenne szükségem, amikkel pár plusz pontot szerezhetek, illetve nem veszítek, ha ezekre odafigyelek. Esetleg van tapasztalatotok, hogy egy teljesen új iskolában és közegben milyen a légkör?

2015. máj. 3. 13:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
ha az elmúlt 4 évben odafigyeltél rá, hogy tanulj akkor nem lesz gáz
2015. máj. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
4 éve járok külön tanárhoz, hetente 2-szer 2 órára, a középszintű érettségim tavaly 90% lett, a mostani próba emeltem 83% (a hallás utáni és a szóbeli nélkül), de ezek ellenére mégis van bennem egy kicsi félelem.
2015. máj. 3. 13:15
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges félni az angoltól. Én tavaly tettem le az emeltet előrehozottban 5-re. Hogy milyen volt a légkör, nos semmi xtra nem ismersz senkit (bár én találkoztam ismerőssel) és feltehetően mások sem ismerik egymást, így nem nagyon fogtok kommunikálni. Megkapod a feladatlapot kitöltöd és kész, nem nagy ügy. Azért azt elmondanám hogy lényegesen nehezebb az emelt mint a közép de ha a próba emeltet 83% akkor felesleges izgulni. Levélre legyen ilyen begyakorolt, betanult szöveget mint: I'm writing this letter to express my interest in the job you advertised, vagy I'm sorry I haven't written before, but I've been very busy, ilyenek. Akkor figyelj arra hogy hivatalos levélnél ne legyen összevont alak, baráti levélben lehet. Akkor volt egy szívatós feladat ahol hibákat kellett keresni a mondatokban, ott légy nagyon figyelmes, mert elvannak rejtve a hibák. A többi meg igazából feladatsor függő de szerintem menni fog. Szóbelire szintén legyen majd begyakorolt szöveged és beszélj végig még akkor is, ha hülyeség (azért ne marha nagy) nyelvtanilag legyen jó, és logikailag is nagyjából feleljen meg. Emlékszem amikor nekem nem jutott több dolog eszembe, megbeszéltem a tanárral, hogy én erről a témáról nem nagyon tudok többet mondani, mert távol áll tőlem, nem nagyon foglalkozok ilyennel. Szóbelin egyébként nagyon rendesek voltak.
2015. máj. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
És egyébként 45%-tól +50 pont 60% felett pedig középfokút kapsz. Ezt azért nem nehéz összekaparni ha tanultál rá.
2015. máj. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Még azt kifelejtettem mondani hogy nézz angolul filmeket, vagy hallgass valami rádiót bemelegítésként odavezető úton, vagy előtte lévő nap
2015. máj. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon-nagyon szépen köszönöm a segítségedet! Leginkább a légkör meg az új környezet miatt tartok egy kicsit tőle, nem a tudásom miatt. :)Már évek óta angolul nézem a filmeket, sorozatokat, kezdetben magyar felirat, aztán angol most meg ha nincs felirat úgy, és megértek mindent. :)
2015. máj. 3. 15:42
 7/13 anonim ***** válasza:

Segítőkészek lesznek az ottani tanárok, mint mindenhol.

Diákokkal mint írtam nem nagyon fogsz szerintem beszélgetni mert mindenki el lesz foglalva a saját dolgával.

2015. máj. 3. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Gondolom a szülők nem jöhetnek be az épületbe, igaz?
2015. máj. 3. 16:00
 9/13 anonim ***** válasza:
Fogalmam sincs
2015. máj. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
De miért lenne jó az, ha a szüleid az épületben tartózkodnának?
2015. máj. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!