Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért segítenek az érettségin...

Miért segítenek az érettségin a tanárok?

Figyelt kérdés

egy jó gimibe járok. sok ismerősömtől hallottam, hogy náluk a tanárok segítettek, vagy hagyták őket beszélni az írásbeli alatt. esetleg ki is ment a tanár a teremből.

kérdem én, a tanárnak miért jó ha 15 vadidegen kölyöknek hagyja ezt? mert ha még a saját csoportjáról van szó, oké nem akar beégni hogy szart írnak a gyerekek. de úgy tudom saját tanár a tárgya írásakor nem felügyelhet.? nem igaz?

meg kicsit igazságtalannak tartom, hogy ilyet megengednek. inkább lenne központi az írásbeli, mint az emelteknél. ott azért már kisebb esély van ilyesmi szabálytalanságra.

mert tényleg nem fair a többi diákkal szemben aki a saját tudására hagyatkozhat.


2015. máj. 6. 17:29
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
most ezzel nem azt akartam mondani hogy a gyengébb sulikban segítenek. csak eddig leginkább olyan helyekről hallottam ilyesmit
2015. máj. 6. 17:35
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekem is mondta haverom, hogy lazán megbeszélték a megoldásokat és leellenőrizték, hogy mindenkinek az-e.

Ellene sokat nem tudsz tenni. Engedd el.

2015. máj. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
az okára lennék inkább kíváncsi, hogy a tanárnak miért érdeke akár az állását is kockáztatnia ezzel?
2015. máj. 6. 17:49
 4/12 anonim ***** válasza:

Egyszer a környékünkön kiderült, hogy egy "elit" gimiben a táblán oldották a matekot együtt.


Hát na, ez van, érted.. Sokat nem tudsz ellene tenni. Nálunk szigor volt.

2015. máj. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán a sulinak is fontos (pénzügyileg), hogy milyen "eredményeket" érnek el a diákok.
2015. máj. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól tartok, ott a pont az 5.-nél. Az elitiskolák minél jobb eredménnyel akarnak dicsekedni. szerintem ez nagyon durva. A másik oldal a futottak még iskolák, pl felnőttoktatás, fizetős magániskolák, ahol ugyanez van. Én egy nem elit normál iskolában tanítok, és ez nálunk elképzelhetetlen.
2015. máj. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

Jó, hogy nem csinálja meg helyettük

Meg talán amúgyis lazábbak a törin

2015. máj. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Melyik tantárgynál volt ez?

Nálunk sem volt ilyen

2015. máj. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
100%

Egyetértek, tényleg nem fair. De (elnézést, ez tény) egyes iskolákba "gyökerek" járnak. Egyik tanárnak sem érdeke, hogy még egy évig oda járjon a gyerek, vagy a szülő szálljon rá az iskolára ilyen kérdésekkel: Miért buktatták meg a gyerekemet, amikor xy fia is átment, pedig ...?

Általában a tanári kar összetartó. Védik az iskola általános hangulatát.


Sokszor szerepet játszik a pénz. Ha a szülő pénzt fizet a gyerek érettségiére, akkor elvárja, hogy sikeres legyen.

Aztán meg még ott van a megítélés is: Jobbnak számít az iskola, ha jobbak az érettségik.


Szóval a probléma összetett. Megjegyzem, ahova én jártam iskolába, ott nem segítettek a tanárok, de hallok ilyen sztorikat más iskolákból elég sokat.

2015. máj. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

utolsó előttinek üzenem, hogy nem nálam volt írtam is a kérdésbe-.-

egyébként az érettségi meg ingyenes, utolsó. és nem tudom, én ha tanár lennék nem tudom elképzelni, hogy pár szánalmas kölyök aki négy évig melegedni járt, szóval miattuk kockáztassam az állásom.. a szülő meg felőlem háboroghat, az érettségi központi, ha nem megy a kedves gyereknek, az nem feltétlen az iskola hibája.


nem felnőttképzésen hallottam, hanem rendes sulikban. nappalin.

2015. máj. 10. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!