Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért segítenek az érettségin...

Miért segítenek az érettségin a tanárok?

Figyelt kérdés

egy jó gimibe járok. sok ismerősömtől hallottam, hogy náluk a tanárok segítettek, vagy hagyták őket beszélni az írásbeli alatt. esetleg ki is ment a tanár a teremből.

kérdem én, a tanárnak miért jó ha 15 vadidegen kölyöknek hagyja ezt? mert ha még a saját csoportjáról van szó, oké nem akar beégni hogy szart írnak a gyerekek. de úgy tudom saját tanár a tárgya írásakor nem felügyelhet.? nem igaz?

meg kicsit igazságtalannak tartom, hogy ilyet megengednek. inkább lenne központi az írásbeli, mint az emelteknél. ott azért már kisebb esély van ilyesmi szabálytalanságra.

mert tényleg nem fair a többi diákkal szemben aki a saját tudására hagyatkozhat.


2015. máj. 6. 17:29
1 2
 11/12 anonim válasza:
100%

1. Alapítványi sulikban (pl.) az érettségi nem ingyenes. Na szóval nem mindenhol igaz az állításod.

2. Annyira nem kockáztat nagyot a tanár. Hiába központi az érettségi, nem igazán ellenőrzik. Pár tanár csak úgy félrenéz puskázáskor, már segített. Kockáztat, kockáztat, de mégse. Ki árulná be? Ki foglalkozik ezzel, főleg, ha segített neki?

3. A szülő olyan, mint a gyerek, talán még befolyásolhatóbb, még túlzóbb, ingerültebb. Hol hiszi azt el bármelyik tanárnak, hogy nem a suli hibája, ha a gyerek ellenkezőt állít. Egy érzékletes hasonlatban a szülő egy ritka éhes pióca, addig szívja a véred, amíg már erőd sincs ellenállni.


Elhiszem, hogy neked ezek még nem jönnek át. Béna duma tudom, de igaz: Belülről kell látni a rendszert. Tanárnak kell lenni, vagy bátran megkérdezni egy tanárt face2face. Na nem egy kezdőt, hanem egy tapasztaltabbat. Fenn áll az esély, hogy azt mondja: "Soha nem tennék ilyet, ennyire nem érdekelnek a fiatalság gondjai, és még egyéb indokok." De kérdezném erre én: "Mi a fontos egy tanárnak, ha nem a diákjai sorsa? Mikor váltak a tanárok lelketlen karrieristákká?" És itt már egyéb más típusú érvek jönnének, amelyek még jobban eltérnének az eredeti tárgytól. (Ennyi lenne. Bocs terjengős vagyok.)

2015. máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

a külön érdekesség, hogy az utolsó írásbelimen a tanár behozott egy újságot. azt a nagy széthajthatóst.. és maga előtt volt. szóval nem nézett minket, voltak is hátrafordulások stb.

nem tudom hogy most ezt direkt csinálta -e?

én nem puskáztam és nem voltam kiváncsi arra amiket mások írtak.. szóval én a saját erőmből akarok bekerülni a kívánt szakra, nem a szomszédról lelesett válaszok alapján.

de komolyan egyből ez jutott eszembe, hogy ide kiírtam hogy nálunk egy tanár se segít. erre utolsó nap az utolsó 1 órában ránk se nézett...:D

2015. máj. 14. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!