Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van az, hogy ha valaki...

Miért van az, hogy ha valaki matekból 30%-ra érettségizik, az szinte senkit sem zavar, viszont ha töriből, magyarból, az már szégyen?

Figyelt kérdés

Mert a matekhoz mindenki úgy áll hozzá, mint valami borzalomhoz, ami szinte dicsőség, és vicces, ha nem megy valakinek, sokat poénkodnak az emberek, hogy ki milyen hülye volt matekból, stb.


Ezzel szemben a töri és a magyar érték a legtöbb ismerősömnek, és azt kérdezgetik, hogy milyen lett, mit húztam, stb.


Pedig én személy szerint utálom a törit, és 200 a vérnyomásom, ha olyan marhaságokról hallok, hogy Rákóczi szabadságharc meg Bem apó, XIIZKZH. Lajos, leírni is ideges vagyok, nemhogy megtanulni ezt, de ha valakinek elmondom, hogy nem jól sikerült, nem is tudtam igazán, akkor egyből megfagy a levegő, pedig ha azt magyaráznám, hogy milyen hülye voltam matekból, akkor viszont jót derülnének.


2015. máj. 6. 23:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%

A rossz környezet teszi. Mi az osztályban érettségi után azzal poénkodtunk, hogy a közép szintű matekot 20 perc alatt jobbra írjuk, mint a megoldókulcs.


Az meg néha dicsőség volt, vagy legalábbis senkit nem érdekelt, ha egy irodalomfogalmazásra 1-est kaptunk. Néha az irodalom-házidolgozatot olyan szinten nem csinálta meg az osztály, hogy a tanár már nem merte felhozni, hogy be kéne adni… :D

2015. máj. 6. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%

Mert töriből elmondják a szotorit órán és ha nem vagy totális bunkó, akkor meg is marad valami.

Ott a térkép, elég egyértelmű jelölésekkel és évszámokkal a kronológia. A forrás kb szájbarágás.

Matekból nem elég felfogni, be is kell gyakorolni, na meg a szövegértés, mert érettségin nem azt kérdezik ám ami a könyvben van.

4 jegyű segít? Ja hogyne... Próbáltad már kihámozni belőle a szórást, vagy idén a mértani közepet kellett használni.

2015. máj. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
mondom ezt egyébként 72%os matekkal és 84%os törivel félreértések megelőzése végett
2015. máj. 6. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
Túl sokan hülyék a matekhoz. :)
2015. máj. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
49%
A magyar józan paraszti ész, a töri magolás, ez bármelyik mezei hülyének megy. A matekot meg is kell érteni, ami nem sokaknak megy.
2015. máj. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
37%

Teljes mértékben osztom a kérdező álláspontját.


Annak idején, több mint húsz éve 100% FÖLÖTT írtam meg a matek érettségit, mert miután készen voltam vele, unalmamban még nekiálltam alternatív megoldásokat kitalálni meg ábrákkal illusztrálni, amiért - mint később kiderült - plusz pontokat adtak.


Az az oka ennek a jelenségnek, hogy a matekhoz egyszerűen csak logikusan kéne gondolkodni, ami az emberek nagy többségének nem megy, mert fárasztó, és az iskolarendszer a tanulót ebben abszolút nem is támogatja; helyette az ősök dicsősége, a hősies múlt, és egyéb hasonló légből kapott, értelmetlen, de nagy hőzöngésre (és az állampolgárok elhülyítésére) alkalmas idióta kreténségek kötik le őket, amiben a józan ész és a logika úgyis csak akadályozná őket.


"Pedig én személy szerint utálom a törit, és 200 a vérnyomásom, ha olyan marhaságokról hallok, hogy Rákóczi szabadságharc meg Bem apó, XIIZKZH. Lajos, leírni is ideges vagyok"


:D

Tökéletesen igazad van.

2015. máj. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
66%

> „A magyar józan paraszti ész,…”

A szövegértés része szövegértés, a szövegalkotás része szájon át… inkább nem mondom (nem értem, hogy szerethetik ezt egyesek), a szóbeli része magolás. Még jó, hogy lényegében a szövegértéssel magában át lehet menni.


> „…a töri magolás,…”

Egy frászt. Legalábbis az érettségi az józan paraszti ész és szövegértés, nagyon minimális alapműveltség kell hozzá. Legalábbis az érettségihez. Törin tényleg sok a forrás. Persze az órai töri felelésektől, amikre tényleg magolni kellett, attól én is kivoltam, de az érettségi nem gáz. (Kivéve ha a töritanár végig csak a magolást várta el, és soha nem kellett források alapján írni, vagy az atlaszból kikeresni valamit…)


> „A matekot meg is kell érteni, ami nem sokaknak megy.”

Értés… Az ember állítólag „értelmes” lény, aki képes az elvont gondolkozásra… De ha az emberek közül ez nem sokaknak megy, akkor valamin el kéne gondolkozni.

2015. máj. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

Mert az alapműveltség jelentős hányadát még mindig a '48-as forradalom, és nem az integrálás teszi ki.


Ugyanúgy gyűlölöm a matekot, mint ti a törit, mert untat. A nyelvek szépek, a magyarban és a töriben sok a sikerem, a természettudományok érdekesek, de a számokban... nos, mi is az érdekes?

Ahogy ti is írtátok, logikus gondolkodással röhögve meg lehet oldani, olyan, mint egy rejtvény, nem alkotok semmi újat, nem úgy, mint magyaron vagy törin a kifejtős kérdéseknél, ahol "sziporkázhatok" :D

A töritanítás lényege az lenne, hogy tanulsz a régiek hibájából, és ha csak nem vagy teljesen birka, akkor ügyelsz rá, hogy ne történjen meg újra.

A társadalom 90%-át lehetne vinni nyírásra... :D


De, mivel nem vagyunk egyformák, nem hiszem, hogy szégyen lenne az, ha valaki reál beállítottságú. Mondjuk az én környezetemben nem is hencegnek azzal, ki miből volt hülye...

2015. máj. 7. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
46%
Nézz már meg egy középszintű matek érettségit. Fele feladat általános iskola alsó tagozta szint. Röhejesen minimális tudás kell hozzá. Aki nem tud élből 70%ot csinálni nem is engedném át.
2015. máj. 7. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
59%

> „Ahogy ti is írtátok, logikus gondolkodással röhögve meg lehet oldani, olyan, mint egy rejtvény, nem alkotok semmi újat, nem úgy, mint magyaron vagy törin a kifejtős kérdéseknél, ahol "sziporkázhatok" :D”

Ne képzeld, hogy egy másik történelem vagy irodalomdolgozatban a sok tízezer közül ne lenne vagy 100 másikban benne ugyanaz az „új” gondolat, amit te a sajátodnak érzel, vagy ne lehetne megtalálni egy régebbi könyvben. Másrészt matekból is lehet új dolgokat kitalálni, mert arra is volt már példa, és engem büszkeséggel töltött el, amikor később neves számelméleti könyvekben megtalálni olyan összefüggéseket, amikre korábban magamtól jöttem rá, azaz magamtól is „megalkottam” őket.


Itt is, ott is lehet sziporkázni; csak nekem a matekos gondolkozás közben mindig a fejemben van, hogy butaság-e, amit írok, ez tényleg következik-e valamiből, vagy az, amiből kiindultam megenged mást is, amiben semmi érdekes dolog nincs. A magyarral többek között az a bajom, hogy szinte minden lehetőség jó, nehezen tudok megfogalmazni egy értelmes állítást, mert ugyanúgy megfogalmazhatnám az ellenkezőjét is, és mindkettőt meg tudnám indokolni valamelyest. Irodalomfogalmazásoknál mindig amit leírok az tulajdonképpen hazugság, mert magam sem hiszem el. (Persze olyat le tudtam írni, hogy „ez egy hexameter, az meg egy metafora”, de a tanár természetesen mindig „többet várt” ennél, amivel nem igazán tudtam mit kezdeni.)

2015. máj. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!