Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen drága az orvosi...

Miért ilyen drága az orvosi egyetem?

Figyelt kérdés
Jövőre végzek egy másik szakon, ami 8 félév volt, tehát elhasználom az összes támogatott félévem, de időközben jöttem rá, hogy orvos szeretnék lenni. Megtudnám csinálni, mert nagyon akarom, és ha eljutok odáig, 24-25 évesen el is tudnám kezdeni, ami szerintem még tök jó, de miért 950 egy félév??? Így azért már felmerül a kérdés bennem, hogy megéri-e.

2015. máj. 9. 01:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az orvosi egyetemnek rengeteg kiadása van, és a tandíjból finanszírozzák ezeket. Ha mondjuk elmennél egy matekszakra, ahol a ~200.000 forint egy szemeszter, akkor rájössz, hogy ott azért annyi, mert a matekosoknak jóformán semmilyen kellékre nincs szükségük (de az ott dolgozókat meg a fenntartást azért ki kell fizetni), az orvosin meg a tanárok kifizetésétől kezdve a különböző vegyszereken át a tömérdek műszerig és a hullatárolással bezárólag rengeteg kiadásuk van. Ezért oda értelemszerűen többet kell fizetni, hogy tanulhass.
2015. máj. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
értem, köszi
2015. máj. 9. 01:46
 3/10 anonim ***** válasza:
gyere bécsbe te is, nekem sincs félévenként egy millám :)
2015. máj. 9. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
mert számolnak azzal, hogy a legtöbben egy idő után kimehetnek külföldre ott ellátni teendőiket, és nekik is kő a péz
2015. máj. 9. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
14%
Szelektálãs. Csak a gazdagoknak lehet majd okos gyereke.
2015. máj. 9. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6%

Számolj utána nagyon olcsó. Nézd meg egy matekszakos mennyit keres, ha végez?

Egy orvos kap egy tiszteletdíjat, de amíg a beteg nem fizet "hálapénzt" rá se néz (eddig egy kivétellel találkoztam). Ha hibázik, kijelnti, hogy műtéti (vagy egyéb) kockázat és az ügy le van zárva. Az orvosok egy jelentős része nem azért nem megy külföldre, mert nem ismeri a nyelvet, hanem mert töredékét sem keresné, mint itthon. Hidd el, ha elkezdesz dolgozni, egy hét alatt többet keresel, mint a fél éves tandíj.

2015. máj. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

6-os! Nagyon nincs igazad. Egy orvosrezidens legfeljebb nettó 120-130.000.- Ft-ot kap évekig. Hálapénzt majd csak akkor, ha már osztályos orvos lesz. De a hálapénz is egyre kevesebb.

De még hálapénzzel is kevesebbet keres, mint külföldön keresnek az orvosok. Ne a menő nőgyógyászokra, sebészekre hivatkozz.

Ha 26 évesen kezded, akkor jó ha 35 évesen lesz elfogadható jövedelmed.

2015. máj. 9. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
27%

A 06:27-es válaszomat lepontoztátok. Sajnos személyes tapasztalatból beszélek. Hagytak szerszámot a testemben (Az elhelyezkedése alapján nem felejtettek, hanem nem bajlódtak az eltávolításával). Azt javasolták, pereljek. Az orvos (ha nyerek) pénzbírságot kapott volna...

A családban volt haldokló, akinek az alapvető kezeléseit (fájdalom csillapítás, tisztába tétel...) is csak igen komoly "hálapénzzel" tudtuk biztosítani, mondván "úgy is meghal". Nem tévedtek (ez nem is volt vitás) 3 hónap múlva meg is halt.

Baleset után maradó mozgásbeszűkülések maradtak vissza. Hálapénzzel sem tudtam elérni, hogy ez a zárójelentésre rákerüljön (életemben az első eset volt, amikor a kezelés külön pénz nélkül korrekt volt)

Ezek a szalonképes cenzúrázott tapasztalataim.

2015. máj. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
65%
# 5 nagyon sötét vagy. Miért csak a gazdagok tanulhatnának orvosin? A Fidesz bezáratta apám munkahelyét, 4 tesóm van, anyám munkanélküli, mégis orvosira járok... Úgy, hogy 430 pont feletti bejutás esetén NINCS tandíj (csak a hülyébbeknek, meg akik elhasználták a féléveiket).
2015. máj. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért ilyen drága, mert az orvosi képzés nem abból áll, hogy beülsz egy fűtött tanterembe és hallgatod az előadást. Fenntartani egy olyan intézetet, ahol kutatólaboratóriumok vannak, minden diákra jusson egy mikroszkóp (300ezer forint), metszetek készítése, van köztük pótolhatatlan is, tetemek fenntartása, preparátumok készítése... több milliós kiadás és most csak egy intézetről beszéltem, az anatómiáról. Nem leszólni szeretnék semmilyen szakot sem, félre értés ne essék, de nehezen tudom elképzelni, hogy egy filozófia szakon egy tanáron és egy tantermen kívül másra is szükség lenne (persze könyvtárra, de ez kivételesen mindenhol ott van, ezt bele sem számolom sehová). A szaktantermek berendezése, állatok gondozása fenntartása, mert állatkísérletek folynak, nem csak az egyes kutatásoknál, mi diákok is nem egyszer szórakoztunk patkánnyal, nyúllal, békával... az a rengeteg orvosi eszköz, ami szintén ott van pl egy élettan intézetben, s amikkel mi diákok gyakorlatozunk. Az elektron mikroszkóp, darabja több tízmillió forint... estig tudnám sorolni, hogy mi mindent lehet fizetni egy orvosi egyetemen. Hogy megéri e, hát erre nem lehet válaszolni. Annak megéri, akinek van erre pénze és tudja, mire megy el.
2015. máj. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!