Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az ELTE TTK vagy a SZIE TTK-t...

Az ELTE TTK vagy a SZIE TTK-t ajánlanátok jobban?

Figyelt kérdés
Igazából engem a biológia szak érdekelne, de nem vagyok jártas a témában.
2015. máj. 20. 15:42
 1/5 anonim ***** válasza:
szia, én az ELTE-re járok, így csak arról tudok konkrét véleményt formálni. nehéz, nagyon, de ha tényleg biológus szeretnél lenni akkor szerintem megéri ide iratkoznod. sokat követelnek, a bsc-n beül a lehető legtöbb tudást próbálják beléd tuszkolni, ami néha már feleslegesen soknak tűnhet, de biztos megvan a céljuk vele. nálunk azért jóval magasabb a csúszási/kiiratkozási ráta, mint másik biológusos szakokon, valószínűleg az elvárások nehéz teljesíthetősége miatt. szerintem mindkét egyetemen kitünő szinten tanitanak, csak lehet az eltén többet kérnek vissza. hirtelen magam sem tudom eldönteni, hogy ez pozitivum-e . :) azt tudom, hogy a SZIE-re jóval kevesebb embert vesznek fel, és talán több a gyakorlat is. mindenesetre kérd ki egy ott tanuló tanácsát is, ha tudod.
2015. máj. 21. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az őszinte választ! :) Így legalább az egyik oldalról van egy biztos forrásból származó vélemény. Sok sikert a biológiához. :)

Esetleg ha más valaki is jár erre a két helyre, annak a véleményét is szívesen meghallgatnám, sokat segítene.

2015. máj. 21. 18:43
 3/5 anonim ***** válasza:

A biológia szak ma két helyen legjobb az országban az egyik az ELTE TTK, a másik a SZIE AOTK. Alkalmazott biológiai rokonszakonban (biotechnológus, ökotoxikológus, természetvédelmi mérnök, agrármérnök, növényorvos, állattenyésztő, vadgazda mérnök...) pedig a SZIE MKK a legjobb.


A biológián belül az ELTE TTK elméleti evolúcióbiológiában, immunológiában, etológiában, fejlődésbiológiában igazán jó.

Ha ökológia, zoológia, alkalmazott biológia, biotechnológia érdekel jobban akkor inkább a SZIE.


Ha biológiáról van szó, akkor BSc-n kívül eleve MSc-ben és PhD-ben is gondolkodni kell, mert ez a szakma csak magas szinten művelhető eredményesen. Azt is lehet, hogy a BSc-t egyik egyetemen, az MSc-t vagy PhD-t másikon folytatod.

2015. máj. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Jobb az ELTE. Szegeden biokémia rohadt nehéz, viszont minden más gyenge.
2016. febr. 4. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző válaszoló, Szegedben mennyire vagy biztos? Esetleg saját tapasztalatod van? Csak sokan mondják róla, hogy milyen jó, vagy akkor csak könnyebb? Sokat segítene, ha megtudnám :)
2016. febr. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!