Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi bukás? HELP

Érettségi bukás? HELP

Figyelt kérdés

Angolból tavaly előrehozott közép érettségit tettem, most májusban pedig szintemelőzni voltam (emelt érettségi). Nem úgy sikerült, ahogy vártam, ezért nem megyek el szóbelire, mert 70% lehetne csak, és nekem ennél több kellene.

A kérdésem az, hogy ha most ez a vizsgám érvénytelen (vagy bukás?!), akkor 2015 szeptemberében mehetek újra, vagy csak 2016 májusában, a rendes érettségi időszakomban?

Az igazgató sem tudja megmondani a sulinkban, az osztályfőnököm meg minden nap mást mond...

Köszi a segítséget! :)



2015. máj. 21. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt ilyen, érvénytelennek számították.
2015. máj. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, azt tudom, de a kérdésem az, hogy megpróbálhatom-e újra ősszel, vagy csak 1 év múlva, jövő májusban?
2015. máj. 21. 21:15
 3/13 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy "érvénytelen". Tehetsz ősszel javítót, az idevágó jogszabály a 100/1997-es kormányrendelet, ennek 9. §-a szerint: "(8) Javító érettségi vizsga a vizsgázónak felróható okból meg sem kezdett, vagy megkezdett, de be nem fejezett, illetve a megkezdett, de tanulmányi követelmények nem teljesítése miatt sikertelen

a) rendes,

b) előrehozott,

c) pótló és

d) az érettségi bizonyítvány megszerzése előtti szintemelő érettségi vizsga megismétlése.

Téged akkor a d) érint. Ősszel lehet javítóvizsgát tenni, tehát tehetsz. Ismétlőt nem tehetnél, tehát ha nem buknál meg, azt a jegyet nem javíthatnád egy jobb jegyre, csak az érettségi bizonyítvány után.

2015. máj. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Hívd fel az oktatási hivatalt.

Ez eléggé bukásnak tűnik. Menni mindenféleképpen menj el, mert ismétlőt tehetsz, ha buksz akkor nem tudom.


Én ugyanígy voltam mint te a magyarral. Nagyon szarul sikerült az írásbeli, és legalább 95% kellett volna az egyetemi felvételihez. Ezért egyáltalán nem tanultam rá, nem érdekelt az egész, el sem akartam menni.


Majd kiderült, hogy szar lett ugyan, de annyira azért nem, majd számolgattam, hogy max szóbeli ponttal 85% még lehet. Elkezdtem tanulni mint a veszedelem, és sikerült max pontot behúznom.

Majd jött a ponthatár kihirdetése, extra nagy meglepetéssel, mert nem akkora lett, mint amire én gondoltam. És tavaly is nagyon sokan megszívták, mert csomó top szakon lejjebb mentek a pontok, és sokan nem jelölték be őket, mert az előző éves pontokból indultak ki.

2015. máj. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nekem kicsit más a helyzet, mert jövőre érettségizek a többi tárgyból és az angolnak csak az írásbelinek minimum 80%-nak kellene lennie, ez meg szóbelivel együtt sem lesz annyi. Jövőre lenne még egy esélyem és inkább azt próbálnám meg,, mert ha erre elmegyek, akkor jövőre nem javíthatom ki, bárhogy is sikerül ez, tehát nem írhatom újra, csak elvileg azután ,ha megkaptam az érettségi bizonyítványt.
2015. máj. 21. 22:18
 6/13 anonim ***** válasza:
Kérdező: ha tudod, akkor miért kérdezed? 4-es: Ha nem tudod - márpedig nem tudod - akkor miért válaszolsz? Nem tehet ősszel ismétlőt!!! Csak javítót, ahhoz meg meg kell bukni.
2015. máj. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ősszel nem tehetsz újra érettségit! Csak szintemelőt, illetve ha van érettségi bizonyítványod, akkor javítót. Így csak jövő májusban tudsz újra érettségizni
2015. máj. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Itt néhányan egyáltalán nem értették a kérdést, a #3 pedig megtalálta a jogszabályt, csak nem olvasta végig rendesen, és rosszul értelmezte.


A 2012 óta hatályos állapot szerint akár pótló, akár javítóvizsgát bizony csak a rendes érettségi időszakodban tehetsz, ez fehéren feketén benne van, az igazgatód meg szégyellje magát, neki ilyeneket tudnia kéne. Ez a szintemelőnek a javítójára is vonatkozik. (Többekkel ellentétben én értek is hozzá, azért mondom.)


(Azt sosem értettem, hogy akik minden nehezebb kérdésre odaírják, hogy "hívd fel az oktatási hivatalt"? azok miért szólnak hozzá. Ez a válasz a "nem tudom" megfelelője, idáig a kérdezők is nyilván eljutottak.)

2015. máj. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ja igen, és a másik kérdésre: érvénytelen érettségi nincs, illetve csak nagyon súlyos esetben, ha pl. eleve nem is jelentkezhettél volna, ami itt nyilván nem áll meg. Ha nem mész el a szóbelire, az bukás. Kivéve, ha hozol egy papírt, hogy a szóbelire menet elütött egy kamion, és leharapták az oroszlánok a fél füledet, mert akkor pótlóvizsgát kérhetsz, de az is ugyanúgy a rendes érettségi időszakban lesz. Ami érvénytelen, az a villamosjegy.
2015. máj. 22. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ja, megvan, csak az egy másik paragrafus, a 12-es: "(5) A sikertelen előrehozott érettségi vizsgát vagy a középiskolai tanulmányok teljes befejezését megelőzően tett szintemelő érettségi vizsgát követően az adott vizsgatárgyból javító és pótló vizsgára legkorábban a rendes érettségi vizsga vizsgaidőszakára vonatkozóan lehet jelentkezni."
2015. máj. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!