Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan egyetem aki képes...

Van olyan egyetem aki képes felvenni egy olyan diákot, aki a fél évet ellógta és 3 tantárgyból húzták meg majdnem?

Figyelt kérdés

Osztálytársam a fél évet ellógta, mert "műteni" kellett meg haza ment napközben, mikor semmi baja nem volt, meg bejött első órára és haza ment. Meg hamis orvosi igazolásokkal igazolta le a hiányzásait.


Az érettségin pót tétellel engedték át minimum %kal.


És jelentkezett tesi egyetemre...


Van olyan egyetem ahova van egy ilyen embernek esélye bekerülni?



2014. júl. 15. 09:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos van.
2014. júl. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Felvételi eljárás van. Az eljárás során csak a számadatok számítanak. (na jó tesi volt motoros alkalmassági is de ahhoz ugye tudni nem kell semmit sem)

Ha minden érettségije minimum %-os akkor a jogszabályi minimumot nem teljesítette kizárják az eljárásból. Ha meg mégse ennyire ilyen a kép, csak kérdező a te csőrödet b@...a az, hogy esetleg bekerülhet egyetemre valaki akit te lógósnak látsz és hozzád képest laza volt középiskolában akkor elmondom hogy ilyen az élet. Akármit is mondtak a középiskolai tanárok, és akárhogy riogattak az egyetemi felvételivel sok olyan szak van ahova be lehet kerülni 260-300 pont közötti eredménnyel és elég hozzá jelen esetben egy jó tesi érettségi hogy ezt teljesíteni tudja, meg a minimumnál valamivel jobb biosz vagy töri..de még bőven az elégséges határon belül..

Ha SE TSK-ra jelentkezett akkor nem valószínű hogy bekerül de ha valahova máshova tesi szakra akkor esélyes az utóbbi esetben.

2014. júl. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Imola Ágnes ***** válasza:
Ha megvan az érettségije, és bejút, akkor felveszik. Nincs honnan tudják, hogy hogyan viselkedik. Az más más dolog, hogy remélhetőleg lesz pár tanár, aki ilyesmi miatt majd megbuktatja.
2014. júl. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A Testnevelési Egyetemre (eddig ugye SE-TSK volt, idén szeptembertől változik meg a neve) kizárt, hogy felvételt nyerjen, még akkor sem, ha a tesi érettségit (amihez azért tényleg nem kell nagy zseninek lenni) kiváló eredménnyel végezte is el, mert a második tárgya (ahogy mondod kedves kérdező) akkor is csapnivalóan rossz, a bejutáshoz pedig bizony 400 pont körüli eredmény szükségeltetik. Amúgy 2-es válaszolónak igaza van abban, hogy vannak olyanok, akik a lazaságukkal életrevalóbbak lesznek, adott esetben még jobban el is tudják végezni az egyetemet. Én inkább tanulósabb voltam, de csak azzal nem megyek én se sokra, az élethez szükséges a jó értelemben vett lazaság, kommunikációs képesség, stb. amit sehol máshol nem tanulhatsz meg, csak ha nyitott vagy a világra...
2014. júl. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!