Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon kétségbe vagyok esve....

Nagyon kétségbe vagyok esve. Van még esélyem?

Figyelt kérdés
9.-ben 4,5-ös átleggal mentem gimibe, azt hittem, jó helyre. A gólyatáborban derült ki, hogy az igazgató helyettes kamuzott az egész suliról, ahogyan ő beállította, meg se közelítette az iskolát. Akkor még naiv voltam, mindenkinek mindent elhittem, a szüleim meg nem nagyon segítettek. Már év elején megszólalt a vészjelzőm, hogy innen menni kéne, de nem hallgattam magamra, meg is lett az eredménye. Most 10.-es vagyok, az átlagom jelenleg 3,8, az osztályom a sulis pletykák szerint a legrosszabb, utálom az egész iskolát, az embereket, visszahúzódó lettem, az összes önbizalmam elveszett. A nyolcadikos énem magamra sem ismerne. Lassan az leszek, aki akkor a legkevésbé akartam lenni. Képtelen vagyok odafigyelni a tanulásra, pedig tényleg, esküszöm, hogy nagyon szeretném. Van egy iskola, ahová át akarok menni, oda jár két régi ismerősöm, ugyanabban az osztályban lennénk. A baj csak az, hogy állítólag nem olyan semmilyen suli, mint most az enyém, és rettegek, hogy az igazgató ránéz a bizonyítványomra és elküld a francba... Azt se tudom, hogy kell átiratkozni, meg a mostani igazgató és igazgató helyettes a puszta tekintetével megölne, de az legyen a legkevesebb bajom. 3,8-as átlggal semmi esélyem arra, hogy ott kezdjem e 11.-et, ugye? Próbálom legalább 4-re felhozni, félévkor annyi volt, bár szerintem ez édeskevés. (Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium)

2015. máj. 27. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Hujuj, az egy elit iskolának számít. Ha nem érzed jól magad, menekülj, mert az iskolának az a lényege, hogy jól érezze benne magát a tanuló. Az igazgató és helyettese meg érezze magát lekötelezve, hogy egyáltalán valamennyit jártál oda. Én is oda jártam, csak akkor még József Attilának hívták. Utáltam. Ott gyengébb eredményeim voltak, mint később az egyetemen (pedig ez fordítva szokott lenni).
2015. máj. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Az igazgatónak mindenhol saját döntése, joga hogy valakit átvesz-e vagy nem. (legalábbis nálam még így volt)

Ha 2,1-es az átlagod , de tetszel az igazgatónak akkor is felvehet.


Szerintem ha ezt így elmondod neki akkor az a 4,5-ös általános iskolás átlag egy elég imponáló érv ahhoz hogy felvegyen egy egy elit iskolába. Egyébként a 3,8 sem olyan rossz.

2015. máj. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne maradj ott, ne rontsd el a hátralevő két évedet. Megkeresik a szüleid a kiválasztott iskola igazgatóját, mindent elmondanak neki, beleértve a barátaid nevét is, ha ők jó ajánlólevelet jelentenek (ha az igazgató nem ismeri őket, meg fogj kérdezni az osztályfőnöküket), és ha akar, felvesz. Minden iskolban vannak eltávozó tanulók, és az ő helyükre nagyonis szívesen felvesznek újakat, hogy ne csökkenjen a létszám és ezáltal a fejpénz.

Az nem derül ki a leírásodból, hogy a Szent Imrébe jársz vagy oda szeretnél.

2015. máj. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Oda szeretne
2015. máj. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen, oda szeretnék járni.
2015. máj. 28. 20:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!