Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek megéri egyetemre...

Szerintetek megéri egyetemre járni?

Figyelt kérdés

Tényleg igaz, hogy egy jó OKJ-s szakmával könnyebben találhatunk jól kereső munkát,mint diplomával?

Szerintetek melyik a jobb lehetőség érettségi után? 5-6 évig tanulni egyetemen reménykedve,hogy Magyarországon találsz valami jó állást vagy elvégezni pár év alatt egy OKJ-s szakmát és menni külföldre?



2015. máj. 28. 07:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
még mindig nem mindegy milyen diploma és milyen okj. szerintem jobban jársz mondjuk egy kőműves, gázszerelő, vagy ilyesmi okj-vel, mert ezekből hiány van, mint egy szabad bölcsész, régész diplomával, amik valljuk be nem keresettek. de ha az a diploma versenyképes, akkor én azt választanám az okj helyett.
2015. máj. 28. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én OKJ-s képzésen belül valamilyen asszisztensen gondolkoztam, egyetemen pedig anglisztika.
2015. máj. 28. 08:05
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"Tényleg igaz, hogy egy jó OKJ-s szakmával könnyebben találhatunk jól kereső munkát,mint diplomával? "


Altalaban veve nem igaz. A diplomasok atlagfizetese magasabb a kozepfoku vegzettsegueknel, es a munkanelkuliseg is sokkal kisebb a diplomasok koreben. Nyilvan vannak olyan diplomak amivel nehezebb elhelyezkedni, de mi akadalyoz meg benne hogy olyan kepzest valassz ami keresett?

2015. máj. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%
hát ezek közül az anglisztika akkor
2015. máj. 28. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen szakfüggő a dolog.
2015. máj. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
86%

anglisztika mellé nem árt még valami másik szak!!vagy mellé az asztisztensi OKJ

mindenképpen több lábon kell élni, ráadásul nem biztos az állás az anglisztikával..attól függ miben gondolkozol

2015. máj. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Anglisztika mellé a tolmácsot,fordítót gondoltam.Nekem az egyetemmel az a bajom,hogy elég sok évet elvesz az életből,ráadásul drága is.

Én úgy tudom hogy a műszaki karok keresettek, viszont nekem nem ilyen a beállítottságom :S javítson ki bárki ha valamiben tévedek

2015. máj. 28. 11:06
 8/14 anonim ***** válasza:

muszaki, informatikai, orvosi vegzettsegek keresettek.


Biztos nem talalsz ezek kozul olyat ami teged is erdekelne?

2015. máj. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
A fordító, tolmács az a legjobb, biztos állásod lesz. Ha nem érdekel a műszaki, akkor ne menj oda, nem értem néhány válaszoló minek erőlködik vele. Így is sokat fölvesznek műszakira, azt 80%-át kiszórják, nem csoda...
2015. máj. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
nem eroltetjuk, csak annyit mondunk hogy gondolkodjon el rajta. sok embert ismertem aki eredetileg nem akart muszaki palyara menni, aztan nagyon megszerette. lanyokat is.
2015. máj. 29. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!