Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek megéri egyetemre...

Szerintetek megéri egyetemre járni?

Figyelt kérdés

Tényleg igaz, hogy egy jó OKJ-s szakmával könnyebben találhatunk jól kereső munkát,mint diplomával?

Szerintetek melyik a jobb lehetőség érettségi után? 5-6 évig tanulni egyetemen reménykedve,hogy Magyarországon találsz valami jó állást vagy elvégezni pár év alatt egy OKJ-s szakmát és menni külföldre?



2015. máj. 28. 07:53
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nem azért jár valaki egyetemre, hogy jól kereső munkája legyen, hanem többet akar tudni, minőségi munkát akar végezni, mondjuk orvos akar lenni - ezt nemigen tudná megvalósítani egyetem nélkül, vagy tanár akar lenni például. De sok jó szakma is van, amikhez nem kell egyetem, csak ne a pénz motiváljon, hanem az érdeklődési kör.
2015. máj. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 homo ludensz ***** válasza:
100%
Szerintem amit szívesen csinálsz majd esetleg 40 éven át hívatásként vagy foglalkozásként azt válaszd. Akkor talán nem úgy indulsz nap mint nap hogy ma is dolgoznom kell. Akár mit választasz azt próbáld maximálisan elsajátítani hogy profi legyél benne. Középszerű és kiábrándult könnyen lehetsz,olyanok körülötted is vannak szép számmal. Sokan nincsenek tisztában azzal vagy maguknak sem merik bevallani hogy mit is szeretnének majd csinálni pedig a lelkük mélyén ott a válasz. A ma hiányszakmák nem biztos hogy 10-20 év múlva is azok lesznek de ha érdekel amit csinálsz akkor a szakmával te magad is fejlődsz és lépést tartasz. Mindegy hogy hidat ácsolsz vagy törött lábat gipszelsz.
2015. máj. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

műszaki pálya...én is szívesen lettem volna villamosmérnők vagy repülőgépmérnők....


matematika pótvizsgával kettes :-) érettségin bukás....fizika full kettes 3X pótvizsga....angol full kettes...5X pótvizsga


Forever műszaki pálya......:-)

2018. júl. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

utolsó!


Akkor neked tiszta siker story az életed!

2023. jún. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!