Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért ilyen sz*r a magyar...

Miért ilyen sz*r a magyar oktatás? Nektek mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
2015. máj. 28. 19:39
 1/2 anonim ***** válasza:
78%

Nemzetközi kitekintésben nem tudom, mennyire jó vagy rossz. Önmagához képest azért romlott az elmúlt 100 évben, mert a tanárok fizetését az elit szintről a "béka alá" igazították.

A közép és felsőoktatásba szinte mindenkit felvesznek, régebben nagyon komoly szelekció volt. A 20. század elején a lakosság 1-2%-a végzett egyetemet. Őket sokkal jobban megválogatott tanárok tudták tanítani (kevesebb tanulóhoz kevesebb tanár is kell).

Egy időben, akit semmi sem érdekelt, de diplomát akart tanárszakra ment. Ez az egész képzést meghatározta.

A stratégiai ok, hogy a 20. század nagy részében különböző okokból az volt a stratégia, hogy jól képzett emberekre van szükség. Most az az elképzelés (mondjuk az 1880-as évek közepe óta) , hogy a jó alattvaló nem gondolkodik, ezt a kevésbé alapos képzéssel lehet megoldani.

2015. máj. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem rossz,sőt inkább erősebb,mint pl.más Európai országban.Nekem volt egy ismerősöm,aki Norvégiában tanult,ott könnyen ment neki minden,azt mondta,hogy rendes számon kérés sem volt jó formán,aztán vissza jöttek Magyarországra,itt meg csak szenvedett,hogy mennyire nehéz..De ugyan ez a tapasztalat pl.ha valaki Angliából jön át ide,vagy sorolhatnám..
2015. máj. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!