Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van itt olyan, akit néha...

Van itt olyan, akit néha megvertek a szülei, ha rossz jegyet vitt haza?

Figyelt kérdés

#jegy #iskola #szülő #verés #rossz érdemjegy
2015. jún. 4. 23:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
van
2015. jún. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Come back válasza:
Természetesen! A mai orvosok, vezető pozíciót betöltő személyek. ...stb. mind kaptak verést rossz jegyért! :)
2015. jún. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Köztünk szólva... másodikban v. harmadikban anyám egyszer megpofozott egy négyesért. Meg asszem akkor is amikor egyetlenegyszer elfelejtettem vinni a matekfüzetem, és pótfüzetbe kellett írnom... Akkor még meg tudta velem ezt csinálni, de ma már wing tsunra járok, nem is csinálja többet... Arra akart törekedni, hogy "tökéletes" legyek.. Pedig ő se az... -.-"
2015. jún. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

A legszomorúbb, hogy sok esetben pont azokért a tárgyakért kapnak ki a gyerekek, amit a szülős sem tud, így segíteni sem tud...


Sok esetben a legnagyobb segítség nem is a konkrét "hogyan kell ezt", hanem a tanulás módszere.


Főleg a kisebbeknél szerintem a gyerekeknek otthon vannak tárgyak, amit egyszerűen nem tudják, hogyan, milyen módszerekkel lenne érdemes tanulni. De később is lehet ez...


Minden ember máshogy tud tanulni, van akinél egy módszer jó, másnál, pedig nem.


Persze a szüleink nem pedagógusok, jó eséllyel ugyanazokkal a módszerekkel próbálnak segíteni, amelyekkel anno. ők is szenvedtek, vagy nem értek el eredményt...


Az iskolai pedagógusok, pedig szerintem ritkán beszélnek arról az órákon, hogy hogyan is érdemes nekiállni megtanulni, pl. egy történelemleckét, begyakorolni a matematikát, fizikát, kémiát úgy hogy ne gépies feladatmegoldás legyen, hanem logikus gondolkodás.


A nyelvtanulásról nem is beszélve, ott nagyon fontos lenne a tanulásmódszertan!


Először minden gyereknél arra kéne rájönni, hogy hogyan jó neki tanulni, utána lenne értelme továbbmenni.


Egy példa.: sok gyerek rossz módszerekkel akar szókincset szerezni idegen nyelvekből, tehát, pl. szótárból, szavak leírogatása, majd felmondása...


De ugye bizonyos sorrendben vannak a szavak, a dolgozatban, pedig véletlenszerű sorrendben.


Van akinek az agya a sorrendiséget felasználja, így nem emlékszik vissza a véletlenszerűen kérdezett szavak jelentésére...

2015. jún. 5. 22:13
 5/15 Come back válasza:
Szép elmélet, csak kár, hogy nem ez volt a kérdés.
2015. jún. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Jó, de a kérdező írta, saját magamnak nem válaszolok, amit még beírok kommentnek, azt azért teszem, hátha további gondolatokat ad másoknak a válaszoláshoz!


Viszont, amit te írtál az tényleg OFF kedves válaszoló!

(adtam rá egy plusszt, mert jószívű vagyok és mindenkinek adok, aki nem trágár, vagy goromba)

2015. jún. 6. 14:53
 7/15 A kérdező kommentje:
2015. jún. 6. 14:57
 8/15 Come back válasza:
Valóban! Elnézést kérek! Korán reggel volt nekem még, amikor válaszoltam, és nem vettem észre, hogy a kedves kérdező írt. Bocsánat! Viszont ha az enyém off, Akkor az első válasz ultramega off, vagy mi? Én legalább egy szép kerek választ írtam, ami egyenesen a kérdésre felelt! Erre a rövid kérdésre nem lehet jobb választ írni, már ne is haragudj!
2015. jún. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Te jó ég, az első válaszoló el is kerülte a figyelmemet, reggel volt és a "van"-ról, csak egy kisteherautó jutott aznap eszembe... :-)
2015. jún. 6. 20:11
 10/15 anonim ***** válasza:

Kérdező:

Mit szeretnél megtudni? Mi volt a kérdésfelvételed célja? (Mármint a korszerű oktatásmódszerekről való eszmefuttatáson kívül?)


1. válaszoló voltam.

2015. jún. 7. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!