Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy értelmezitek a következőt...

Hogy értelmezitek a következőt (Érettségi vizsgakövetelmények)?

Figyelt kérdés

A felvi.hu-n olvastam egy egyetem követelményeinél:

,,Érettségi vizsgakövetelmények :kettőt kell választani: biológia v. fizika v. földrajz v. informatika v. kémia v. matematika v. természettudomány v. egy idegen nyelv v. szakmai előkészítő tárgy.


Ami megzavart ,az az hogy a választhatók közt ott van a matematika. Tehát ezek szerint a matekot ki lehet váltani az érettséginél egy másik tárgyal? Mert én úgy tudtam, hogy a 4 tárgy az kötelező+ egy választható tárgyból kell érettségizni(vagyis: magyar, töri,matek,nyelv+egy választható)


A válaszokat előre is köszönöm!



2015. jún. 7. 13:54
 1/2 anonim ***** válasza:
A felvi nem arról ír, hogy miből kell érettségizned, hanem hogy a felvételinél melyik tárgyat fogják figyelembevenni..
2015. jún. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem az érettséginél, hanem a felvételinél lehet kiváltani.


Tehát ha rosszul megy a matek, és mondjuk csak 30%-ra tudsz belőle érettségizni, akkor csinálhatod azt, hogy írsz egy-egy jó érettségit mondjuk fizikából és biológiából. Ha ezek elég jól sikerülnek, akkor csak ennek a kettőnek az eredménye számít a felvételidbe. Ha mégis jobban sikerülne véletlen a matek, mint a biosz, akkor a biosz érettségiddel nem fognak foglalkozni.


(Persze a felvételihez meg kell legyenek a középiskolai tanulmányaid legalább kettesre. Tehát az utolsó két éved végén nem lehet 1-esed, és az 5 kötelező tárgyból el kell érned érettségin a kettest, különben nem számít úgy, mintha elvégezted volna a középiskolát, és felsőoktatásba se mehetsz. Így matekból mindenképpen le kell érettségizned, de ha rossz, akkor kiválthatod egy másik tárggyal.)

2015. jún. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!