Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedi gyógyszerészek!...

Szegedi gyógyszerészek! Kémiából mit vesztek az első évben? Milyen könyvből tanultok?

Figyelt kérdés
60% lett a kémiám, és szeretném még erősíteni magamat a nyáron.

2015. jún. 13. 16:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
pihenj! majd egyetemen szépen megtanulod. Am. 1.szem. általános kémia, egyetemi könyv, 2.szem. kvalitítív és kvantitatív kémia analízis és szervetlen kémia van, ezekhez mind egyetemi jegyzetek vannak, ne aggódj. Én is annyival jöttem annó és most minden kémia vizsgám 4-5, szóval élvezd ki az utolsó nyugodt nyarad!!! ja és tanulj szépen a középszintű szóbelikre ;) egy szegedi gytk-s hallgató
2015. jún. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm:)
2015. jún. 13. 20:18
 3/7 termoxi ***** válasza:
Szia! Én Debrecenben vagyok elsőéves gyógyszerészhallgató, de írok, mert nem hiszem, hogy nagy különbség van az oktatás között. Nekünk első félévben általános kémiából nem volt kötelező könyvünk, csak ajánlott, viszont ennek a szerzőjére és a címére nem emlékszem, csak az árára. :D Több, mint 10000 Ft volt. A vizsgára bőven elég volt az előadás anyaga. Második félévben egyik legfontosabb tárgy a szervetlen-és kvalitatív analitikai kémia. Ebből volt nekünk a Győri-Emri-Lázár könyv és Barcza Lajos könyve, aminek a címe: A minőségi kémiai analízis alapjai. Ha van még kérdésed, nyugodtan írj!
2015. jún. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 termoxi ***** válasza:
Van még fizikai kémia és szerves kémia is 2. félévben.
2015. jún. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 termoxi ***** válasza:
100%
Ja, és még annyit, hogy elméleti szinten nem hiszem, hogy van szükség fejlesztened magad most nyáron. Azért vannak a szemináriumok egyetemen, hogy ott megbeszéljétek majd, hogy mi az, ami nem megy. A labor viszont kőkemény. :D Ne tanulj, de ha érdekel, akkor olvasgathatsz laboratóriumi eszközökről, titrálásról, átkristályosításról, desztillációról, kromatográfiáról, gázfejlesztésről, ennek kivitelezéséről. Első félévben ezek lesznek általános kémia laboron, szóval olvasgathatsz róluk, ha tényleg unatkozol és nincs más dolgod, de nehogy tanulj. :D Nekem az áltkém labor nem tetszett, túl "mérnökies", de túl kell rajta esni. :D Sok sikert!
2015. jún. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hűha, ez a laboros jó ötlet! Majd írok, ha van valami kérdésem még. Nagyon köszi a válaszokat:)
2015. jún. 17. 20:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát én is a SZTE-GYTK-ra jártam 1,5 évet, de a matek sajnos nem ment nekem, nem tudtam harmadszorra sem levizsgázni, ezért onnan kiírtak a névsorból. Nem akarlak megijeszteni, de a matek elég nehéz, legalábbis nálunk az évfolyam kb. 30%-ának nem sikerült először. De a többi tárgy szerintem 1. évben nem nehéz.

Az 1. évben általános kémia van, ott lehetett 3 féle Szűcs-Árpád könyvet megvenni (előadás anyaga, laborgyak és számítások) ez a tárgy nem nehéz, a laboron alapszintű gyakorlatokat sajátítotok el. A 2. félévben szervetlen kémia sem nehéz, ott csak elmélet van és tanulható. Kvalitatív analitika szintén könnyű, ionok reakciói, kimutatásai vannak. Kvantitatív analitikából csak előadás van, titrálásokról, amit majd a 2. év 1. félévében gyakorolni fogtok. Ott majd nagyon pontosan kell mérni!!

De ha részletesebben érdekel, az első 3 félévről többet is tudok mondani ha írsz privátban hogy pontosan mit akarsz kérdezni :)

Meg vannak 1-2. éves eladó jegyzeteim is :)

(Amúgy az orvosira és fogorvosira jelentkeztem idén, ott nincs ilyen matek, mint a GYTK-n, az anatómia, élettan meg ilyenek mennek, úgyhogy megpróbálom :) )

2015. júl. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!