Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megteheti ezt a tanárnő?

Megteheti ezt a tanárnő?

Figyelt kérdés
még általános iskola elején fizettem az osztálypénzt, de mikor kiderült hogy a felét elherdálják a nyomorék tanárok, leálltam vele (tisztelet a kivételnek, mert van aki borítékba vissza adja év végén a fennmaradt összeget) na mindegy.. felkerültem középiskolába, és második év közepén kirúgtak. (mindegy miért..) és most eljött ugye az év vége, és az ofő azt mondta " Addig nem adom oda az általános iskola bizonyítványod, míg nem fizeted be az egész évi osztálypénzt. WTF?!?!! ez mennyire törvényszerű?

2015. jún. 25. 14:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

azért mert általánosban lenyúlták a pénzt, még nem biztos, hogy itt középiskolában is lenyúlnák.

ez van sajna egy kötelező dolog, mindenki a háta közepére kívánja.

aki intézi a pénzt kérdezd meg , hogy mire lett költve. ha osztálykirándulásra amin te is voltál pl akkor fizesd be.. ha nem költötték semmire akkor ne

2015. jún. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
mivel év közbe rúgtak ki, így SEHOL nem voltam, és SEMMIRE nem költöttek amibe részt vettem volna
2015. jún. 25. 14:39
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Törvénytelen. Nem kényszeríthetnek ilyenre
2015. jún. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A második év közepén téged nem rúghattak ki, mert ezt nem engedi meg a törvény. Annak a tanévnek a végéig, amelyikben betöltöd a 16-ot, tanköteles vagy. Úgyhogy nem tudom, miről beszélsz.
2015. jún. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
50%
Mi az, hogy semmire nem költötték???? Ha Kell venni mondjuk nőnapra egy virágot abból is ki kell venned a részed. Az osztálypénz nem csak osztálykirándulásra megy el..
2015. jún. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
17 éves vagyok. úgy hogy betöltöttem másfél éve a 16. évetéemet. és nem, nem költöttünk ilyenekre.
2015. jún. 25. 15:50
 7/11 anonim ***** válasza:
74%
Ebben az esetben, nagy valószínűséggel 30-at meghaladó igaolatlan hiányzás miatt, kellett, hogy kapjál egy írásbeli határozatot az igazgatótól, hogy megszűnt a tanulói jogviszonyod. A bizonyítványodat pedig akkor rögtön oda kellett, hogy adják. Ha pedig nincs jogviszonyod, akkor nem vagy az osztály tagja se, tehát nincs hova osztálypénz fizetned. Valami itt bűzlik.
2015. jún. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem voltam jóba az osztalyfővel... Mindig eltérőek voltak a meglatasaink. De akkor sem értem mire föl zsarol meg?! A kettőnek, azaz az osztálypénznek meg az általanos bizonyitvanyomnak semmi köze egymáshoz
2015. jún. 26. 11:46
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem válaszoltál arra az izgalmas kérdésre, hogy kaptál-e határozatot és fél évig mért nem kerested a bizonyítványodat.
2015. jún. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
természetesen kaptam határozatot, és teljesen elfelejtettem a dolgot. tehát ha most nem jön fel a téma, lehet nem is keresem egy darabig. na de nem is ez a lényeg.
2015. jún. 26. 21:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!