Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Érettségi döbbenet - tényleg...

Érettségi döbbenet - tényleg itt tartunk? Általános iskola alsó tagozat különb mint egy érettségi?

Figyelt kérdés

Ma voltam érettségizni! Szóbeli volt és DÖBBENET! Hallottam egynémely osztálytársamat felelni.

Egy szőke liba angol érettségin meg se szólalt. Kapta a mentő kérdéseket (figyelem angol nyelv középszint!!!!!): What's your name? How old are you? What is your favourite pet?

Hát ööö .. öö My ... ööö.


HÁNY ÉVE TANUL ANGOLT? Általános felső tagozat 3 év + gimi 4 év + nyelvi előkészítő 1 év = 8 éve!!!! És what's your name és pislog a barma!

Na ezt tessék überelni!


Találós kérdés: vajon ez a felelet hányas lett? Hát nem egyes, hanem na tessék fogódzkodni: hármas! !! És mire? Hát a liba bemutatta a füzetét is! Érettségin füzet bemutatása és arra jegy!! Még jó hogy nem kapott a külalakra is jegyet mint az ötéves pistike!


Na a másik véglény? Magyar nyelvtan mondatrészek szerkezeti elemek (ugye alany állítmány tárgy határozó jelző - ált iskola 4. osztály talán?

Fingja nincs! Kap egy mondatot hogy elemezze: Peti levett egy könyvet a polcról. Érettségi magyar és ebben a mondatban kellett (volna) megnevezni a mondatrészeket. Na mi az alany? MI az állítmány? ÖÖö fingja sincs.

Mi a tárgy? ÖÖÖ fingja sincs. MIT vesz le Peti a polcról? Mit? Mi a tárgy? Hát ööö a polc?

Gimnázium érettségi!!!


Az elnök meg mosolyog. Hát engedjük át szegényt! Na jó kettes.


??? Mire? Köpni nyelni nem tudott. Egy mezei általános iskolában 5. osztályban helyre zavartál volna egyessel!


Röhej az egész! Színjáték cirkusz! Miért nem adják csak úgy mindenkinek a kezébe az érettségit kamu jegyekkel? Minek ez a cirkusz hogy tételek bizottság kérdező tanár dolgozat stb? Hát SZAR AZ EGÉSZ! RÖHEJ!


2015. jún. 25. 21:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha ilyen sz@r ez az iskola, akkor mégis mért nem hagytad ott három és háromnegyed évvel ezelőtt?
2015. jún. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ha szar a suli, akkor előfordulhat sajnos. Csak az a vicc, hogy az ilyeneknek ugyanannyit ér az érettségije, mint annak, aki egy normális suliba jár, ahol betartják a tanárok a szabályokat, és meg kellett küzdenie a kettesért is.
2015. jún. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én is idén végeztem egy kéttanos gimiben, és 100%-ig biztos vagyok benne, hogy ilyen nem fordulhatott volna elő. Sőt, nálunk matekérettségin állítólagos lesés (!) miatt egy diák érettségijét felfüggesztették. Pedig nem egy neves iskola, teljesen átlagos, de ilyet tényleg nem lehet csinálni...
2015. jún. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

ig biztos vagyok benne, hogy ilyen nem fordulhatott volna elő.



Pontos megfogalmazás. VOLNA. Ha az iskola betartaná és tartatná a szabályokat akkor nem. De így hogy szarik rá magas ívből.

Ha az iskola betartaná a szabályokat az osztálytársaim háromnegyedét már pusztán a hiányzásuk miatt ki lehetne rúgni hiszen egész évben alig lehetett látni őket állítom hogy az órák 90%-át ellógták. Az iskola mégse tesz semmit mert ha tenne akkor üres lenne a 12. osztály maradna a 30ból 5 ember talán aki be is jár.

Ugyanez az érettségi. Ha rendes érettségi lenne és nem lehetne orrba szájba csalni netezni puskázni akkor ki érettségizne le? A 30ból 2-3 ember? Több nem.

És nem hibásak a tanárok, mert olyan embert semmilyen tanár nem képes megtanítani aki be se jár. Az iskola dolga lenne hogy az ilyeneket rég kirúgja a francba de nem teszi, mert akkor üres lenne a suli és bezárna a bolt.

Inkább úgy tesz mintha nem látna és nem hallana semmit. A hiányzásokat is úgy vezetik a naplóban hogy "ne legyen baj". Az az osztálytársam nem is egy akik alig láttam papíron hiányzott 10 órát egész évben????


Egy héten többet lógott 10 óránál!

2015. jún. 26. 19:46
 15/15 anonim ***** válasza:
Nevezd már meg ezt az iskolát, most már semmi közüd hozzájuk.
2015. jún. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!