Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek a vidéki fogorvosi...

Szerintetek a vidéki fogorvosi és orvosi karokon nem megy fel a ponthatár a 2013 előtti szint körülire?

Figyelt kérdés
Bocs az ilyen hülye kérdésekért, de úgy értem, hogy amint néztem, 2013 előtti években a FOK-okon kb. 419-425 között volt a ponthatár, az ÁOK-okon 415-421 körül(vidéken), igaz, ekkor még nem kellett 2 emelt szintű érettségi. Sok helyen hallani, hogy az idei biosz emelt és fizika könnyebb volt, de a kémia jóval nehezebb volt, mint előző években. (bár én nem most érettségiztem, de jelentkeztem a fenn említett helyekre). De ahogy a jelentkezők számát nézem, kevesebb, mint pl. 2012-ben, de a tavalyinál és tavaly előttinél azért jóval több. De azért nem hinném, hogy a 2 emelt szint miatt olyan magasak lennének a ponthatárok, bár sokan azért a tavalyihoz képest növekedést jósolnak, aztán olyan véleményt is olvastam, hogy nem fognak nőni a ponthatárok 2014-hez képest... Hát nem tudom, sajnos túlaggódom és túlbonyolítom a dolgokat, de azért kíváncsi lennék a véleményekre.

2015. jún. 29. 23:11
 1/7 anonim válasza:
nem hiszem,hogy nagyon emelkedne,mert talán beszámítják azt,hogy az emelt nehezebb,s reálisan azt alacsonyabb pontszámra csinálják meg a nebulók
2015. jún. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"nem hiszem,hogy nagyon emelkedne,mert talán beszámítják azt,hogy az emelt nehezebb"


Fingod nincs a felvételi ponthatár húzásáról. Ez egy matematikai algoritmus, és nem Józsi néni dönti el, hogy hű de nehéz volt az idei biológia érettségi, akkor emeljünk a ponthatáron.

2015. jún. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

azért elég nagy dolog az a két emelt... anno 11.ben néhány hónap lájti tanulás után írtam 79%ot középszinten kémiából, emelten meg vért kell izzadni érte szinte


csinálsz egy középfokú nyelvvizsgát és ott vagy, mintha emeleteztél volna, kb így ment ez a két emelt előtt

2015. jún. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nekem is szöget ütött a fejembe, de rögvest rájöttem, hogy 2013-tól kötelező a két emelt szintű érettségi. És ez meg is mutatkozik a pontokban. Ha nem volna szükség emelt kémiára, hanem duplázhatnám mondjuk az egyik jól sikerült középszintűmet meg az emelt bioszt, illetve vihetném az egyéb pluszpontjaimat, akkor 460 lenne a végeredmény. Így viszont, hogy két emelt kell, csak 411 pontom lesz. Szóval, szerintem annyira nem szökik fel. :) Persze, nem rendelkezem médiumi képességekkel. De nekem is az volna jó, ha stagnálna a tavalyi. Hajrá! ^^
2015. jún. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én pedig abban reménykedem, hogy csökken
2015. jún. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nekem 414 pontom van, remélem nagyon nem nő tavalyhoz képest, sokan azt mondják, hogy a nehéz kémia miatt nem nő sokat vagy mások, hogy kb. marad a tavalyi...
2015. jún. 30. 22:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 411 és meglehetősen izgulok!
2015. júl. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!