Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hunfalvy/Berzsényi/Madách...

Hunfalvy/Berzsényi/Madách vagy a Fazekas?

Figyelt kérdés
Első osztálytól kitűnő tanuló voltam. Most végeztem a hetediket és sajnos idén a kitűnő elmaradt de így is 4,6 - 4,7 az átlagom. Augusztustól intenzíven nekikezdek készülni és figyelembe szeretném venni azt is,hogy mi a cél. Kinek mi a tapasztalata az alábbi iskolákkal kapcsolatban? Tanárok/légkör. Továbbá nagyon nagyok a követelmények? Tudom,hogy viszonylag nehéz bejutni,de főleg ezekben gondolkodom. Egy sorrend vagy esetleg más iskolák? (Ahol lehetőség van,ott humánra vagy nyelvire jelentkeznék.)

2015. jún. 30. 01:54
 1/6 anonim ***** válasza:
A Fazekasba én nagyon, nagyon régen (Te még nem is éltél akkor, sőt ha szüleid fiatalok, akkor Ők se) közel négy éven át készültem, a felső tagozat minden délutánján, és megérte. Spec.mat.-on nem csak matematikát tanulsz hanem problémamegoldást amit aztán mindenhol tudsz alkalmazni.
2015. jún. 30. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az első 3 iskola azért teljesen más kategória, mint a Fazekas! Hunfalvyból több ismerősöm van, a kéttannyelvűből. Szeretik és az egyik lány nemrég azt mondta, "nálunk ciki, aki nem tanul".
2015. jún. 30. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Mindegyik nagyon jó választás :)

A Madáchban inkább a nyelvekre koncentrálnak, de nagyon humán suli :) Sok a sulin kívüli program, országos hírű színjátszó körrel rendelkezik. Főleg erre a színjátszás vonalra, és a filmekre koncentrálnak, de a történelem és a magyartanítás sem gyenge. Emelt szintű érettségit főleg nyelvből tesznek a diákok, matekból/töriből nem nagyon, de magyarból sem. A tanárok változóak, vannak jobban, és rosszabbak is, de szerintem mindenhol. A magyartanárokról egytől egyik jó tapasztalatom van, a matektanárok is eléggé kedvesek. A nyelvi tanárok változóak nagyon. A követelmények elég magasak, bekerülni nehezebb, mint bent maradni szerintem. A gólyatábor tematikus.


A Berzsenyi nagyon jó :) Nagyon figyelnek arra, hogy ne legyenek klikkesedések, szerintem a legközösségközpontúbb az összes felsorolt iskola közül. Színvonalas a tanítás is, nyelviben nagyon változóak itt is a tanárok, viszont a közismereti és természettudományos tárgyakból egytől egyik színvonalasan tanítanak. Humánon kötelező a latin. Nekem azt mondták, hogy bármilyen általánosból jössz, a követelmények nem változnak sokat, de évről évre nehezebb lesz, mint bármelyik más iskolában. Itt is sok a sulin kívüli program, bár inkább a nyári táborokat tudnám kiemelni, illetve itt van a legtöbb gólyaprogram (két kirándulás, közöttük "csoporttalálkozó", plusz a 4 napos gólyatábor. A kirándulások és a gólyatábor tematikus, mindig valami más keretmese köré épül).


A Fazekas ezeknél nehezebb suli. Annyira nincs sok sulin kívüli program. A gólyatábor nem tudom milyen, de szerintem elég egyszerű (szóval nincs kerettörténet, csak közösségépítő játékok stb.). A tanítás nagyon színvonalas, de nagyon sokat követelnek. Nehéz bekerülni és bent maradni is egyaránt. A közösség tanulós, de ne úgy képzeld el, hogy mind kocka, de okosak, az biztos.


A Hunfalvy is teljesen más kategória, mint a felső három, de épp ellenkezőleg, mint a Fazekas, mert ez gyengébb. Ide "simán" be lehet jutni 4,5-ös átlaggal, és 60 körüli központival. Szakközép, de Budapest/Magyarország egyik legjobbja. A nyelvoktatás színvonalas, és igaza van a felettem írónak, hogy itt ciki, ha valaki nem tanul, viszont nincsenek is akkora követelmények. A közösségről és a programokról nem tudok sokat.

2015. júl. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hűha. Köszönöm szépen nektek,főleg a 3.nak. Igen tudom,hogy elég eltérőek az iskolák. Köszönöm még egyszer(:
2015. júl. 9. 23:53
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

A Fazekas egyértelműen a legerősebb, imádok ide járni. Sok magyarázat, nem sima vakon beseggelés. Mint egyének is figyelnek ránk és baromi elfogadóak és liberálisak a tanárok is.


A Berzsenyi prolisuli: a közösség jó, a tanítás kiemelkedő, a felsoroltak közül második, de a gyerekek néha igencsak egyszerűen tudnak viselkedni a tapasztalataim szerint.



A Madách és a HUnfalvy két erőss középkategóriás suli, a Madách szerintem jobb,, nagyon jó külön foglalkozásaik vannak.

2015. júl. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
Ja és a Fazekas gólyatábor nagyon jó, van kerettörténet, sorverseny, mindenféle, nagyon figyelnek hogy évfolyamon belül keveredjenek a gyerekek, iszonyatosan sok munka van benne és nagyon vicces.Életem egyik legjobb három napját töltöttem el a gtben......a sulin kívüli programok abszolút osztályfőnöktől függenek,Fazekas Fesziválon, Lúdavatón kívül (fazekasos osztályközösség fejesztő hagyomány) nem nagyon van össznép sulis banzáj.
2015. júl. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!