Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Általános orvosi vagy fogorvos...

Általános orvosi vagy fogorvosi képzés?

Figyelt kérdés

Július 9-ig még van lehetőségem megváltoztatni a sorrendet. A Debreceni Egyetem két képzése között őrlődöm, kérlek segítsetek. Eddig biztos voltam a FOK-ban, de egyre kevésbé tudom, hogy mit válasszak. Bármely egyetemek medikusainak és medikáinak véleménye érdekel!

Köszönöm!



2015. jún. 30. 10:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%

Nekem anno egy pillanatig sem fordult meg a fejemben, hogy fogorvos legyek.

Ha nem vettek volna fel az orvosira, akkor megpróbálom 10-szer is, de fogorvosira nem mentem volna.

2015. jún. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
46%
Mi azt honnan tudjuk? Neked kell minimum 40 évet benne dolgozni.
2015. jún. 30. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

Ha javasolhatnám, fogorvosi!!

én is ezekre adtam be a jelentkezésem, de szerintem a fogorvosi az jobb, mert az csak 5 éves, és utána nincs gyakornoki meg rezidens idő meg szakvizsga meg ilyenek, szóval abból szerintem előbb lehet diplomája az embernek!! Ráadásul én Sopronban lakom, itt elég nagy biznisz a fogorvosi az osztrákok miatt, szinte minden utcában van nálunk fogorvos, és mégis busásan megél belőle :) Azt mondják, Közép-Európában a lakosság arányához viszonyítva Sopronban van a legtöbb fogorvos :)

Amúgy hány pontod van ha szabad kérdezni?

2015. jún. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Az utolsó válaszolónak:

428 pontom van,remélem elég lesz Debrecenbe! :) Igen, hallottam már én is, hogy Sopronban nagyon meg ez az egészségturizmus, szívesen dolgoznék később én is ott, hátha addigra lesz néhány öreg róka, aki megválna a praxisától már. :)

2015. júl. 1. 10:10
 5/15 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező, nyugodtan próbáld meg a fogorvosit és elvégzés után nyugodtan jöhetsz Sopronba vagy más nyugat-magyarországi városba, ami az osztrák határhoz közel van, nem viccelek, sokan csinálják ezt, a keleti, déli és belső megyékből sokan jöttek az utóbbi időben Sopronba, most is épül pár utcával arrébb fogászati klinika, és tárt karokkal várják a fogorvosokat!

Meg főleg 428 ponttal a helyedben nyugodt lennék, Debrecenben ennyire magas sosem volt, és ennyi kizárt, hogy az idén legyen, jó neked, hogy ennyi pontod van :) :)

Én is a vidéki fogorvosikra és orvosikra adtam be a jelentkezésem, de nekem sajna csak 414 pontom van, én azért jobban tarthatok...de remélem valamelyik vidékire elég lesz...

2015. júl. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszoló!

Köszönöm a válaszodat! Reméljük, hogy valamelyikre bejutsz! Szerintem Debrecen és Szeged esetében sem várható 14 pontos emelés, szurkolok Neked. Biztos megy fel a határ, már csak a könnyű biológia érettségi miatt is, de bízzunk a legjobbakban! Ha Debrecenbe is beadtad, még lehet, hogy találkozunk a gólyatáborban! :)

2015. júl. 1. 21:35
 7/15 anonim ***** válasza:
7%

Az ok, hogy a biztos állás, meg a több kereset mozgatja a rugókat, de azért egy orvost, illetve egy fogorvost nem lehet egy napon említeni.

Mindkettő egy életforma, nem lehet eljátszani (illetve sokan próbálják, és ők azok a "kedves orvosok" akiket az ember a háta közepére sem kíván.

Csak van valami elképzelésed, hogy emberekben akarsz "turkálni" vagy fogak között????

2015. júl. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
89%

7. válaszoló, nem akarok vitatkozni, de sajnos nem mindegyik 18-20 éves fiatal tudja 100%-osan eldönteni, hogy a hátralévő életében mit akar csinálni, sőt valaki még 25-30 évesen is keresi a helyét. Sok olyan esetet hallottam, hogy valaki egy X egyetem Y szakát elkezdi vagy elvégzi, és közben rájön, hogy az nem neki való, és akkor jelentkezik egy Z egyetem W szakára és azt végzi el és inkább azzal boldogul jobban. Persze, igazad van, főleg a pénz, a kereset motivál, de azért fontos, hogy ki mennyire szereti az adott szakmát, munkát, amit végez, mekkora odaadással csinálja. És nem mindenki tudja ezt biztosra eldönteni érettségi évében, sokan még később sem, persze ellenpélda is akad bőven. Meg valakinek a számításait pl. a ponthatár húzza keresztül, nem jut be pl. orvosira, de pl. a fogorvosira igen, és mégis megszereti akár és elvégzi és abban dolgozik, pedig holott nem ez volt az eredeti terve. Aztán hallani olyat is, aki csak 6., 7. alkalomra kerül be oda ahova szeretne és mégis elvégzi, és azzal a diplomával helyezkedik el. Valaki meg lehet, hogy előszörre simán bekerül és csúszás nélkül elvégzi jó eredménnyel az adott egyetemet, de mégsem tud elhelyezkedni vele...

Tehát van mindenféle eset, de azért is jó ez az oldal, hogy tanácsokat kérjen/kapjon az ember. Bocs ha hosszúra sikerült a mondandóm, de én így látom ezt.

2015. júl. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, amúgy azt mondják, hogy a kémia emelt az idén elég nehéz volt és átlagban elég rosszul sikerültek, és emiatt nem megy annyira fel a pontszám, azt jósolják sokan, te mit hallottál erről?

Amúgy beadtam a DE-ÁOK és FOK-ra is, reméljük a legjobbakat :)

2015. júl. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkét választ!

Szerintem már a pályaválasztás is elég nagy felelősség, főleg azoknak, akik nem tudnak ide-oda játszani az államilag finanszírozott félévekkel, mert nem adott a lehetőség, hogy a szülők anyagilag olyan szinten támogassák. Pénzközpontú, anyagias világot élünk, nem mondom, hogy nem érdekel a fizetés, de ez lényegtelen olyan szempontból, hogy egy jó orvos jól is keres, lényegtelen, hogy fogorvos vagy bármilyen szakorvos. Akkor van értelme ezt elvégezni, ha az embert legalább mozgatja, hogy segíteni akar másokon.

Kedves Sorstárs!

Békés megyében rettentően rosszul sikerültek a kémia érettségik, de számadatokkal nem merek dobálózni. A biológia írásbeli pontszám átlaga nálunk 63-65 körül volt, a kémiáé ettől jóval elmaradt. Ezt, akárhogy nézzük is, nem lehet olyan észvesztő magasságokig tornázni maximális szóbelivel sem. :) Ráadásul - nagy szívfájdalmamra - a legtöbb osztálytársam és barátnőm, akik orvosira jelentkeztek, sorra hasaltak el.. Másoknak is rosszul ment az érettségi sajnos. Szerintem a 414 pont nagyon szép eredmény, senkitől nem halom azt, hogy 10-15 pontos emelésre számítana, csak azoktól, akiknek 50 pont emelés sem számítana és nagy mellénnyel osztják a bölcseletet.. :D Szóval nagyon-nagyon szurkolok Neked!

Egyébként szabad tudni a sorrended? Nekem DE-FOK,DE-ÁOK,DE-ÁOK-OLKDA :)

2015. júl. 2. 13:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!