Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elcsesztem az érettségit,...

Elcsesztem az érettségit, hogy tegyem túl magam?

Figyelt kérdés

Magamhoz képest alul teljesítetem. Valószínűleg nem kerülök be arra a szakra ahová szeretnék. S fáj nagyon hogy nem lesz meg. Mit tegyek? Az önsajnáltatásból már elegem van, mert semmi értelme :(

Kérlek segítsetek



2015. jún. 30. 22:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha be akarsz kerülni, akkor fogod magad és októberben, vagy jövő májusban megismétled.

Nincs veszve semmi. Felkészülsz a következő érettségire jobban, esetleg közben vállalsz valamilyen munkát és tapasztatlatot gyűjtesz. Nem kell feltétlenül elvesztegetett évnek felfogni.

2015. jún. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az utolsó szakra vlaszeg felvesznek. A szüleim nem engednék, hogy szeptemberben ne kezdjek egyetemi tanulmányokat..
2015. jún. 30. 22:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nagykorú vagy így neked kell döntened. Ha felvesznek valahová örülj annak és ennyi, nyilván azért jelentkeztél oda mert az még érdekelhet téged és látsz is benne lehetőséget. Én amikor elszúrtam 4 éves, esélyem nem volt bekerülni sehova, nem is kerültem be. Szüleim nem örültek neki, de tudták hogy sajnos okom volt amiért elszúrtam az érettségit tehát nem tróger voltam. Akkor mi azt beszéltük meg hogy kezdjek OKJ-s szakba aminek valami köze van az egyetemi tanulmányaimhoz. ez ugye 2 év. Mellette pedig újra csináltam az érettségit de májusba. Első évben csak a Matekot, meg a törit. Második évben a magyar nyelvet. Az angol és a választott tárgyat is újra próbálhattam volna, de angolból ugye rős 4 es voltam és abból külön nyelv vizsgát szereztem. OKJ végzettségem is számított pontnak, meg a választott tárgyam is épp elég volt hozzá. Így be is kerültem az egyetemre kémia szakra bár igaz át mentem levelezőre mert vegyésztechnikusnak tanultam és kaptam egy igen jó lehetőséget egy gyógyszergyárba és ott is mondták hogy menjek oda tapasztalatot szerezni, egyetemet vállaljam levelezőn mert ők is adnak valami támogatást, plusz ha már bent vagyok a cégnél a diplomámmal ezerszer könnyebben találok ott belül munkát amit meg is fizetnek mint hogy évekig keresgéljek akár külföldön is. Igaz a diplomámig még 3 fél évet le kell nyomjak de mellette van munkám, keresetem így igaz nem sok szabad időm van, de rengeteg tapasztalatot kapok és vannak ott olyan mérnökök akik baromi sokat segítenek. Ezért is mennek jól a dolgaim, másképp szívtam volna mert a követelmények sokkal durvábbak mint amire számítottam volna, lehet nem is bírtam volna végig csinálni ha elsőre bekerülök. és így a szüleim is örülnek hogy vannak jó alapjaim, van segítségem, mellette van jó állásom, így ha bármi adódik anyagilag sem leszek bajba mert a szüleim már lassan nyugdíjba mennek így nem bírnak már segíteni igazán, és így jobb mint hogy diploma után egy gyárba robotoljak havi 80 ezerért és várjam a csodát, mint hogy már van mi alapon elindulnom.
2015. júl. 1. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Előző válaszoló jól kielemezte, igaza van sok dologban, viszont azt érdemes lenne tudni, hogy mit jelöltél legutolsó helyen, mert ha oda felvesznek, és nem olyan hely, ahová rengeteg gyakorlati tapasztalat kell, akkor elkezdheted.
2015. júl. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

2es köszönöm szépen hogy elmondtad a véleményedet. Igazàn építő volt :)

Emberi erőforràsok szakra ( HR) jelentkeztem első helyen.

2015. júl. 1. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!