Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szegedi egyetemen kollégisták!...

Szegedi egyetemen kollégisták! Milyen a kollégium Szegeden, milyen a koleszos élet? Igaz az, hogy állandóan hangzavar és buli van?

Figyelt kérdés

1. Milyenek a kollégiumok belülről?

2. Milyen a koleszos élet, tényleg sok a buli? Állandóan hangzavar van?

3. Melyek a legjobb szegedi kollégiumok, melyek a legrosszabbak?

4. Azt hallottam a BTK-é a legjobb, MK-é a legrosszabb, erről ki mit tud?

Kérlek meséljetek! Egy leendő szegedi egyetemista!



2015. júl. 1. 20:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1. 2-3-4 ágyas szobák vannak, de ez kollégiumtól is függ. Van fürdőszoba, konyha, kondi terem, büfé. Igazából nem tudok mit írni mert ez koleszonként eltérő.


2. Meg kell tapasztalni a koleszos életet, nem érdemes kihagyni. :) Az meg hogy állandó hangzavar és buli van az városi legenda. :)


3. Az hogy melyik a legrosszabb és melyik a legjobb az szubjektív, kinek melyik.


4. Én BTK-s vagyok, mi 4 koliban vagyunk elhelyezve (karközi kollégiumok), nekem teljesen megfelel ahol vagyok.


Attól is függ hogy melyik szakra jelentkeztél, mert ha olyanra aminek van konkrét kolija akkor nagy valószínűséggel oda kell jelentkezni feltéve ha kolis akarsz lenni.

2015. júl. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
90%

1, az előző hozzászóló jól leírta.

2, 4 évig voltam kolis. Voltak bulik, de aki nem akart részt venni benne azt hagyták pihenni, tanulni stb.

3, Én a Hermannban laktam, a többiről nem tudok nyilatkozni. Nekem semmi bajom nem volt vele, sok barátot szereztem ott. Nagy előnye a kolinak, hogy biztos lesz ott egy ember, aki tud majd neked segíteni eligazodni az egyetemi életben és a tanulásban (pl tanárokkal kapcsolatban vagy jegyzetekkel... stb.) Hátránya, hogy kaphatsz olyan szobatársat akinek nem olyan a hozzáállása vagy az életritmusa, mint neked. (Megoldás, hogy második évben a jelentkezésin úgy emlékszem már be lehetett írni, hogy kivel szeretnék lakni, de nekem első évben is jófej szobatársaim voltak csak végeztek.)

4, Nem tudom hol laknak az MK-sok, a BTK-nak meg az én időmben a karközi kolikban biztosítottak férőhelyet. Lehet ez már nem így van, mert én vagy 6 éve kiköltöztem. (a karközi az olyan koli ahol vannak BTK-sok, TTIK-sok, de volt szerintem Jugyus is nálunk.)

Én a helyedben nem hagynám ki a kolis életet, de tarsd magad előtt szempontként, hogy a legnagyobb koliban a legnagyobb a nyüzsgés.

Ami külön jo, hogy olcsó, és olyan gyors netem sose volt, mint anno a koliban ;)

Utolsó pár évre én kiköltöztem, mert elkezdtem dolgozni a suli mellett és úgy kényelmesebb lett nekem.


Remelem sok örömöd lesz Szegedben, az egyetemben es a koliban is, sok sikert neked a jövőben!

2015. júl. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy válaszoltál, végre egy építő jellegű komment! A legjobbakat kívánom neked! :)
2015. júl. 3. 12:28
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szintén Herman, két éve.


Belülről elég retro, a konyha és a fürdő nincs toppon, de élhető.


Itt nem igazán van zaj, max a másfél havi kolibuli lehet zavaró, de megszokod, tapasztalat. :)


Én csak a Hermanban laktam, a többit nem ismerem. :) Szeged istenkirály, a koli pedig hatalmas poén tud lenni, szóval ne aggódj, no para! :D

2015. júl. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 SunCityMyHome válasza:
92%
Én az MK-ban lakom.Elég baráti a hangulat.Nincs lopás évek óta,vannak programok,bulik de teljesen normális mindenki,portások,igazgató.Diákoknak asszem havi 10körül van,élhető,jó kolesz Kint a Dorozsmai útról nyíló kollégiumi út 11 szám alatt.
2015. júl. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Szia! Kari kolikról nem nagyon tudok írni, mert én is inkább a karközi koleszokat ismerem, amúgy TTIK-s vagyok.


Először is Szeged tényleg nagyon király hely, megerősítem, biztosan tetszeni fog.


1. Én Öthalmis voltam, ami kint van az isten háta mögött. Szerintem kinézetre és felszereltségre ez a legjobb, legalábbis azok alapján, amiket a többiről tudok. Olyan, mintha albérletben lennél, kis lakások. Van 3 és 6 fős. Mindkét fajtában van külön konyha, mosdó, szárító, mosógép. A 6 fősben 3 szoba van: 1 db 3 személyes, 1 db kétszemélyes, 1 db egyszemélyes. Az egyszemélyes részébe általában végzősöket raknak be, de ki tudja. Az tényleg jó, hogy lakáson belül tudsz főzni, meg ott van minden egy helyen.


2.A bulik általában egy külön helyen vannak, amit hangárnak hívnak, egy kis épület kifejezetten erre a célra, italt is lehet venni és ott van 5 méterre. Néhányan mondjuk szoktak duhajkodni a dohányzás céljára kihelyezett padoknál, de én mindig azt mondom, ez egyetem, sajnos vagy nem sajnos, alkalmazkodni kell valamilyen szinten. De nem is baj, mert később a munkahelyen, családban is ez lesz. Egyébként meg bőven semmi köze az ilyen rémtörténetekhez, h nem lehet aludni, állandó hangzavar. Ez alapjáraton elég csendes kolesz.


3. A legjobb meg legrosszabb viszonyítás kérdése. Öthalminak a sok jó mellett nagy hátránya, hogy a közlekedés borzalmas, persze fél óránként jár a busz, hétvégén óránként, de ha buli van, akkor nagyon esélyes, hogy reggelivel kell jönni, vagy gyalog, ami testvérek között is másfél óra, részegen, fáradtan nem mindig túl jó :) Meg most verik szét a járdát, utat, az ELI miatt, nekem sűrűn halálfélelmem volt, mikor csak az út közepén lehetett közlekedni, h elcsapnak. Meg azért a villamossal is össze kell egyeztetni a buszt.


Károlyiban voltam, na az viszont nagyon bulizós hely, hatalmas társasági életet élnek, az Öthalmihoz képest "lepukkantabb", de élni ott is lehet simán. Meg valakit kárpótol a sok haver stb. Amúgy jó hangulatú, de itt viszont azért lehet, hogy tényleg nem tudsz aludni, tanulni, ha az a csendben egyedül típus vagy.


Hermann meg a Móra elég hasonló, meg egymás mellett is vannak, Ezekről már kevesebbet tudok, bár a Mórában voltam, itt asszem 4 ágyasak a szobák és két szoba egy közös részbe nyílik, ahol asztalok meg hűtő van. Mosdó/ konyha közös szintenként, de nem tudom mennyi van. Amúgy egy fokkal jobban néz ki, mitn a Károlyi, teljesen élhető, Újszegeden van, úgyhogy kell csámborogni, de jobb mint az Öthalmiból.


Négyes kérdésedre meg nem tudok válaszolni.


Szóval összességében mindegyiknek van előnye meg hátránya is, de ha esetleg nem tetszik átkérheted magad évközben, vagy a következő évben. Viszont én személyesen meg azt tudom még mondani, hogy én már nem az Öthalmiba mennék, ha újra döntenem kéne. Jó, oké, sokan elájulnak tőle, mert külön fürdő, meg minden. De a közlekedés hidd el megkeserítheti az életed. Meg aztán én elég antiszoc is voltam, és itt még jobban begubóztam, mert nem volt az , hogy jöttek, hívtak buli stb. Szóval azért jól gondold meg :)


És ne haragudj, hogy hosszú lett..

2015. júl. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Semmi gond, tartalmas volt, hasznomra fog válni! Egyelőre albérletbe megyünk haverokkal, jövőre, vagy azután szeretnék kolis is lenni! :)
2015. júl. 6. 13:28
 8/8 mi a fene ***** válasza:
90%
A közlekedésről. Lehet bicajjal is járni, gondolom biztosan van tároló.
2015. aug. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!