Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen szakra érdemes menni...

Milyen szakra érdemes menni ha az orvosit választom?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Még csak gimis vagyok de már azon gondolkodom, hogy milyen egyetemre menjek. Mindenképpen valami kémiaira de nem tudom, hogy milyen szakra. Az orvosival vagy a gyógyszerészetivel lehet jobban elhelyezkedni? Megéri egyáltalán ilyen szakokra menni. Tapasztalatokat kérnék. Előre is köszönöm. 15L

2015. júl. 2. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy aki az orvosira megy, az nem a pénzt vagy az elhelyezkedést tartja elsősorban szem előtt, hiszen itt több év kemény tanulásról és kitartásról van szó. Nem biztos, hogy ez elég motiváció ahhoz, hogy utána még praktizáljon is.
2015. júl. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Elhelyezkedni mindkettővel el lehet, de komoly elhivatottság kell hozzá.
2015. júl. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Engemet már most érdekel a szakma csak kiváncsi voltam rá hogyan lehet elhelyezkedni vele
2015. júl. 3. 19:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, ez nagyon egyéntől függ. Én a gyógyszerész képzést nem tudtam volna elvégezni, mert nem szeretem a kémiát és nem szeretek magolni, az általános orvos szak viszont viszonylag fájdalommentesen ment. Az általános orvos képzés inkább biológia alapú másodév után kémia szinte nincs is, a gyógyszerész képzés viszont nagyon kémiás. Egyébként, ha a kémia érdekel a vegyész (TTK kémia) vagy vegyészmérnök képzéseken is érdemes gondolkodni.

Mind a két általad említett képzéssel könnyű elhelyezkedni. Az hogy megéri-e pedig tőled függ.

2015. júl. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én gyógyszerészetire járok. Ha szereted a kémiát, akkor megéri ide jönni. Sok a kémia és kemény, de már sokan elvégezték, szóval ha akarod, akkor meg lehet csinálni. Gimiben nagyrészt csak kémiára és biológiára tanultam komolyabban, azt akkor nagyon durvának tartottam, főleg a kémiát. Most visszasírom ezeket, mert sokkal többet kell tanulni. Ez mondjuk általánosságban el lehet mondani a jó egyetemekről. Sokan azt hiszik, hogy bulizásból áll az egész. Igen, vannak ilyen egyetemek is. Nekünk nem sok szabadidőnk van. Míg ELTE-s barátnőm bulizni járt éjszakánként, mi tanultunk. 1 kezemen meg tudom számolni, hogy mennyi bulin vettem részt 1 év alatt. (Kolis szobatársam évfolyamtársam, nála is ugyan ez volt.) Ezzel nem lehúzni akarom őket, ez tény, így volt. Visszagondolva az érettségi időszak semmi nem volt.

Sok ismerősöm orvosira jár, az ő életük sem leányálom. Engem mindig is érdekelt, csak egy problámám van vele: nőként 28 éves koromban már gyereket szeretnék szülni, viszont lehet, hogy nem bírom majd összeegyeztetni a szakmával. Elképzelhető, hogy megoldható lenne számomra is, de a gyógyszerészet jobban is érdekel, ezért választottam inkább ezt az irányt.

2015. júl. 26. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!