Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanárként etikus ha a távozáso...

Tanárként etikus ha a távozásomat csak augusztus utolsó napjaiban jelentem be a munkahelyen? De mégis mi mást tehetnék! Persze ingyenélőnek tartanak mert a nyári ingyenpénzt meg elrakom!

Figyelt kérdés

Ha én tanárként dolgozom, és tele a puttyonyom a hellyel ahol vagyok, akkor újat keresek. Igen ám, de az új helyen nem fognak beléptetni csak aug legvégén. Az ok nyilvánvaló: ha korábban lenne szerződés korábban is kéne fizut adni, és mivel épp nyár van így miért adnának (mire?).

Én meg nyilván nem fogom a régi helyen bejelenteni a távozást addig míg a kezemben nincs az új szerződés, mert ha netán mégsem alkalmaznak az új helyen akkor két szék közül a padlóra ülnék.

Így tehát a régi helyen csak aug végén jelentem be, persze amíg állományban vagyok addig jár a fizu. Még ha nyáron be se kell járni és semmit se kell csinálni. Ezzel nem csak én vagyok így az összes tanár.

Persze én vagyok a feketeseggű hogy nyáron ingyenlóvét veszek fel a semmire (miközben minden más tanár is ezt teszi, más se dolgozik a nyáron) és egy pofátlan alak vagyok hogy aug végén amikor 1-2 nap van a tanévkezdésig hirtelen felmondás.

De mit tehetnék mást? Korábban nem szólhatok mert

a) amit leírtam. Nincs új szerződés csak aug végén és addig én fel nem mondok míg az a kezemben nincs. Ez meg nem rajtam áll…

b) nem túl jó forgatókönyv az se ha szólok a régi helyen, hogy lehet hogy távozni fogok. Mert ez lefordítva azt jelenti hogy egy kupinak tartom a helyet és el is húznék max azért és addig maradok amíg nem találok mást.


És ugye az ember legyen etikus.

Persze az senkiben fel se merül hogy az új hely korábban is állományba vehetne, de ők se mennek bele semmibe. Majd szept 1-el beléptetnek egy nappal se előbb. És ez etikus?


2015. júl. 13. 18:10
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

mivel ajánlást nem kapsz így mehetsz a híd alá


Hagyjuk már ezt a baromságot. Egy porbafingó semmi iskola ajánlása a szarnak kell. Jobb is hogy nincs tőlük semmi, még az ajánlásuk is kontraproduktív lenne.

Nem véletlen hogy otthagyom az egészet a csomó retkes dakotával együtt aki oda jár.

2015. júl. 13. 18:59
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
huu igazi tanár mentalitás.. szinte látom ahogy pezsgőt bontanak mikor megszabadulnak tőled.
2015. júl. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

szinte látom ahogy pezsgőt bontanak mikor megszabadulnak tőled.


Ja. Kétszakos biol kémia tanárt biztos könnyű lesz nekik találni aug végén...


Szóval én azért nem pezsgőt bontogatnék a helyükben, hanem azt nézném kit akasszak le nagy hirtelen mert zéró az esély dupla reálszakost találni tanév előtt 1-2 nappal. Úgyhogy a pezsgő max arrra kellhet nekik hogy bánatukban berúgjanak.

De legyen az ő bajuk.

2015. júl. 13. 19:04
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
ha olyan nehéz találni, akkor pedig nem fognak engedni a felmondási időből, úgyhogy valszeg buktad az új állást, szerencséjükre.
2015. júl. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

akkor pedig nem fognak engedni a felmondási időből


Látom nem érted a lényeget. Tök8 engednek-e. Az új helyet az nem érdekli hogy papíron még állásban vagyok a régin, bemenni meg úgyse fogok szept 1 után ha a feje tetejére áll a régi hely akkor se.

És most lehet azzal jönni hogy akár bíróság elé is citálhatnak emiatt. Igen, megtehetik. De nem fogják.

Mint ahogy én is megtehetem hogy hibás bértábla besorolásért betegállomány el nem fogadásáért szakmai továbbképzés saját zsebből történő megfizettetéséért (amiért megkapták az állami pénzt is mégis kifizettették a dolgozókkal) bíróságra megyek, NAV-hoz fordulok. De nem teszem én se. Helyette elhúzok innen.

2015. júl. 13. 21:25
 16/20 A kérdező kommentje:

pezsgőt bontanak mikor megszabadulnak tőled.


Egyébként is tömény baromság ez a megjegyzés mert ha a munkáltató meg akar tőlem "szabadulni" hát mi tartja vissza? Felmondás és ennyi.

Szóval nem pezsgőt kell bontogatni ha nem elégedettek velem és végre elmegyek hanem ha nem elégedettek... papír és kész.

2015. júl. 13. 21:32
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
ugye azt tudod hogy egyszerre két helyen nem lehet főállásod? tehát míg nem szűnik meg az elsőn a munkaviszonyod nem kezdhetsz a másikon, sőt, a régi iskola fel is jelenthet téged, amit meg fogsz szívni.
2015. júl. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Hát kérem ez egy NAGYON haszbos fórum olyan tanácsot kaptam privátban amit meg is osztok és köszönöm akinek kell használja.

A szerződésben benne van milyen határidőig kell megj9nnie a fizunak. EDz nem állami iskola hanme magán a fizu mindig csúszik. Tök8 mennyit elég ha egy napot. Amióta itt vagyok még egyszer se jött meg időben.

Kivárom a határidőt és másnap szerződésszegésre hivatkozva azonnali hatállyal felmondok.

Az atyaúristen se szólhat erre semmit.


Köszönöm a helpet.

2015. júl. 13. 21:42
 19/20 A kérdező kommentje:

Még mindig nem érted a lényeget. Fel is jelenthet igen, de nem fog.

Mert attól hogy feljelentget még nem lesz ember aki órát tart.

Egyébként meg csak annyit mondok: szakképzési keretösszeg ami állam bácsi kifizetett az hol van? Mert a dolgozókhoz nem került. És egyből olyan kuss lesz hogy öröm lesz hallgatni.


sőt, a régi iskola fel is jelenthet téged, amit meg fogsz

szívni.

2015. júl. 13. 21:45
 20/20 anonim válasza:
tanar letedre sik hulye vagy
2015. dec. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!