Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Művészeti egyetemre járok...

Művészeti egyetemre járok (MOME) de úgy érzem sokkal inkább egy piramisjáték ami kihasznál mint egy hely ahol magamba szívhatom a tudást. Jó ötlet ott hagyni inkább?

Figyelt kérdés

Először is a beiratkozásnál aláíratnak velünk egy szerződést miszerint az ott készült munkáink (elég hosszú és intenzív időszak) jogai az egyetemet illetik, értékesítés esetén csupán 30% a diáké, az egyetem szabadon módosíthatja, publikálhatja a munkát.


Ez még nem is lenne rossz, de már felveti a piramisjáték alapját, ahol az alárendelt hozzáad a piramis működéséhez, tehát az oda járó diákok gyakorlatilag a nagy MOME brandet működtetik.


Ehhez hozzájön a csillagászati mértékű lopás, és csalás, protekciós diákoknak bármit lehet, a szakokon pedig alig van felszerelés és gépek. A tanárok gyakran szemétkednek.


2 éve járok oda de úgy érzem nem akarom befejezni a BA-t sem, nincs értelme. Lélekvesztő. Függetlenül, saját energiámból (rengeteg energiát lefejt rólam ez az egyetem és nem engedte kibontakoztatni az egyéniségemet) saját energiából saját vállalkozást, saját művészeti arculatot indítok el, és ha mellette dolgozom, hozzáférhetek külsős műhelyek sokkal komolyabb felszereltségéhez is.


2015. júl. 25. 11:38
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Itt az egyetemen úgy éreztem csak nyálcsorgatva pályáznak az ötleteimre és az energiámból keletkezett hírnevet kizárólagosan az egyetem reklámozására szeretnék felhasználni.
2015. júl. 25. 11:39
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Amióta a kolléganőm lányánnak a tanára a lány munkáival, mint sajátjaként pályázott és nyert elég nagy összeget, én mindenkit óva intek :(
2015. júl. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem csak én érzem így. Nagyon sokan éreznek hasonlóan, de félnek nyíltan felszólalni.
2015. júl. 25. 11:41
 4/21 A kérdező kommentje:
Első, az igen.. nem meglepő..
2015. júl. 25. 11:42
 5/21 A kérdező kommentje:
Lehet tudni milyen szakon történt? (és milyen pályázat volt, mekkora összeg?) Az egészet lenyúlták? A diákkal mi lett?
2015. júl. 25. 11:48
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos én is hallottam ilyeneket és igazán elszomorít...mondjuk én még mindig meg akarom próbálni a felvételit jövőre, hátha velem máshogy lesz...még reménykedek:D. A szakok engem is érdekelnének, ha meg lehet őket tudni.
2015. júl. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Azt mondom hallgass a szívedre, de én a helyedben még biztos kihúznám azt az egy röpke 1 évet. Mi az az 1 év? Már semmi. Elég nagy presztízse van a sulinak, még, ha úgy érzed nem is kapsz tényleges tudást. Már több, mint a felén végigküzdötted magad, én adnék neki mindenképp egy esélyt, hogy legyen ennek a sok tűrésnek, erőfeszítésnek értelme, mert nagyon drukkolok neked a saját vállalkozásodhoz, de akármit hozhat az élet. Ha későbbi álláskeresésnél igazolod, hogy a MOME-n végeztél, az már egy nagyon imponáló dolog a munkaadónak.


Többször hallottam MOME-seket panaszkodni ugyan ezért + én is tapasztaltam pár dolgot tavaly a nyílt napon, ami miatt borzasztóan unszimpatikussá vált számomra a suli.


Amúgy nem befolyásolni szerettelek volna az ,,én folytatnám" dologgal, csak próbáltam logikusan gondolkodni. De kívánom neked, hogy magadnak a legmegfelelőbb döntést hozd.

2015. júl. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Utolsó, ők nem akarják hagyni, hogy ott lediplomázzak. Valamit éreznek bennem ami miatt azt gondolják mindenképpen el kell nyomniuk.

Utolsó előtti:

Próbáld azért meg, van akinek bejön... de ne várj sokat, mármint ne gondold azt, hogy a felvételi után valami szuperjó dolog fog történni. Nem, iszonyatosan sokat fognak titeket dolgoztatni és néha nem fogod látni az értelmét.

2015. júl. 30. 21:05
 9/21 A kérdező kommentje:

Egyébként utolsó, szerinted milyen munkahelyeken számít, hogy a momen végeztem?

Ez az egyetem nem inkább arra jó, hogy saját üzletet alakítsak ki saját cuccokkal?

2015. júl. 30. 21:06
 10/21 anonim ***** válasza:
Persze, számítok rá. És köszönöm a választ, viszont még mindig érdekel, hogy milyen szakon vagy:)
2015. júl. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!