Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van tapasztalata valakinek...

Van tapasztalata valakinek orvosi egyetemek közti átjelentkezéssel?

Figyelt kérdés

Elolvastam a hivatalos tudnivalókat a témával kapcsolatban, illetve beszéltem is telefonon a Semmelweis Dékáni Hivatalával. Elvileg másodév után vesznek át vidékről, én viszont szeretném, ha az első végeztével már Pesten folytathatnám. A telefonbeszélgetés alkalmával a hölgy azt mondta, lehetséges tanulmányi eredmény alapján átkerülni, akár az első év után is, és nem kizárólag új felvételi útján, viszont szívesen venném, ha olyan is nyilatkozna, akinek volt tapasztalata ezzel kapcsolatban! Nem teljesen egyezik meg a tanmemet, van egy kis eltérés a két intézmény közt. Ilyenkor különbözeti vizsga szükséges?

Köszönöm előre is!



2015. júl. 28. 16:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Hát az attól függ, hogy hol vagy vidéken.

Én úgy tudom ( de ne kövezzetek meg ha nem így van) , hogy pl. Debrecenben az első évben még csak csont-izom van anatómiából, nálunk a sotén addigra le megy a zsigertan is . Az biztos , hogy másodév után át lehet menni. Szerintem nem jó ötlet első után átmenni mert rengeteg másodéves tárgy , erősen kapcsolódik az elsőéveshez.

2015. júl. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ráadásul a SOTE-n biokémia van 2. félévtől és ha jól tudom van olyan vidéki orvosi, ahol élettannal kezdenek...ezért is érdemes összevárni a tárgyakat, mert az alapozók 2. évre mind lemennek, de egyetem válogatja, hogy milyen sorrendben..
2015. júl. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Igen, éppen Debrecen a szóbanforgó egyetem. Valaki mintha azt említette volna régebben ezen a fórumon, hogy egy barátja úgy váltott első év után, szintén Debrecenről Pestre, hogy írattak vele egy tesztet.

Tudom, hogy érdemes volna kivárni a másodévet, azonban a magánéletem nagyon erősen otthonra köt. Remélem, meg tudom oldani valahogy!

2015. júl. 29. 11:45
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges első év után is az átjelentkezés, valóban le kell vizsgázni anatómia és szövettan 2-ből. Szerintem nem teszt jellegű a dolog, rendes szóbeli vizsga.
2015. júl. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! Nagyon nagy kő esett le a szívemről. Hétfőn újra betelefonálok a Dékániba, mert lehet, hogy így, ha már konkrét intézményt tudok mondani, ott is pontosabb információval szolgálhatnak. :)

Egyébként olyan városi legenda is kering, hogy valakit már egy félév után átvettek, de nem tudom, ennek van-e valóságalapja.


Aranyosak vagytok, hogy válaszoltatok! :)

2015. júl. 31. 16:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!