Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME nyelvi kurzusokkal van...

BME nyelvi kurzusokkal van valakinek tapasztalata?

Figyelt kérdés
Mennyire veszik komolyan?Mennyit lehet fejlődni? Mivel telnek az órák?(Inkább a beszélgetésre megy ki,vagy szókincsre,vagy...)

2015. júl. 29. 23:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez nyelv- és tanárfüggő.

Én már vettem fel műszaki németet (ez 2 kredites), ott inkább a nyelvtan és a szókincs volt a nyerő, egyáltalán nem volt élvezhető az óra, kb. végig magyarul beszélt a nő... Fejlődés 0.

Vettem fel felsőfokúra felkészítőt is (0 kredit), ott a tanár egy német anyanyelvű nő volt, aki - ebből fakadóan - végig németül beszélt. Ott elsősorban a beszédre ment minden, de persze volt szókincs és nyelvtani fejlesztés is. Viszont összegezve az sem tett túl sokat hozzá a német tudásomhoz...

2015. júl. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én vettem fel ilyen kommunikációs tréninget (2 kredit), nekem nem nagyon tetszett. Kicsit sokan voltunk hozzá szerintem, de másoknak meg tetszett.

Vettem fel egy új nyelvet is (0 kredites), az oktatás szerintem elég jó, sokat beszélünk is. De nagyon el van húzva...szóval az, hogy egy év alatt 0-ról az A2 alját kaparjuk, az kicsit durva szerintem. Ha fizetni kellene, nem csinálnám. :D

2015. júl. 31. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat,ezek szerint sokra nem jók ezek az órák,max a szinten tartásra. Azért az tényleg eléggé durva,hogy 1 év alatt csak A2-re jutottatok el,mondjuk a heti 1 óra se sok,azt hozzá kell tenni. Én is csak azért bizonytalanodtam el,mert kevésnek tűnik ez a heti óraszám,bár sok embernek több nem is férne bele a sok tantervi óra miatt.
2015. júl. 31. 00:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!