Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diploma nyelvvizsga nélkül...

Diploma nyelvvizsga nélkül lehetséges?

Figyelt kérdés

Több nyelvet tanultam már évekig, de valahogy egy alapszint után megáll a tudásom. Angolul már 14 éve tanulok, naponta használom, sok angol nyelvű filmet nézek, beszélgetek külföldiekkel, cikkeket, könyveket olvasok... De nem tudom megtanulni rendesen, bármennyire szeretném, pedig amúgy imádom a nyelveket. Középszintű érettségit többször letettem angolból, a legjobb is csak 53% lett (a nyelvhelyesség rész az, ami a legkevésbé megy). Viszont lassan szükség lenne nyelvvizsgára, de így még egy középfokút se tudok összehozni, nemhogy egy felsőt, ami azért elvárt tudás lenne egy egyetemistától.


Az ELTE-re járok, természettudományi karra, a reál tárgyakkal semmi gondom, 5-ös osztályzatot kaptam eddig mindenre. De hogyan lesz meg így egyáltalán az alapdiplomám, ha képtelen vagyok egy középfokú nyelvvizsgát letenni? Arról nem is beszélve, hogy MSc-hez már két közép- vagy egy felsőfokú kötelező.


Ha enyhe autizmusom és beszédproblémám van születésem óta (amiknek lehet, hogy köze van ehhez), lehet kérni nyelvvizsga mentességet? Mert hogy amit tanulnom kell az egyetemen, azzal semmi gondom, de a nyelvtanulás nekem a pokol, pedig próbáltam már tanfolyamot, magántanárt, de az alapfoknál jobban nem megy se az angol, se más nyelv.


Most passziváltattam is két félévet, hogy gyakoroljam, és mivel első éves voltam, így most van még 3 évem, hogy valamit elérjek, mert szégyellem, hogy sokan már gimi elején felsőfokúval rendelkeznek 3-4 év tanulással, nekem meg 20 évesen 14 év tanulás után még egy középszintű érettségi is csak 50-53%-ra sikerül. De ha nem jön össze, meg lehet oldani, hogy nyelvvizsga papír nélkül is elvégezhessem az egyetemet?



2015. júl. 31. 05:28
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Nem lehetséges. A nyelvvizsga kell a diplomához.!

Olyan nyelvvizsgát válassz, ami neked megfelelő (1 nyelvű, nem nyelvtanra, hanem kommunikációra utazó)

2015. júl. 31. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Annyiban kijavítanálak, hogy msc-n általában nem elvárás további nyelvvizsgák teljesítése. Specifikusan nyelvvizsgafeladatokat kell gyakorolni és akkor sikerülni fog. A nyelvtudás valamilyen szinten (mint írtad) megvan, a típusfeladatok alapján fel lehet készülni jól.
2015. júl. 31. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

és mi lenne ha nem középszintű érettségiket csinálgatnál módszeresen, hanem esetleg egy nyelvvizsga típusfeladatait?

egyébkét meg baromság volt kihagynod 1 év egyetem után 1 évet hogy nyelvet tanulj.akkor érdemes lett volna elvégezni az egyetemet és utána a végén csinálni.

nézz sokat filmeket és olvass eredeti nyelven. érettségit felejtsd el. legalább az egyik felét tűzd ki célul, utána jöhet a másik. nem olyan nehéz szerintem, pedig én se vagyok penge, de sikerült.szóbelin tök átalgos témák voltak, írásbelin is lehetett tudni

2015. júl. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem lehetséges. Aki felsőoktatásban akar végezni, annak kell nyelvtudás. Véleményem szerint nagyon jogosan várják el.
2015. júl. 31. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Miért válaszolnak olyanok, akik nem értenek a kérdéshez? „Szükség esetén mentesíteni kell a nyelvvizsga vagy annak egy része, illetve szintje alól.” 2011. évi CCIV. Törvény a nemzeti felsőoktatásról 49 paragrafus, 8. bekezdés


Tehát elméletben lehetséges. Igazságügyi szakértő véleményére van szükséged, amennyiben gyerekkorodban nem kaptál ilyen irányú felmentést( Nézz utána részletesebben a jelenlegi szabályzásnak). Én hirtelen egy hölgyet találtam aki ilyesmivel foglalkozik : [link] ( Nem tudom, hogy praktizál e még a hölgy, de az elinduláshoz már elég információt adtam.

2015. júl. 31. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#3 Nem csinálgatom rendszeresen az érettségi lapokat, úgy értettem ezt, hogy még gimis koromban kétszer jelentkeztem közép angolra, majd érettségi után is még egyszer levizsgáztam, vagyis már három érettségi eredményem van belőle. Egyébként mostanság nyelvvizsga felkészítő könyvekből szoktam tanulni.


#4 Tisztában vagyok vele, hogy egy egyetemet végzett embertől jogosan várják el, hogy tudjon idegen nyelvet beszélni, de én valami oknál fogva nem tudom megtanulni a megfelelő szinten, pedig naponta órákat gyakorlom.


Szeretném megtanulni és letenni a nyelvvizsgát, de én tanácsokat szeretnék ehhez kapni, hogy hova forduljak, ha ez ilyen nehézséget okoz, nem lehordásokat.


Annak pedig, hogy passziváltam most a következő két félévet, csak az egyik oka volt a nyelvtanulás, a másik, hogy szeptembertől többször két-három hétig kórházban fogok feküdni, de ez magánügy, azért nem is hoztam fel.

2015. júl. 31. 10:16
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Akkor meg hagyd az angolt a fenébe. Nem mindnekinek ugyanaz a nyelvcsalád fekszik. Ismerek olyan srácot, hogy programozásból és hasonlókból kitűnő, de az angolt nem bírja megtanulni. Nem is csodálom egyébként, mert ritka logikátlan egy nyelv. Próbáld meg a japánt, neki is bevált. A magyaroknak nagyon egyszerű kiejteni és a nyelvtan is hasonló. Vagy ott van pl. a kínai, annak még a nyelvtana is gyakorlatilag nulla. Próbálkozz, hogy mi fekszik neked. Az angoltól én sem vagyok elájulva, hiába van nyelvvizsgám és világnyelv.
2015. júl. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mindenesetre ne magadat edd, hogy szégyelled a többiek előtt meg elvárt tudás lenne egy egyetemistától - mindenki más, vannak emberek speciális igényekkel, ne másokhoz mérd magad. Keresd meg az 5. válaszban megjelölt szakértőt, kaphatsz könnyítést, például nem kell szóbelizni. Próbáltál már nyelvvizsgázni és ha igen, melyiket? Ezek a problémáid orvosi diagnózissal alá vannak támasztva? Nyelvvizsgát, ahogy előttem is írták, olyat kell választani, amelyikben nincs nyelvtan. Ha az egyéb készségeid jók, akkor meglesz az a nyelvvizsga.

Majd számolj be, mit léptél.

2015. júl. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%

Adok egy tanácsot, ez talán sokat segít. Nem kell aggódni a nyelvvizsga miatt. Az a baj, hogy kényszerből és utálatból akarod letenni a vizsgát, ez így kudarcba fullad. Az lenne jó, ha örömmel és lelkesen tudnál nekiállni. ELTE-re jársz reál szakra, szóval nem vagy hülyegyerek.

Szépen kezdj el tudományos cikkeket olvasni angolul, rendszeresen. Filmeket, videókat nézz továbbra is, ezek igen hasznosak, javasolt tudományos filmek, akár külföldi egyetemek hozzáférhető elektronikus anyagainak használata is. Ezt bizonyára szívesen teszed is, hiszen kapcsolódik a szakodhoz, így érdekelni fog a téma.

Másrészt egy csomó irodalom, tudományos cikk van angolul, ezt felhasználhatod majd TDK-hoz, szakdolgozatkészítéshez, később pedig diplomamunkához.


Szerintem ez a kulcsa az egésznek. Ne foglalkozz különösen a nyelvtan résszel, úgyis elfelejted, vagy nem tudod majd alkalmazni. Miközben tanulmányozod a fönt említett dolgokat, majd idővel ki fog alakulni készségszinten a nyelvtani rész, annak valós alkalmazása is benned, emiatt nem kell aggódni.


Ha egy filmben nem érted mit beszélnek, tegyél rá feliratot, az segíthet.

Másrészt ha van olyan ismerősöd, akár családtag, stb. aki tud angolul, akkor beszélgessetek napi szinten, ez is nagy segítség lehet.


Végül pedig puhatold ki, hogy melyik tipusú nyelvvizsga milyen készségekre megy rá. Egyesek jobban hangsúlyozzák a nyelvtani részeket, mások kinkább a fordításra vagy fogalmazáskészségre mennek rá jobban.


Szoktak lenni ilyen tájékoztató leiratok, hogy egy-egy nyelvvizsga tipus milyen részekből tevődik össze, melyek az elvárt kompetenciák. Érdemes lehet ezek alapján mérlegelni, hogy számodra melyik felel meg jobban.


Sok sikert, és mondom, ne kényszerből, hanem lelkesedéssel csináld.

2015. júl. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Eszperantót vagy a latint ajánlom, van nyelvtana, de annyi. 2 éve tanulok latint, és egy középfokú már simán megvan. Hajrá! :)
2015. aug. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!