Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Alapszintből önerőből pár...

Alapszintből önerőből pár hónap alatt középszintű nyelvvizsga hogy lehetséges?

Figyelt kérdés
van itt valaki akinek sikerült. hogy csinálta? milyen oldalakon tanult?
2015. máj. 9. 13:53
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
angolról van szó
2015. máj. 9. 13:55
 2/22 anonim ***** válasza:
Egy barátnőm a nulláról csinálta, szuperintenzív nyelvtanfolyamon. Azaz napi 8 nyelvóra, estére meg házi feladatot is kapott. 4 hónap után megvolt a középfok csont nélkül, akár előtte is vizsgázhatott volna már.
2015. máj. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
köszönöm a hasznos válaszod :)
2015. máj. 9. 14:10
 4/22 anonim ***** válasza:
18%

én nem értem ezt a középfokot.

Immáron 6 éve tanulom a nyelvet, és nem érzem magam középfokon. Ha valakinek megadják 4 hónap után az vicc.

2015. máj. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Nem attól függ,hogy mita tanulod,hanem,hogy milyen hatékonyan és mennyire jók a tanáraid. Én általános óta tanulom,rosszak voltak a tanáraim,de fél éve van egy szuper tanárom,így most elmentem középfokúzni. Ismerősöm 4 hónapja tanulja és ő most fog menni júniusba,úgyhogy meg lehet csinálni.
2015. máj. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
4-es, vagy nem tanulod elég intenzíven, csak tömegórákra jársz, vagy mégiscsak állsz középfokon, csak nem hiszed el. Az iskolai órák valóban kevesek, az nem is nevezhető tanulásnak, csak időhúzásnak.
2015. máj. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Nem nagyon.
2015. máj. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Nézd, szerintem egy középfokhoz kell kb 3000 szó. Azt hogy tanulja meg 4 hónap alatt a nyelvtannal együtt?

Nem elég megtanulni napi x-szót, ismételni is kell...

2015. máj. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
60%

Ez megint csak egy nagyon egyénfüggő kérdés.


Ha intenzíven, aktívan tanulod és használod is, esetleg egy kis nyelvérzéked is van hozzá, látszik, hogy van rá példa, hogy pár hónap alatt meg lehet csinálni. Az angol egy pofonegyszerű nyelv, bár egyeseknek idegenként hathat, hisz a magyartól nagyon távol áll. De ha megvan a motivációd, célod vele, egyáltalán nem lehetetlen, viszont rendkívül energiaigényes.


Ha egyébként teszel rá magasról, csak tessék-lássék módon próbálkozol vele, és minden kisebb hibánál a hajadat téped, hogy ez sosem fog sikerülni, az értelemszerűen sokat visszadob az eredményeden, ha egyébként hatékony módszereket is választottál a tanulásra.


Az iskolarendszerű idegennyelv oktatást nem is sorolnám a használható források közé.

2015. máj. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
mennyibe kerül egy ilyen 4 hónapos tanfolyam?
2015. máj. 9. 16:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!