Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek megéri orvosnak...

Szerintetek megéri orvosnak tanulni?

Figyelt kérdés
NEM anyagi szempontból kérdezem. Most volt egy hír, amivel tele volt a net, hogy a háziorvos a szívinfarktust félrediagnosztizálta, és meghalt a beteg. A Blikk Facebookon már eleve azzal a -szerintem kissé feszültségkeltő- kérdéssel tette közzé, hogy "Te bízol az orvosodban?". Tudom, hogy sok nemtörődöm, hanyag orvosvan, sokukat csak a pénz érdekli. Ez tény. De orvostanhallgatóként ilyesztőnek találom a kommenteket, amiket írnak. Értem én, hogy sok a rossz tapasztalat, de mikor olyanokat olvasok, hogy "minden orvos patkány" meg egy nő írta, hogy ő leellenőrzi, hogy HOL végzett az orvos, akihez megy meg hogy hogyan, mennyit tanult... (A mikéntjét ennek én se értem, de ez most részletkérdés.) Meg ilyeneket írtak, hogy az ő gyerekét magyar orvos soha nem vizsgálhatja meg. A legilyesztőbb pedig az, hogy ezeket a kommenteket rengetegen lájkolják. Értem, hogy sok ilyen orvos van, de ez az általánosítás nem durva egy "kicsit"?! Azok az orvosok, akik becsületesek, lelkiismeretesek, nem fogadnak el hálapénzt, a gyógyításért választották a pályát és nem a pénzért, tényleg ezt érdemlik? EZT?

2015. aug. 4. 21:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi gond az orvosokkal. Naponta diagnosztizálnak ezer embert, nyilván a helyes diagnózisról nem készül cikk/riport sehol. Ennyi hibaszázalék bármilyen szakmában belefér, csak itt nyilván nagyobb hírverést kap. Magyarországon ráadásul kimagaslóan nagy a konteós, alternatív orvoslásos, ezób*zi aránya. Megéri.
2015. aug. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy ez tudatos gyűlöletkeltés a sajtó részéről.
2015. aug. 4. 22:00
 3/27 anonim ***** válasza:
80%
Igen, és ez baj. De a szennylapok mindig az alternatív baromságok, meg a konteók malmára fogják hajtani a vizet. De akármennyien vannak, a társadalomnak így is csak hangos kisebbsége. A csendes többség bízik az orvosokban, még ha mindenkinek van is rossz tapasztalata.
2015. aug. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért az embereket sem kell félteni, sajtó ide, sajtó oda, több millió ember van szerencsétlen hazánkban, akik a tudományt és az orvoslást valamiféle az emberek kiirtására irányuló, sötét összeesküvésnek gondolják, a 8/B-ben lakó Gizi által kínálgatott Juanitafű-kivonat-esszenciát pedig frankó csodaszernek hiszik, és megfojtanának egy kanál vízben mindenkit, aki az ezoterikus baromságaikban kételkedik.


Én - anyagiaktól függetlenül - nem lennék orvos Magyarországon, ugyanúgy, ahogy tanár sem, pedig mindkettő szép szakma egyébként, de nekem nem lenne erőm nap mint nap megküzdeni az ugaron tenyésző éjsötét suttyók hordáival.

2015. aug. 4. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Külföldön megéri. Mind anyagilag, mind pedig a megbecsülést figyelembe véve. Itthon pedig csak a hülyéket, szemeteket istenítik. Neveket, műsor címeket most nem írnék.
2015. aug. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Ezt se értettem. Mi az, hogy utána néz? :D Vicc az egész. Senkinek nem nyilvánosak a tanulmányi adatai, sőt..... még az egyetem neve sem, hacsak ő nem teszi közzé. Ez nem csak az orvostanhallgatókra igaz, hanem mindenkire. Édesanyáméknak nem adhatnak ki ilyen információkat, nemhogy vadidegen, elmebeteg nőknek, hogy leinformálják az orvost. Másrészt, jelentősége sincs. Mind a 4 orvosin végeztek már kiváló szakemberek és nem odavalók is. Illetve lett már jobb szakember 3-as diplomaátlaggal valaki, mint más Summa Cum Laudéval... Ez nem ettől függ.
2015. aug. 4. 22:22
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, van az úgy, hogy nem is érdemes kommenteket olvasni, és a blikk és társainál magas koncentrátumban találhatóak meg olyan emberek, akik amúgy nem szeretnek nagyon gondolkodni, de nagyon szeretnek odaböfögni valamit a cikkek alá.

Mondok egy példát, írt egy ilyen kaliberű internetes magazin arról, hogy egy ismerősömék háza leégett és bennégett a fél család. Az első komment az volt, hogy "Az a fránya cigi..." (A tűzet nem cigi okozta...)

Tudod jól, hogy mik vannak ott, néha jobb egyszerűen nem olvasni...

2015. aug. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Egyre inkább agyalok azon, hogy menekülök MO-ról, amin lehet. Nem a pénz miatt. Gyógyítani szeretnék, és szerintem nem túl nagy elvárás, hogy cserébe legalább ne köpjenek szembe.
2015. aug. 4. 22:24
 9/27 anonim ***** válasza:
35%

Teljesen megértelek.

Viszont én úgy gondolom,hogy nem véletlen ez a gyűlölet/bizalmatlanság.(A Blikket nem minősíteném,se a kommentjeit,mert az tényleg a legalja a társadalomnak...)

Nagyon sok a hanyag orvos.Szerintem eljutottunk arra a pontra,hogy csak akkor vizsgálnak meg rendesen ha fizetsz érte.

Leírom az én példámat:

sztk-s fül-or gégészetre mentem.

Elmondtam az orvosnak,hogy már fél éve visszatérő légcsőhurutom van,ugye ugatósan köhögök,fáj a légcsövem,nehezen kapok levegőt.

Erre megnézte a torkomat és ennyi volt a vizsgálat, a lapomra meg ráírta panasznak,hogy a TORKA fáj,+ ráírta,hogy a hallójárat tiszta,dobhártya ép(bele se nézett a fülembe),+orrjárat tiszta,nyálkahártya szép,orrmandula nincs megduzzadva(bele se nézett az orromba).Aztán diagnózisnak meg megfázást írt,kezelésnek meg salvus vizes inhalálást(Azt is én kérdeztem meg tőle,hogy lehet-e,neki eszébe se jutott,mert már küldeni akart kifele)

Szóval ezek után mit vársz?

És ez még nem is olyan durva sztori,tudnék rosszabbat is írni.

Nálam ott telt be a pohár,amikor már marékszámra irkálta az orvos a gyógyszereket,de azt nem tudta megmondani az orvos,hogy mi bajom van(és láthatóan nem is érdekelte). Konkrétan ott lett elegem,amikor a doki légcsőhurutra KATAFLÁMOT akart felírni,úgy hogy eleve érzékeny a gyomrom + 18 vagyok,úgyhogy én meg is mondtam neki,hogy ilyen erős gyógyszert,(úgy hogy nem is arra való) nem vagyok hajlandó beszedni.

Azóta én is az alternatív gyógyászat felé kezdtem haladni.Járok sóbarlangba,ami tényleg segít,gyógyteákat iszok stb.És többet érnek,mint a gyógyszerek+mellékhatásuk sincs.

Számomra egyébként érthetetlen,hogy az orvosok miért nem említik az alternatív dolgokat is.Értem én,hogy sok mindenre gyógyszer kell,de mellé megemlíthetnék mondjuk,hogy egy kis hagymatea jó a köhögésre stb.Annyi kiegészítő kezelés van,ami nem árt csak javít a közérzeten,de magadnak kell utána nézni,pedig szerintem az orvosnak kötelessége lenne erről is tájékoztatni a beteget.

2015. aug. 5. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
én se ertek egyet a gyogyszerezessel. foleg, hogy ha olyat ad az orvos ami neki erdeke... nem is az hogy van olcsobb vagy jobb... ami neki erdeke, akivel van szerződése . undorító ez a hozzaallas. a beteg erdeket kene nezni, nem azt, hogy a gyogyszergyar hogy gazdagodik meg
2015. aug. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!