Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a kulonbseg az ELTE gyakorl...

Mi a kulonbseg az ELTE gyakorlo gimnaziumok kozott es az olyan gimnaziumok kozott, amik bar nagyon erosek, megsem ELTE-sek?

Figyelt kérdés
Mennyiben masak? Az ELTE-sekbol konnyebb kesobb az ELTE-n tovabbtanulni?

2015. aug. 11. 12:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

A gyakorló gimnázium/iskola lényege, hogy minden félévben vannak időszakok, amikor kistanárok jönnek, és ők tartják az órát, általában több hétig ilyenkor. Mióta bevezették, hogy szinte bármely iskolába mehetnek gyakorlótanításra, ahol van adott tárgyból vezetőtanár, azóta kicsit kevesebb a munkájuk a gyakorlósuliknak, bezzeg az én időmben... :)

Az ELTE-re természetesen nincs protekciójuk a gyakorlósulijaikból érkezőknek, az számít csak, hogy sikerül a felvételid. Emiatt tehát nem érdemes az Apáczait választani pl. az Eötvössel, Fazekassal szemben, döntsön az, melyik iskola mennyire szimpatikus számodra. Apáczaiban én anno nagyra értékeltem, hogy nem szerveztek drágán felvételi előkészítőt, mint pl. a Fazekas, nem növelve ez által a különbséget az anyagilag jobb körülmények közül érkező diákok javára. Ma már talán nincs így, amennyire el vannak lehetetlenítve anyagilag ezek az iskolák (is).

2016. ápr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!