Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Elment a kedvem az orvosit...

Elment a kedvem az orvositòl? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Előre is bocsánat,ha hosszú lesz...Kiskoromtòl kezdve nagyon jò tanulò voltam,amolyan csodabogár.15 èvesen felsőfokú goethe nkyelvvizsga nemetből,rá egy évre angol közèpfok,az összes èrettsègimet előrehozottan tettem le stb.Szóval hülye nem vagyok valòszinűleg. A családom mindig a közgazdasàgi pályát erőltette közgazdasàgi szakközèpbe jártam/nem ingyom bingyom hùzos suli volt/Aztàn. 17 èvesen rájöttem orvos szeretnèk lenni.Most 24 vagyok 2szer is probalkoztam a felvételivel ,itthon ès grazban de nem sikerült .Eddig ez a vágyam éltetett ,most semmihez nincs kedvem az orvosihoz sem.Megpróbálja mégegyszer a felvètelit,vagy hagyjam a fenèbe.Mert ugye ez nem az a 8-4ig csinálgatok valamit szakma,elhivatottság nèlkul vajmi kevès èrtelme lenne.Szerintetek egyáltalán kèpes lehetek a felvételire?Hol rontottam el?ùgy éreztem jò felkèszültem,eddig bejött ez az érzés.Mondjuk dolgozók,háztartást vezetek,apolom a beteg párom,lehet h emiatt nem tudok teljesíteni.Valami mást kéne esetleg tanulnom?


Nagyon köszönöm,ha végig olvassa ezt a litániát valaki!



2015. aug. 12. 15:43
1 2 3 4 5
 31/43 anonim válasza:
77%
Ugyan nem tudok számodra érdemleges választ adni ebben a kérdésben, de nevetséges mit csinálnak itt az emberek.. Én is tettem fel már kérdést, és én is így jártam, hogy nekem ugrottak, hogy nem igaz, meg hazudok... Miért akarnék névtelenül hazudni az életemről/gondjaimról, amikben segítségre van szükségem? Esetleg annyi tudok a te esetedhez hozzáfűzni, hogy nem tudnál esetleg újraérettségizni pl matekból? Vagy esetleg még egy nyelvvizsga, ezek hátha húznák a pontjaid, és mindenképp jelentkeznék a helyeben pszichológiára, után sok irányba lehet szakosodni és lehet megtalálnád azt ami számodra tökéletes.
2015. aug. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:
Sajnos az orvosin nem kapok plusz pontot a nyelvvizsgám rá.Hát igen ha annyira ajnározni akarnám magam nem tudom miért vállaltam volna be h kétszer nem vettek fel.Talán más könyvből kéne készülnöm vagy nem tudom,de a kèmiát kéne feljavítanom .Csak a számítási feladatokat egyedül brutális megtanulni.A pszichót.Mindenkèppen megpróbálom.Köszi a pozitív hozzáállást!
2015. aug. 13. 15:42
 33/43 anonim ***** válasza:
Milyen könyvekből tanultál eddig? A számolásokhoz használd az Ötösöm lesz kémiából példatárat, a legtöbb feladathoz részletes megoldások vannak.
2015. aug. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:
Köszi!Én nekem csak a mozaikos könyvek voltak meg ,abban nagyon alap feladatok vannak,a régi feladatsorokat próbáltam autodidakta módon megcsinálni és rájönni a lényegre.Most esett le,hogy a követelményt is át kellett volna nézni,ugye?Legalábbis abban sok mindent találtam ami a feladatsorokbol ismerős,de a könyvben nincs bent.Az osztrákoknál amúgy annyival egyszerűbb kb nyolc millió helyen hívták fel a figyelmet a követelményrendszerre.Szerintem ez volt a magyar próbálkozásnál az egyik gyenge pont.Csak a könyvekre hagyatkoztam .
2015. aug. 13. 19:41
 35/43 anonim ***** válasza:
Hát mindenképp nézz utána a követelményeknek...
2015. aug. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
58%

Villányi Attila: Kémia a kétszintű érettségire tankönyv

Ötösöm lesz kémiából feladatgyűjtemény

A Mozaik bioszkönyvei jók.


Elég csak kikölcsönözni a könyveket szerintem. Nekem is úgy voltak meg, mivel orvosira már nem kellenek nyilván. :D


Nézd a követelményrendszert, az előző feladatsorokat és menni fog. Nem olyan nehéz. Sok sikert!

2015. aug. 13. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Aranyosak vagytok!
2015. aug. 13. 21:33
 38/43 anonim ***** válasza:
53%

Ne foglalkozz azokkal a hozzászólókkal, akik semmilyen konstruktív javaslatot nem adtak, csak bántottak!

Szerintem első körben azon gondolkozz el, hogy mivel foglalkoznál szívesen! Ha a pszicho csak mellékvagány, s nem az a szíved csücske, akkor érdemes visszatérni az orvosihoz, s nem egy B-tervet választani! Mindkét érettségit javítanod kell? Kémiából a Villányi könyvek valóban hasznosak, bioszból pedig a Mozaik kiadó könyvei jelentettek számomra nagy segítséget. Magántanárhoz is jártam, 25e volt a két tantárgy, és 3 órásak voltak a foglalkozások, heti két alkalommal. Nagyon jól tanított a tanárnő, de meg tudom érteni, ha azt mondod, jelen

pillanatban nincs rá kereted. Ebben az esetben szerintem érdemes volna a régi gimnáziumodat vagy egy olyan középiskolát felkeresni (ismerősökön keresztül), ahova bejárhatsz fakultációra szívességi alapon, mert mindenképpen hasznos, ha egy tanár látja, s kontrollálja időnként, mit alkotsz! :)

Szerintem nem lehetetlen véghez vinni, még akkor sem, ha nagyobb terhet viselsz a válladon, mint az átlag! Ez csak erősebbé tesz! :)

Sok sikert kívánok! És egyáltalán ne keseredj el! Az általam egyik legtöbbre tartott sebész ismerősöm sem első próbálkozásra került be, és szerintem fantasztikus a szakmában! Szóval, nem ezen múlik! Hajrá! :)

2015. aug. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
53%

Oh, bocsánat! Előző vagyok! Az lemaradt, hogy a felkészülés mellett lehet valamilyen munkát vállalni, de a véghajrában (kb 2-3 hónappal az érettségi előtt) érdemes befejezni, hogy csak a tanulásra koncentrálj, gyakorolj rengeteget! Az egyetem mellett már nem fogsz tudni dolgozni ugyan, de kaphatsz szociális támogatást, ami valószínűleg esetedben magas lesz, ha a munkanélküli, beteg pároddal élsz egy háztartásban! Ha jól tanulsz, akkor tanulmányi ösztöndíjat is szerezhetsz, ez így pedig egy szerényebb fizetésnek is megfelelhet, szóval ne aggódj! :)

Szurkolok neked nagyon!

2015. aug. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm!Mindenképpen megfogadom a tanácsaidat ,a fakt jò ötlet a szomszédos gimi nagyon híres,jó színvonalú,esetleg megkèrdeztem őket,hátha...Mégegyszer köszi!
2015. aug. 14. 13:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!