Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen a waldorf iskola?

Milyen a waldorf iskola?

Figyelt kérdés
Megerne atlepni?
2015. aug. 18. 15:58
 1/2 anonim ***** válasza:
57%

Rendkívül figyelemreméltó pedagógiai irányzat. Alapvető tanítása a gyakorlatiasságra nevelés, a minnél életszerűbb, megtapasztaló oktatás, párhuzamosan fejlesztve a gyerek képességeit, az életkori sajátosságok teljeskörű figyelmbevételével. A tantárgyak nem különülnek el élesen, a gyerekek blokkokban foglalkoznak a tananyagokkal, és a lehető leggyakorlatiasabb módion igyekeznek tanítani őket. A kölkök többnyire nagyon szerezik.

Az eredménye, hogy intelligens, széleslátókörű, gyakorlatias, gondolkodni képes, kritikai érzékkel megáldott, nem elméletben.-tankönyvízben, hanem a valóságban eligazodásra alkalmas, ugyanakkor gátlástalan, gyakran törtető és még nálam is bunkóbb embereket nevel. Németországban terroristaképzőnek is nevezik eredeti német humorral, nem véletlen, hogy a vörös hadsereg frakció, de az ETA számos tagja is waldorf-iskolába járt.

A közoktatásnál feltétlenül jobb!!!!!!

2015. aug. 18. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

A közoktatással is az a probléma, hogy megpróbál (egyébként eredménytelen) szélmalomharcot vívni a származási különbségek ellen azzal, hogy mindenki számára ugyan az a tananyag ugyan annyi órában ugyan azokból a tankönyvekből.


Alapvetően szerintem nem sok hülyegyerek van, aki azért menthetetlen, mert a felfogásával van baj, csak egyszerűen sosem tanították meg tanulni, és azzal, hogy betolnak egy tanulásmódszertan órát még nem fog senki kedvet kapni a gondolatábráktól a tanuláshoz. Tanulni nem így kell, hanem kellő motivációval egy cél érdekében, és nem öt-hat felé hanem 1-2 tantárgyból.


Én anno jártam ilyen pályatanácsadó néninél még kisiskolás koromban, és máig megvan, hogy rossz voltam matekból, mert nem nagyon tanultam, de nem voltam buta gyerek, csak lusta. Aztán kaptam egy ilyen lapot, hogy fel kellett ismerni a sorozatokban a szabályszerűségeket, nekem meg csak az egyszerűbbek mentek, aztán monda, hogy akinek nem megy a matek az nem menjen pl pénztárosnak.

Majd meglátogatom, hogy nem lettem pénztáros :). Gépészmérnök lettem.


El mennek a fenébe ezek az emberek... Lövésük sincs a pedagógiáról a benne dolgozóknak. Ennyi erővel videó is mehetne az osztályteremben, azt legalább vissza lehetne tekerni otthon.


Hogy a waldorfban mit csinálnak nem tudom, de ha tényleg emberre szablyák az oktatást akkor tényleg jobb lehet, mint a skatulyázott közoktatás.

2015. aug. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!