Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » SOTE általános orvos vagy KRE...

SOTE általános orvos vagy KRE pszichológia, melyiket választanád és miért?

Figyelt kérdés
Nem tudok dönteni, hetente vacillálok. Emberekkel akarok foglalkozni, ez biztos. Mindkettő nagyon érdekel, de az orvosi talán jobban, de az még több áldozatot kíván, mint a pszicho. Mi alapján döntenétek? Milyen előnyei/hátrányai vannak az egyes szakoknak? Pszicho-t nem 3 évesnek tekintem, hanem min. 5+x -nek, szóval az idő hossza nem érzem, hogy jelentős különbség lenne.
2015. aug. 27. 14:36
 1/3 anonim ***** válasza:

az idő valóban nem nagy különbség, mindekettőért nagyon meg kell dolgozni

ha rólam lenne szó és lenne annyi szorgalmam (vagyis lett volna) akkor az orvosit választanám, igaz hogy sokkal nehezebb, többet várnak el, minden egyes nyomorult dolgot tudni kell a vizsgákra, de talán nyugodtabb lennék mire elvégzem a képzést, mert tudnám hogy el tudok mindenképpen helyezkedni

pszichológián is, a Károli pedig jó hely, és a frissebb adatok szerint a BTK-sok is el tudnak helyezkedni, csak azért véleményem szerint jobban résen kell lennie valakinek hogy megtalálja a helyét és tud normálisan dolgozni - a 3 év egy nagy nulla amúgy, valamint csak viselkedéselemző képesítést ad, mindenképp sokat kell sok évig tanulni mire megbecsülnek


szerintem ha szorgalmas vagy és megy a kémia és/vagy fizika a biosz mellett, akkor próbáld meg azt, én annó elrontottam mert túl lusta voltam hozzá, vagy csak nem elég elhivatott, bár igazából nem bánom, jó helyre kerültem én az orvosi nélkül is igazából

2015. aug. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Engem is érdekelt mindkettő téma, de az orvosi sokkal jobba, így számomra egyértelmű volt a döntés.

Amit előnyként látok: biztos munkahely, több lehetőség (többféle szakirány).

Az a baj, hogy ha valaki pszichológusként igazán jó akar lenni (és jól keresni), ahhoz baromi sok pénzt kell beleölni. Nem tudom tudod-e azt, hogy ha pl. egyfajta terápiát szeretnél alkalmazni (pl. hipnózis, kognitív viselkedésterápia stb.), ahhoz rengeteg óra sajátélmény kell. Az pedig azt jelenti, hogy el kell menned egy olyan pszichológushoz páciensként, aki az adott terápiát alkalmazza. És az bizony nem két fillér...:D

Gondolom a szakképzés (pl. klinikai szakpszichológus stb.) ugyanúgy ingyenes, mint orvosi után, de ebben nem vagyok biztos.

2015. aug. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
nem, a klinikai szakképzés is már fizetős, bár akadnak nagyon nagyon szűk rések ahol ki lehet fogni támogatottat
2015. aug. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!