Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a feladata egy diplomás...

Mi a feladata egy diplomás ápolónak?

Figyelt kérdés
Tudjátok, hogy miket csinálhat, mihez van kompetenciája egy diplomás ápolónak? Mennyire tartjátok őket? Kíváncsi vagyok a társadalom véleményére

2015. szept. 2. 22:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Diplomás ápoló feladata (javítsatok ki, ha kihagyok valamit):

mindenféle szúrás - injekciók, vérvétel, branul szúrás, kivétel; EKG felhelyezés, dokumentáció, egyébként, mindent csinálnak -effektíve, fürdetnek és ágyaznak, ágytálaznak és viszik az ennivalót is - kivéve, ha annyira elit helyen dolgoznak, hogy mondjuk a segédápoló megcsinálja helyettük ezeket a dolgokat. Kérdezz tőlem ,dolgoztam kórházban, segédápolóként és láttam, mit csinálnak a diplomások. - Megjegyzem ,a z OKj-t végzett ápolók és a diplomások közt nincs semmi különbség olyan szempontból, hogy mit csinálnak - kb MINDENT. Maximum, a diplomásoknak több a fizetése (de ezt ők meg is érdemlik, mivel tanultak érte.) Viszont nem várják/várhatják el, hogy a többiek megcsinálnak mindent helyettük ,ugyanis egész osztályok omlanának össze, ha a diplomás ápolók csak lógatnák a lábukat egész nap, mondván, hogy ők nem fürdetnek, mert diplomások. Tehát - maximálisan becsülöm őket -ezt viszont nem várhatod el mindenkitől ebben az országban. Ugyanis, ha megnézed, Magyarországon a mentalitás az, hogy mindenkibe belekötnek, lenéznek, vagy átnéznek rajta és mi vagyunk a Háry Jánosok, na, ki , ha mi nem?! Ebből fakadóan állnak üresen munkahelyi pozíciók, mert mindenki(!) bankár és irodai dolgozó akar lenni! kérdem én, ha az egymással versenyt divatoló és pletykaéhes irodai HR-es kisasszonyok közül valamelyik kórházba kerül ,akkor ki látja el, ha nem az ápoló és az orvos?! Nos, ott tartottam, hogy mindenki a "könnyebb" utat akarja választani! Aztán nézd meg, leszólnak bárkit: az orvosokba belekötnek, mert mindenben hibát találnak, a tanárokba is -mert mindenkinek csodagyereke van és tökéletes; az ápoló személyzet meg csak fogja be a száját, alsóbbrendűnek nézik.

Ha hivatást választasz, ne arra törekedj, hogy Mások mit gondolnak róla! Te légy magad az, aki jól akarod csinálni és ezzel megkezdheted a változást az életedben, a környezetedben, az országban, stb... Így kellene nekimenni, így kellene tanítani.

Tehát, válaszom a kérdésedre: egy hihetetlenül nehéz és kemény hivatás az ápolóké - és csak nagyon elkötelezett ember csinálhatná, ugyanúgy, mint az orvosi pályát.

2015. szept. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ja, a katéter felhelyezést kihagytam, azt is ők csinálják.
2015. szept. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!