Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nyíregyházi Krúdys, illetve...

Nyíregyházi Krúdys, illetve Kölcseys diákok! Mi a véleményetek az iskolátokról?

Figyelt kérdés
Eközött a két iskola között vacilálok, mindkettőt szeretem valamiért, viszont vannak ellenérvek is. Azt hallottam, hogy a Kölcseys diákok kicsit 'sznobok', és valóban, egy-két ismerősöm jár oda, és őket elnézve sajnos egyet kell értenem ezzel. Kicsit aggódok a beilleszkedés, meg az egyebek miatt. A Krúdyval összességében az a gond, hogy én magam nem passzolok egyik szakhoz sem úgy igazán. Esetleg az általános az, ami szóba jöhet, viszont oda meg tudtommal azok mennek, akiket nem vettek fel a többi osztályba. Egyébként alapból ezt választanám, a suli önmagában sokkal szimpatikusabb, és azok, akiket onnan ismerek, nagyon barátságosak amellett, hogy okosak is. Valaki el tudná mesélni a véleményét, tapasztalatait?

2015. szept. 4. 17:14
 1/4 anonim válasza:
Szia. :) Ne haragudj, én nem tudok segíteni, mert én is az általános tagozaton gondolkodom. Én ezt még nem hallottam, hogy csak azokat veszik fel oda, akiket sehova... Mindenesetre én is így vagyok vele, nagyon tetszik a suli, és csak ez a tagozat passzol hozzám, de ha nem haragszol, hogy csak ennyit írtam, figyelném a kérdésedet, mert nagyon érdekel, és sajnos senkit nem ismerek az iskolából. :) Remélem felvesznek, szurkolok. :)
2015. szept. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem válaszd a Krúdyt sok ismerősöm jár vagy járt oda és mindtől csak jót hallottam róla és jól is tanítanak
2015. szept. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Szia! Az általánosra pont a legnehezebb bekerülni. Persze felesleges összehasonlítani a többivel, mert bioszon még van biosz szóbeli ami 30 pont, matekon a matek írásbeli több pontot ér, a magyar kevesebbet, 6 osztályosra 6.-ban kell jelentkezni és az általánoson pedig 50 pont a magyar, 50 pont a matek, tehát kit hova vesznek fel könnyebben.

Én általánosra járok. Talán ami negatívum a C (általános) osztályoknál közösség szempontjából, hogy itt van a legtöbb olyan, aki csak azért akart krúdys lenni, mert barátnője, unokatesója ide jár.

Amúgy krúdys közösség jó. A tanári kar elég érdekes. A tanárok többsége nagyon jó, szereti amit csinál, nem azért lett tanár mert máshova nem vették fel. Viszont van egy-két tanár (főleg a nyelv és magyar tanárok közt) akik nem tanítanak jól vagy netán az anyagukat sem tudják. Kedvencem a magyar tanárom, aki nem tud olvasni, helyen írni, beszélni, nem tudja az anyagot, nem tud és nem is akar tanítani és emellett buta, rosszindulatú, tájékozatlan, vallási fanatikus, memóriazavara van, de rendszeresen használja magára az értelmiségi jelzőt. (Privátban rá lehet lehet kérdezni, hogy ki az)

A reál tanárok hagyományosan jók és a töri tanárok többsége is.

A Kölcseybe sok volt osztálytársam ment. Ők szeretik, de azt mondják nagyon kemény. Viszont néhány ismerősömtől hallottam, hogy a közösség rossz.


Ha van még kérdésed kérdezhetsz.

2015. szept. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én krúdys voltam, nemrég ballagtam. Szerintem a Krúdyt válaszd, mert többet tanulhatsz, mint a Kölcseyben. Ha pedig nem akarsz tanulni, azt bárhol megteheted. A közösség elég jó, azt tapasztaltam, hogy jobb, mint a Kölcseyben (kölcseys barátnőm elmondásai alapján). Az általános szakon nagyon sokféle ember van, biztos lesznek barátaid. Tényleg nem azok mennek oda, akiket a többire nem vettek fel. Én is általánoson voltam, bár hatosztályoson. Mégis simán felvettek a BME -re, és matekból nem vagyok lemaradva az évfolyamtársaimhoz képest (11-12. osztályban matek faktos voltam). Na mindegy, ez nagyban függ a tanároktól is, de az általános tagozat a jobbakat szokta kapni. Szerintem nem fogod megbánni, ha oda jelentkezel első helyen.
2015. okt. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!