Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemisták, orvostanhallgató...

Egyetemisták, orvostanhallgatók! Milyen az egyetemi élet?

Figyelt kérdés

Tudnátok nekem mesélni kérlek, hogy az orvosi egyetemen milyen az élet? Mindenen tapasztalatra, véleményre kíváncsi vagyok ezzel kapcsolatban.


Amik kimondottan érdekelnek:

Van olyan nap, mikor nem kell hétköznap bemenned órára, ha úgy rendezed az órarended?

Hogy működik az órarend összerendezése? Interneten keresztül?

Kollégiumot, vagy inkább albérletet ajánlotok?

Ha albérlet, honnan tudjátok megszerezni a könyveket, és hogyan kértek segítséget?

Ha albérlet, 3 szoba esetén kb. mennyit kell fizetni fejenként? (ha van köztetek ilyen)

A csoporttársaitokat mind ismeritek, vagy csak párral vagyok jóban?

Mennyire nehéz a tanulás?

Sok fölösleges tantárgy van?

Mennyi szabadidőtök van? (Gondolom nem sok, de megkérdezem :D)


Nagyon szépen köszönöm nektek!

18/F



2015. szept. 6. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Van olyan nap, mikor nem kell hétköznap bemenned órára, ha úgy rendezed az órarended?


Gyakorlatokra be kell járni, általában komolyan veszik a max. 3 hiányzás/szemeszter dolgot (nálunk anatómiából pl. nem, de magaddal cseszel ki, ha nem jársz be), előadásokra viszont én nemigen jártam/járok. De első két évben még így se nagyon tudtam összehozni olyan órarendet, hogy ne kellett volna bemennem legalább egy nap. Ráadásul az elején nem is tolerálják, ha nem a saját csoportodhoz veszed fel az óráidat (én mondjuk kiügyeskedtem :D)


Hogy működik az órarend összerendezése? Interneten keresztül?

Mint mondtam, első két évben nem nagyon lehet variálni, amúgy is jobb, ha tartozol egy csoporthoz. De egyébként igen, interneten keresztül.

[link]


Kollégiumot, vagy inkább albérletet ajánlotok?

Ez tőled függ. Én utálom a koleszt, albérletben lakom, de a koli viszont nagyon olcsó (10e Ft/hó)


Ha albérlet, honnan tudjátok megszerezni a könyveket, és hogyan kértek segítséget?

Ezt nem értem... Hogy függ össze a kettő? :D


Ha albérlet, 3 szoba esetén kb. mennyit kell fizetni fejenként? (ha van köztetek ilyen)

Az neked miért nem mindegy?


A csoporttársaitokat mind ismeritek, vagy csak párral vagyok jóban?

A csoporttársaimat természetesen ismerem, de nem vagyok mindenkivel jóban, nyilván.


Mennyire nehéz a tanulás?

Szubjektív, 600 ilyen kérdés van már fent ezzel kapcsolatban, keress rá.


Sok fölösleges tantárgy van?

Nézőpont kérdése. Van egy pár.


Mennyi szabadidőtök van?

Szorgalmi időszakban sok, vizsgaidőszakban kevesebb.

2015. szept. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
*SE-ÁOK hallgatója voltam
2015. szept. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan nap, mikor nem kell hétköznap bemenned órára, ha úgy rendezed az órarended? / Hogy működik az órarend összerendezése? Interneten keresztül?


Általában nincs ilyen nap, mindennap van legalább egy előadás, szeminárium vagy gyakorlat, előbbire ha nem akarsz általában nem muszáj bejárni, utóbbiakat nagyon ritkán át lehet rakni, de csak csoportostul, ha mindenkinek megfelel a másik időpont, az oktató is beleegyezik, illetve van szabad terem. De ez ritka. Amúgy az órarendet nálunk előre megkapod, nem te állítod össze, csoportbeosztás szerint oda és akkor mész, amikorra be vagy írva (mégcsak felvenni se tudod máshova, mert legtöbbször nem csoportonként hirdetik meg, hanem mindenkinek ugyanazt kell fölvennie). Csak óraütközés esetén (ami csak akkor lehet egyébként, ha csúsztál valamivel) vagy nagyon-nagyon indokolt esetben raknak át egy-egy órára más csoporthoz.


Kollégiumot, vagy inkább albérletet ajánlotok?

Személyfüggő, mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai.


Ha albérlet, honnan tudjátok megszerezni a könyveket, és hogyan kértek segítséget?

Pont ugyanúgy, mint a kollégisták: könyveket a könyvtárból, könyvesboltból, fénymásolóból, felsőbbévesektől, segítséget pedig facebook-on, telefonon, akárhol.


A csoporttársaitokat mind ismeritek, vagy csak párral vagyok jóban?

Igen, mindenkit ismerünk a csoportból (15-20 fő eleinte, utána kevesebb), legtöbbször az évfolyamról is, legalább látásból.


Mennyire nehéz a tanulás?

Nem nehéznek mondanám, inkább intenzív, sokat és sokfélét kell tanulni egyszerre, ha nem akarsz lemaradni.


Sok fölösleges tantárgy van?

Akad, bár ez is személyfüggő, hogy kinek mi a felesleges.


Mennyi szabadidőtök van?

Szorgalmi időszakban arra van időd, amire szeretnél, vizsgaidőszakban semmire.


DE-ÁOK

2015. szept. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket! :)
2015. szept. 6. 18:12
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan nap, mikor nem kell hétköznap bemenned órára, ha úgy rendezed az órarended? Nincs, nem is lehetne megcsinálni. Van két lazább nap, amikor kevesebb órám van, meg három húzósabb, amikor szinte ebédelni sincs elég idő.

Hogy működik az órarend összerendezése? Interneten keresztül? Neptun van, azon keresztül kell felvenni a tárgyakat. A kötelező tárgyakkal nem tudsz variálni, oda veszed fel, ahová a csoportodnak ki van írva. A kötvál és szabvál már érdekesebb, verseny van a jó helyekért, de nem lehetetlen jókat jó időpontra felvenni.

Kollégiumot, vagy inkább albérletet ajánlotok? Én koleszos vagyok, és nagyon szeretek itt lakni.

Ha albérlet, honnan tudjátok megszerezni a könyveket, és hogyan kértek segítséget? Ez nem szeméyes tapasztalat, de nálunk az albisok ilyesmiért könyvtárba szoktak menni.

Ha albérlet, 3 szoba esetén kb. mennyit kell fizetni fejenként? (ha van köztetek ilyen) Erről fogalmam sincs.

A csoporttársaitokat mind ismeritek, vagy csak párral vagyok jóban? Mindet ismerem, és 1-2 kivétellel jóban is vagyok velük. (mármint a kis csoport, akikkel gyakorlatra járunk együtt. az évfolyamból nem ismerek mindenkit)

Mennyire nehéz a tanulás? Vannak nehezebb részei, és vannak könnyebbek, ezt is embere válogatja. Alapvetően nehéz, és sok szorgalmat igényel, de teljesíthető.

Sok fölösleges tantárgy van? Akad, de a tárgyak többsége nem ilyen.

Mennyi szabadidőtök van? Amennyit csinálok magamnak. Ha tudom, hogy menni akarok valahová, akkor tanulok 2 előadás között, vagy akár a metrón, meg gyorsabban, esetleg kihagyom a tölteléktárgyak tanulását aznap. Ami fontos: ne vidd túlzásba a tanulást, mert beleőrülsz.

egy SOTÉ-s

2015. szept. 9. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!