Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy merészeli egy egyetem...

Hogy merészeli egy egyetem megtenni hogy bölcsész szakon végzettek esetében nem működteti a diplomás pályakövető programot?

Figyelt kérdés

Adott egy egyetem X karral kismillió szakkal. Van köztük mérnöki kar, IT kar, meg bölcsész is.

A mérnökök, IT szakosok számára működik a diplomás pályakövető program-az egyetem bizonyos időnként keresi a kapcsolatot a végzettekkel és jegyzi ki hol helyezkedett el, és ebből kitűnik hogy mennyire piacképes a diploma.

Bölcsész szakosoknál az egész program leállítva. Anno vagy 10 éve még üzemelgetett, de leállították-az ok teljesen nyilvánvaló. Épp a program mutatta meg, hogy fehér holló az a bölcsész aki bármit is tud kezdeni a diplomájával. 10ből 9-en nevetséges a végzettségükhöz semmiben sem köthető állásokban tengődnek, vagy épp munkanélküliek-vagy épp kihúztak külföldre vszínű nem jókedvükben hanem mert itthon semmire se mentek.


Szóval hatalmas öngól lenne folytatni ezt a programot mert akkor az egyetemnek még a végén válaszolni kéne olyan kérdésre hogy ha adott szak végzőse közül senkit egy darab embert se találni aki bárhol el tudna helyezkedni-akkor lehet az adott szakot meg kéne szüntetni? Hiszen minek üzemel?


(Szuperokosok számára: elhelyezkedés alatt azt értem, hogy azon a téren amire a diplomája képesíti. Végzett történész számára egy bolti eladói állás nem elhelyezkedés! De kimenni Angliába csirkét kopasztani se az, még ha annyit keres ezzel amennyit itthon még a szakmájában se kereshetne soha, akkor se elhelyezkedés!)


Tehát teljesen nyilvánvaló az egyetem miért nem követi a bölcsész diplomásait.

De vajon hogyan merik ezt ennyire nyilvánvalóvá tenni? Hogy néz az ki, hogy dékáni írásos utasítás, hogy a karrieriroda ami a pályakövetést végzi, nem foglalkozhat bölcsészekkel? Számukra nem élnek a karrieriroda szolgáltatásai. Ha végzett mérnökként bemegyek a karrierirodába az életrajzommal felvesznek a jegyzékbe és elkezdik szórni az életrajzomat a cégek között. Végzett bölcsészként (mindegy hogy mi az a szak) közlik hogy sorry, bölcsészekre nincs kapacitás.

Mert ők is tudják hogy a bölcsészek életrajzait aztán küldhetik bárhova, a kutyának se kell.


2015. szept. 13. 11:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Az egyetem meg fogja tartani a szakot, ha van jelentkező, az nekik csak jó pénz. Nem ők tehetnek róla, hogy olyan hülyék a jelentkezők, hogy végig sem gondolják lesz-e valami haszna a diplomájuknak. Felnőtt emberekről beszélünk.
2015. szept. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%
Nyisd fel a profession.hu-t, és nézd meg, hogy hány mérnöki, és hány cocciológus-filozófus-ugrómókus-agytalanbölcsész állás van meghirdetve.
2015. szept. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
egyet értek az elsővel. amíg van kereslet pl a szabad bölcsészre,addig úgyse szüntetik be a szakot.az már az egyetemista hibája,hogy nem piacképest választott. gondolom én is,hogy azért nem követik a végzetteket mert siralmas eredmények vannak.ha én lennék az oktatásiügyi miniszter, akkor az olyan szakokat amivel nem lehet elhelyezkedni 90%-ban, fizetősre tenném csak. így felőlem tanulja akit érdekel,vagy ez a vágya, de ne az adófizetők pénzén. ami viszont piacképes,ott csak állami lenne+ aki szeretné mehetne fizetősre is,de biztosítanám ,hogy aki jól tanul mehessen államira.
2015. szept. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ettől függetlenül igazán működtethetnék a pályakezdő programot, és szépen kitehetnék a statisztikát, hogy a középiskolásoknak ott legyen feketén fehéren, hogy mibe mennek bele.
2015. szept. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ettől függetlenül igazán működtethetnék a pályakezdő programot



Igen épp ezt hiányolom én is!

Egyetem nyílt nap. És mutogatják a grafikonokat meg statisztikákat a mérnöki nyílt napon hogy a végzettek 85%-a 1-2 hónapon belül vagy akár még tanulmányai alatt állást kap! (egyébként még ez se igaz de mindegy)


Na BTK szakok nyílt napja!

Itt semmiféle ilyen statisztikát nem látni. Márpedig én úgy tartanám korrektnek hogy igenis készüljön itt is grafikon és szépen mutassák meg a BTK-ra készülő középiskolásoknak hogy mi vár rájuk. Mutassák szépen meg hogy alig találni olyan bölcsészt aki területén dolgozik és nem bolti eladó meg szarpucoló.

Mutassák meg szépen hogy van olyan szak amely tizenéves működése alatt egyetlen ott végzettet sem tud felmutatni aki területén el tudott volna helyezkedni (nem vicc).


És azért ez már nem feltétlen csak a végzettek hibája ám!

Lehet hogy az adott szakok úgy ahogy van kukákba valók?

2015. szept. 14. 09:00
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem való kukába, mert szabad piac van. Ha kereslet van, kínálat is. De lehet valóban igazad van, hogy itt normális tájékoztatás, statisztikai manipulálásról, valószínűleg bűncselekményről van szó.
2015. szept. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért mert pár szak kivételével a végzettek legalább 90 százaléka olyan munkában dolgozik aminek köze nincs ahhoz amit tanult, több esetben nem is kell hozzá diploma?
2015. szept. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nyilván aki adott diplomával nem abban dolgozik amiben kéne az szükséghelyzet. Aki diplomával szart pucol nem jókedvében teszi hanem mert más nem talált.

Csak az a gond, ha 10 adott diplomával rendlelkező közül 9, ha nem 10 szart pucol. Akkor ott már nem az emberekkel van a gond, hanem a diplomával. lehet szart se ér? Akkor minek működik a képzés?

2015. szept. 20. 13:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Ezt én is kérdezhetném! Csodálkozom, hogy nem jutott még eszébe fizetőssé tenni ezt az egész marhaságot Orbán Viktor miniszterelnök úrnak!
2015. szept. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem kell fizetőssé tenni. meg kell szüntetni ahogy van az összes inygenélő hulladék tanárral meg "professzorral" meg tanszékvezetővel stb.
2015. szept. 22. 08:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!