Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell ezen megsértődni?...

Miért kell ezen megsértődni? Miért nem lehet ezt jó tanácsként felfogni?

Figyelt kérdés
Ha leszólom a bölcsész képzéseket, akkor mindjárt megjelennek a bölcsészek, akik védik a szakokat. Nem írtam trágár szavakat, csak annyit, hogy a bölcsész képzések 80 százaléka nem sok mindenre jó, a legtöbb ilyen képzéssel nem igazán lehet normális munkát találni. A maradék 20 százalék persze jó, ilyen nyelvszakok pl. elég hasznosak. De pl. ilyen történész, szabad bölcsész, filozófus meg ilyen és ehhez hasonló képzésekkel tényleg nem nagyon lehet elhelyezkedni. Ezen miért kell megsértődni?

2015. aug. 7. 16:21
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
És ha valami szakmát tanulnának inkább, ahhoz nem kell annyira lángésznek lenni, mint mondjuk egy mérnöki, orvosi szakhoz, és sokkal hasznosabb is lenne, mint a bölcsészet szerintem.
2015. aug. 7. 18:11
 2/22 anonim ***** válasza:
20%
előbb utóbb úgyis ilyenen kötnek ki
2015. aug. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
81%
Akkor szegény humán tanároknak is beszólsz akik majd a te gyerekedet fogják tanítani az iskolában és nevelni őt, hogyha esetleg neked majd annyira nem jut rá időd...
2015. aug. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
8%
Én is jártam iskolába, és pontosan tudom mennyire távol áll az a fajta munka a piactól meg a "való élettől".
2015. aug. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
A tanárokat tisztelem, nem őket akartam leszólni, hanem a "sima" bölcsészeket
2015. aug. 7. 19:55
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

1, ha azt írod, hogy a bölcsész szakokkal nehezebb elhelyezkedni, és több van belőlük, mint kéne, akkor sztem senki nem fog megsértődni

a probléma az, hogy ( tapasztalatból mondom) a bölcsészeket szidó emberek nagy része:


- frusztrált, komplexusos reál szakos, aki valószínűleg sokat szenvedett a „magolósabb” tárgyakkal/zavarja, hogy az átlag bölcsész olvasottabb/több a szabadideje etc. vagy diplomával nem rendelkező ember


- teljesen tájékozatlan, nincs tisztában semmilyen statisztikával, de még azt se tudja, hogy mit tanulnak bölcsész szakokon. nem akarok személyeskedni de jó példa erre az első válaszoló is, aki szintén csak leír egy általánosítást, aminek semmi értelme. vagy jó példa erre, hogy a „reál szakok nehezebbek” mondatot is hányan írjak le, ami megint értelmetlen, mert mindenki más adottságokkal rendelkezik


- a bölcsész képzések nem annyira behatároltak, mint egy reál szak: tehát lehet, h NEM PONTOSAN olyan munkája lesz, amit tanult, de ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy felesleges volt a képzés


„És ha valami szakmát tanulnának inkább, ahhoz nem kell annyira lángésznek lenni, mint mondjuk egy mérnöki, orvosi szakhoz, és sokkal hasznosabb is lenne, mint a bölcsészet szerintem.”

láttál mostanában szakmunkásképzőt? szerintem nem nagyon. az ilyen iskolákban nagyrészt agyhalott teljesen lezüllött emberek járnak, nem ritkán sötétebb bőrű testvíreink is. arról nem beszélve, h katasztrofális állapotok vannak, nincs elegendő műhely, eszköz stb. a közelünkben lévő szakmunkásképzőben pl. minden szünetben verekedés van, a wc-ben meg füveznek. tehát amíg nem lesznek jobb állapotok, addig ne is várd azt, hogy a szülők szakmunkásképzőbe írassák a gyereküket.


orvosi szakhoz lángésznek kell lenni?:) ne viccelj már. beszélgess már el pár orvossal, és kérdezz tőlük vmi bonyolultabbat biológia/táplálkozás témában, nagy eséllyel nem fognak tudni válaszolni. nem kell hanyatt esni attól, hogy dr. előnevük van, vicces, h az embereket mennyire elvakítja a tekintélytisztelet, és úgy viselkednek, mintha az orvosok vmi zsenik lennének.


összefoglalva: ha értelmesen – nem rosszindulattól vezérelve – kifejted a véleményed a bölcsész szakokról, azzal szerintem senkinek nem lesz gondja, csak nekem az a tapasztalatom, hogy bölcsészszidás nagyrészt tudatlanságból és frusztrációból fakad: külföldön pl. a bölcsész-reálos ellentét nem nagyon van. aminek nyilván köze az emberek mentális állapotához.

2015. aug. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%

valójában nagyon kevés bölcsész végzettségű ember köt ki gyorsétteremben, sőt statisztikák szerint a bölcsészek nagy része olyan állásban dolgozik, ahol diploma az elvárás. talán érdemes lenne statisztikákat megnézni, nem csak megismételni a butaságokat, amit sokszor hallottál.


„Vagy tanulnak valami hasznosabbat, és találnak normális munkát”


például? esetleg ha leírnád, hogy szerinted mit kéne tanulniuk vmilyen bölcsész szak helyett.

2015. aug. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
30%

"statisztikák szerint a bölcsészek nagy része olyan állásban dolgozik, ahol diploma az elvárás"


elég bajaz...

ahol én dolgozom ott konkrétan okleveles XY-t kerestek, nem csak egy random akármilyen diplomát

ezért full felesleges végig ülni (és főleg nekünk fizetni)


igen, tényleg keresnek embereket akik beszélnek mondjuk németül meg angolul úgy, hogy nem ég miatta a cég pofája, csak emellett reál területeken (mint a pénzügyek, vagy műszaki) irdatlanul buták, de olyan szinten, hogy százalékot nem tudnak számolni meg ilyenek

mindenki jobban járt volna, ha értékesebb területeken tanult volna

meg egyébként humán területeken is

sokan valamiért nem akarják felfogni hogyan is működik a piacgazdaság meg a kereslet, és sírnak hogy nem tudnak rétegköltészetből meg művészfilmekből megélni és állami alkalmazottként keveset keresnek

a legjobb ha megfölözi még néhány büfépapírral, ahol szintén nem teszi oda magát szakmailag, de elmondhatja hogy 2-3 diplomával milyen rosszul keres


de igazatok van ez csak olyan mérnök frusztráltság, az okos és tehetséges bölcsészekkel szemben

csak nem tudom miért ajánlja a sok bölcsész a gyerekét inkább reál pályára

2015. aug. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%

„de igazatok van ez csak olyan mérnök frusztráltság, az okos és tehetséges bölcsészekkel szemben

csak nem tudom miért ajánlja a sok bölcsész a gyerekét inkább reál pályára”


jajj. kicsit összekeverted a dolgokat, olvashatnál figyelmesebben is. senki nem vitatta, hogy a reál szakosokra nagyobb kereslet van és hogy bölcsész szakkal nehezebb elhelyezkedni. azért frusztrált sok reál szakos, mert folyamatosan a bölcsészekkel vannak elfoglalva. ezen az oldalon is érdemes beleolvasni a bölcsészekről szóló kérdésekbe, mindenhol reál szakosok fröcsögnek. látszik rajtuk, hogy borzasztóan frusztráltak.


„igen, tényleg keresnek embereket akik beszélnek mondjuk németül meg angolul úgy, hogy nem ég miatta a cég pofája, csak emellett reál területeken (mint a pénzügyek, vagy műszaki) irdatlanul buták, de olyan szinten, hogy százalékot nem tudnak számolni meg ilyenek „


és ha esetleg idegen nyelvet jól beszélő reál szakosokat keresnének ? ja hogy nem sok ilyen van. emészd meg, a legtöbb ember nem tud százalékot számolni, mivel nem is szorul rá, és rég elfelejtette.


„mindenki jobban járt volna, ha értékesebb területeken tanult volna „


pl?


„sokan valamiért nem akarják felfogni hogyan is működik a piacgazdaság meg a kereslet, és sírnak hogy nem tudnak rétegköltészetből meg művészfilmekből megélni és állami alkalmazottként keveset keresnek

a legjobb ha megfölözi még néhány büfépapírral, ahol szintén nem teszi oda magát szakmailag, de elmondhatja hogy 2-3 diplomával milyen rosszul keres „


rétegköltészet? az mi, hol tanítják? művészfilmek? most sikerült kiemelned két teljesen szélsőséges példát, amit viszonylag kevesen tanulnak és nagyon nehéz is elhelyezkedni. esetleg ha konkrét létező szakokat neveznél meg.


büfépapír alatt mit értesz?

2015. aug. 8. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Ahhoz nem elég okosak, hogy normálisabb egyetemi szakokon meg tudják állni a helyüket a szakma tanulás, fizikai munka meg büdös nekik. Aztán nagyokat néznek, hogy nem veszik fel őket sehova, max. segédmunkásnak, közmunkásnak, meg szidják az államot a saját hülyeségük következményei miatt. Kedves utolsó válaszadó neked pedig maximálisan igazat adok, ment is a zöld kéz.
2015. aug. 8. 15:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!