Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit lehetne tenni, annak...

Mit lehetne tenni, annak érdekében, hogy kirúgják a tanárt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

10-es tanuló vagyok. A nagy problémám az, hogy a tavalyi év alatt 6 matematika tanárom volt. Legutolsó (mostani) tanárom egy ukrán manus. Körülbelül 30 éve él itt, azóta az iskolában tanít, de évekig betegállományban volt, csak nem százalékolták le, így végsősoron visszajött tanítani. Egyszerűen szörnyű. Nem tanít. Nem tud ragozni, olyan fogalmakat írunk le aminek se eleje se vége. Értelme meg aztán végképp nincs. Sokszor a kémia tanárunk (aki matek szakos is) mondja el a fogalmakat helyesen, mivel ebből így nagyon nem lesz érettségi. A tanórák legtöbbjén a tanár úr kedvenc hobbijáról a sakkról beszélgetünk, sokszor a tankönyvet stb elő sem vesszük. A sírás kerülget már néha, olyan undorító szar alak ez az ember. Na és itt jön a dolog másik fele, hogy a tanárok is utálják. Gondolom ilyet nem kellene, de rengetegszer az osztályfőnökünk, vagy más tanárok is panaszkodnak a tanár úrra, nem is kicsit. Hanem konkrétan szidják. :D De meg is értem, elviselhetetlen személyiség. A tanáriból ki van tiltva a csávó, mert csak balhézik. Legújabb problémája miszerint nem jól lett felosztva a csopoprt, (tavaly ilyenkor, közben buktak is le. Két csoportra van osztva az osztály a nagy létszám miatt.) ezért most azon problémázik, hogy az osztály másik csoportjából majd hoz át ide embereket. Nem tudom minek, de a héten eddig erről beszélgettünk, meg hogy imlyen hülye a diri... Nem tudom mennyire jön át a lényeg, mindenki utálja, a diákok, és a tanárok egyaránt. Arra gondoltam, hogy azokban az osztályokban ahol tanít az ürge aá kellene írtani a gyerekekkel (akiket tanít) egy petíciót, és kirúgatni. Itt két problémába üköztem. Az egyik, hogy valószínűleg én mint "felbújtó" lennék kirúgva, illetve nem tudpom ez jogilag mennyire helyes. Az igazgatónak már mondtuk ezt, mindenki panaszkodik, még is ott van. Tehát vele erről nem lehet szót érteni, egyszerűen nem tud mit kezdeni vele..



2015. szept. 17. 15:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem neked - diáknak - hanem a szüleiteknek, a szülői munkaközösségnek kellene lépéseket tenni! A felnőtteket mindig komolyabban veszik. Más ha ők mondják!
2015. szept. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az a baj a szlők is mondják, de eléggé el van tussolva ez az egész.
2015. szept. 17. 16:28
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem követ el súlyos munkajogi kihágást, törvénysértést, pl nem tartja meg az óráit, nem lehet kirúgni. De azért a szülők írhatnak részletes, tényeket tartalmazó petíciót, legalább a ti osztályototokból átrakhatják máshova, csak akkor meg azok szívnak. Az ilyet csak rábeszélni lehet, hogy keressen más munkahelyet, de kötelezni nem lehet rá. Mondjuk járhatnak rendszeresen órát látogatni hozzá, hátha akkor összeszedi magát.
2015. szept. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Tom Benko ***** válasza:
Egyrészt ismerni kellene a másik fél álláspontját is, mivel az, amit itt leírtál, finoman szólva is erős. Nekem is szoktak hasonló problémákat előadni diákok kollégákról, aztán rendszeresen kiderül, hogy vastagon benne van az osztály is a buliban. Másrészt ha véletlenül tényleg így van, akkor először is a szülők fordulhatnak a közvetlen feletteséhez (munkaközösség-vezető), aztán fokozatosan tovább. Ti, diákok jelezhetitek több fórumon a problémát, viszont a petíciózás eléggé kétélű fegyver. Nem azért, mert kirúghatnak érte, eleve tanköteles vagy, hanem azért, mert ez igen komoly állásbizonytalanságot okozhat a tanárokban, és súlyosan visszaüthet.
2015. szept. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Az baj ez így ahogy van még nem is a teljes történet. Az a tanár egy idióta, és ezt a ollégái is tudják. Mindenen problémázik, és az ujja körül forgatja az egész tanári kart. Osztályfőnökünk is sírva jött be egy órára, mert az az álat sértegette, meg ordibált vele egész szünetben. Az igazgató-helyettessel szintén úgy beszél mint egy utolsó senkivel. És még sorolhatnám.
2015. szept. 19. 12:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Felnőtt emberek, mért hagyják magukat?
2015. szept. 19. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tom Benko ***** válasza:
Ha tényleg így van, már régen eltávolították volna.
2015. szept. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Tom Benko, hát akkor szerinted még én vagyok a hüyle vagy mi? :D Nem egyszer jöttek ellenőrizni már, de akkor olyan jól megtartja a tanórákat, mint ahogy kell. Máskor meg szart se csinál, vagy bemegy a szertárba és iszik.
2015. szept. 21. 17:53
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
Ne adj a számba olyat, amit nem mondtam. Ha ilyen antiszociális, a tantestület már rég kérvényezte volna az áthelyezését, sőt, akár még többet is. Itt sajnos kicsit vérzik a sztori.
2015. szept. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!