Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a matematika...

Mi a különbség a matematika tanár és a matematikus között vagy mondhatnám azt is, hogy a fizika tanár és a fizikus között?

Figyelt kérdés

2015. szept. 24. 19:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Az egyik pedagógus, aki tanítja a tárgyat bizonyos szinten; a másik pedig tudós ember, aki vagy tudományos munkát végez a területen (kutat), vagy pedig, ha "alkalmazott" matekról/fizikáról beszélünk, akkor dolgozhat valamilyen munkahelyen, ahol az ő tudására van szükség.
2015. szept. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

A tanár (tipikusan!) kevesebbet tud a matematikáról/fizikáról, de többet a pedagógiáról, ha ez a kérdés..


Ezért is vannak közép iskolában nagyon jó matek/fizika tanárok (ugyanis tanárként végeztek), egyetemen pedig rosszabbak (mivel alig ismerik a pedagógia alapjait).

2015. szept. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%

A tanár a matematikát átfogóbban, de kevésbé mélyen ismeri. A matematikus elmerül a saját kutatási területében, azt nagyszerűen ismeri, de előfordul, hogy más területeken hiányos a tudása, mivel azokkal nem foglalkozik. A tanárnak minden területet ismernie kell, de nem kell olyan részletességgel belemennie az elméletbe, mint a matematikusnak.

Ezen kívül a tanár tanul pedagógiát, pszichológiát és módszertant, hogy a tudását át is tudja adni a diákoknak. Mondjuk ezt némelyik tanerő egész jól titkolja.

2015. szept. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

2 okból kifolyólag tettem ki ezt a kérdést:

Egyik, hogy ez alapból érdekelt.

Másik az, hogy most középiskolás vagyok és tavalyi FIZIKA TANÁRUNKAT leváltották egy FIZIKUSRA. Nem tudom, hogy az iskola vezetősége ezt hogy tehette meg, de ez a "tanár" tényleg nem tud tanítani. (Az látszik, hogy ő mennyire nagyon ért a fizikához, csak teleírja a táblát mindenféle számolással, az hogy el is magyarázza meg olyan távol áll tőle, mint Makó Jeruzsálemtől, órákon alig szólal meg, mindig csak annyit mond, hogy: "Szóljanak, ha nem értenek valamit!". Ez viccnek is rossz, a tanárnak az lenne a dolga, hogy elmagyarázza, na de mindegy... Lövése sincs, hogy hogy kell tanítani, azt ez akar nekünk jegyet adni... Kb. az egész osztályomnak ez a véleménye. Más tanárok is így vélekednek róla ott az iskolában: "Előbb meg kéne tanítani a dolgokat, és csak aztán dolgozatot íratni!" Azon gondolkodtam, hogy ezt így lehet, hogy én is meg tudnám csinálni, azt kapnám a fizetést. Ráadásul akiről beszélek egy kb. 20 éves "lány". Amikor először láttuk az iskolában azt hittük, hogy egy új tanuló...)

2015. szept. 24. 23:18
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Jé, hát ezt lehet? Én majdnem tizenöt éve kaptam az ELTE TTK-n matektanári diplomát (tanítani mondjuk nem tanítottam egy percet se) és nekünk a módszertan tanszék (amelyik a gyakorlótanítást is felügyelte) valami olyasmit mondott hogy ezzel középiskolában lehet tanítani, a kicsiknek tanítóképző van... én jártam pár félévet kutató matematikus szakra, na pedagógia, pszichológia ott nyoma nem volt. Szóval, arra akarok kilukadni -- hogy lehet középiskolai tanárnak felvenni valakit akinek nincs megfelelő diplomája?? Biztos én emlékszem rosszul, marha rég volt.
2015. szept. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"... hogy lehet középiskolai tanárnak felvenni valakit akinek nincs megfelelő diplomája??"

Úgy, hogy nincs más. Matematika és fizika szakos tanárokból - főleg vidéken - óriási a hiány, sokszor nem találnak szakost, ezért felvesznek bárkit, akinek kicsit is hasonlít a diplomája.

2015. szept. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%
3 évig szinte ugyan azt tanulják, csak akik BA-n tanultak azok mehetnek szakosodni különböző tudományterületeken, de akinek nincs mesterképzése annyit tud mint egy tanár. az más kérdés, hogy ő ezzel nem taníthat, hsizen nincsenek meg a pedagógiai tárgyai.
2015. szept. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugye nem lehet, de van kibúvó, elkezdi valamilyen formában a pedagógus képesítés megszerzését. De közben már tanít(hat) mert tényleg nincs más.

Ugyan ez van a szakközepes műszaki tanárokkal, oktatókkal.

Hiány van és már mérnöki végzettséggel oktat, közben meg végzi a mérnöktanári szakot.

2015. szept. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%

Én egyetlen rövid, tömör, frappáns választ tudnék adni:

Aki tudja csinálja, aki nem, az tanítja! :D

2015. szept. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#6:

Lehet, hogy úgy van, ahogy mondod, de ezzel akkor is a diákokkal csesznek ki. Mondjuk, ha valaki fizikával akarna tovább tanulni, akkor az kb. a nulláról indul egy ilyen "tanár" mellett. Menjen, kutasson azt, amit csak akar vagy mittudomén, de ne jöjjön az iskola közelébe!

2015. szept. 25. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!