Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség a matematika...

Mi a különbség a matematika tanár és a matematikus között vagy mondhatnám azt is, hogy a fizika tanár és a fizikus között?

Figyelt kérdés

2015. szept. 24. 19:44
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%

> 3 évig szinte ugyan azt tanulják, csak akik BA-n tanultak


Ezt valahogy nem hiszem. Ahogy fentebb írtam, én még a bolognai rendszer előtt jártam mindkettőre de egy percig nem tanulták ugyanazt, a kutatószak összehasonlíthatatlanul nehezebb volt. Aligha hiszem hogy ez a bolognai rendszer bevezetésével hirtelen le lett butítva.

2015. szept. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Az ELTE-TTK tantervét elnézve matematika szakon aligha tanulják ugyanazt mint a matematika tanári szakon (matematika minor-on vagy matematika major-on)..

[link]


Bár a matematika szak elméleti és az alkalmazott matematikus szakirányainak tárgyait elnézve azért megértem h a tanári szakokon tanulók azért mégis szeretnék ezt hinni...

2015. szept. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
50%
mivel a tanári képzés átalakult és osztatlan lett ezért nem minorként vannak tanítva a tantárgyak. szép is lenne, ha csak azt tanítanák amiket utána az iskolába le kell adni
2015. szept. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mindig lehet általánosítani.

Jártam egy fizikus, matematika tanárhoz (aki még csillagász is volt ha jól emlékszem) felvételi előtt.

Sokat kihagytam az érettségi és a fősuli között, de úgy átvette velem az anyagot, hogy még az építőmérnöki első évében is megéltem belőle.

2015. szept. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
78%
Ezt mért nem neki mondod ahelyet hogy it szidod? Valoszinű az egyetemi szemlélet mód szerint oktat. Ha nem értitek télleg szoljatók.
2015. okt. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!