Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Madách Imre Gimnáziu...

Budapesti Madách Imre Gimnázium, vagy Berzsenyi?

Figyelt kérdés

Csak annyit akarok kérdezni, hogy kb. hány ponttal vennének fel ezekbe az iskolákba? Ja, és milyen a közösség, tanítás, melyik tantárgy a fontosabb ott? stb..

És a szóbeli?? Tudom, hogy ez változó és tételeket kell húzni, de aki már szóbelizett az iskolákban mesélne a szóbelikről egy kicsit? (gyorsan végzek? aránylag könnyű? kedvesek a tanárok? miket kell csinálni?

7. év végén mindenből ötös lettem, kivéve tesiből :D

Ezekbe a gimikbe a tesi ugye nem számít?

és Berzsenyibe engedik, hogy németből szóbelizzek? milyen a nyelvi része a szóbelinek?

Elnézést a rengeteg kérdésért! :)



2015. szept. 25. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A Madáchba minimum 75 pont központi kell a maxos hozott ponthoz. Tesi nem számít :) Szóbelin igyekezni kell a maximumra törekedni, nagyon a szimpátia számít. Először bevisznek egy terembe, ahol kapsz lapot (egy magyart meg egy angolt), a magyaron két kép van (az egyikről kell beszélni), az angolon mondatokat kell kiegészíteni (my favourite food is..., my hobby is... és minimum 5 szóval). Majd jön két tanár, elvisz egy másik szobába ahol csak te vagy meg a két szóbeliztető. Általában angollal kezdesz (vagy némettel, attól függ, melyik a nyelved), elmondod a dolgaidat, egyet kiválasztasz a mondatok közül. Az számít, mennyire vagy felkészült, és mennyire jó a bezsédkészséged. Aztán jön a magyar, a két kép közül kiválasztasz egyet, és mesélned kell róla. Aztán elterelik a témát, hogy mit gondolsz arról a képről, meg milyenek lehetnek a szereplői stb. Ennyi igazából. A tanárok szimpatikusak voltak :)

A közösség picit klikkes, de igazából mindenhol vannak klikkek. Nagyon lánysuli, az iskola több, mint 70%-a lány. Szerintem főleg a nyelveken van a hangsúly, illetve a humán tantárgyakon. A reál annyira nem fontos.

2015. szept. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A Berzsenyibe minimum 68-70 pont kell a szóbelire behíváshoz a maxos hozott pontok mellé. Ha közel maxos lesz a szóbelid, szinte fél lábbal bent vagy :)

A szóbeli tagozatonként változó, humánra magyar-töri kell (magyar: szövegelemzés, töri: 4 tétel, húzni kell mindkettőnél), biosz-kémiára biosz és kémia (megadják a tételeiket a honlapon), fizikára fizika (szintén), matekra matek (szintén) és nyelvire magyar-angol (magyar: 5-8.-os nyelvtan, főleg 8.-os mondatelemzés, és 6.-os szóelemekre bontás, összetett szavak stb. a neten fent vannak a példafeladatok; angol: képről kell beszélni) szóbeli van. Mindegyiknél kell tételt húzni.


Azt vettem észre, hogy a Berzsenyi meg inkább reálos suli, szóval a természettudományos és matek tagozatokra nagyobb hangsúlyt fektetnek. De pl.: humánon és nyelvin a tanárok figyelembe veszik, hogy az adott gyerek milyen szinten van matekból, kémiából, fizikából, nem nyúzzák halálra őket. A tanárok nagyon jók, bár van egy-két fura fazon :D Kedvenc tanárjaim a töritanár, az angoltanár és a magyartanárnő (az ofőm).

A közösség szerintem messze itt a legjobb, még a legantiszociálisabb gyerek is talál magának barátot :) Erre van a két gólyakirándulás, közte a csoporttalik és végül a négy napos Nulltábor (gólyatábor). Én azt vettem észre, hogy a mi osztályunkban jelenleg nincs akkora hierarchia, nincsenek klikkek, de lehet, hogy még nagyon az elején vagyunk. A suliban is ezt vettem észre, bárkihez odamehetsz beszélgetni.


Nem, sajnos nem engedik a Berzsenyiben, hogy németből szóbelizz :( Az egész suliban az angol az első nyelv, humánon, termtudon és matekon 10.-től jön be a második nyelv (ez lehet latin [kivéve a humánnak, mert nekünk a 3. nyelvünk kötelezően], orosz, olasz, francia és német), míg nyelvin már az első évtől (angol mellé lehet franciát, olaszt és németet választani). Az angolt egy héten 4-szer tanulják, a második nyelvet egy héten hatszor.

2015. szept. 26. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nagyon sokat segítettek.

Kár, hogy a Berzsenyibe nem lehet németből szóbelizni:(

2015. szept. 27. 08:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!