Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz a deriválás...

Mennyire nehéz a deriválás vagy az integrálás?

Figyelt kérdés
Egyetemen az alapoktól elmagyarázzák ezeket, vagy valóban nagyon nagy hátrány ha ezeket még nem tudja valaki,mert pl emelt szinten sok középiskolában tanítják.

2015. szept. 27. 16:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez szaktól is függ, de legtöbb esetben szokott lenni erre alapozótárgy (kalkulus).
2015. szept. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem nehéz, csak könnyen el lehet nézni, ha figyelmetlen vagy. :D Tagonként kell végezni a műveleteket. Sokat kell gyakorolni, mert az integrálás pont a deriválás ellentettje, és nagy kavar lehet miatta a fejben. Én gyógyszerészetin vagyok, és nekünk egy félévig volt matek, ahol deriváltunk és integráltunk is. Nem kell megijedni tőle! :)
2015. szept. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmivel se bonyolultabb mint más dolgok, sőt szerintem egy pár alap szintem is tanított dolognál egyszerűbb is. Az elmélete nehezebb ez igaz, de ha megérted az se bonyolult. Meg nagyon oda kell figyelni, hogy a jó képletet használd, ne feledkezz el semmiről, de tényleg nem olyan ördöngősség.
2015. szept. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Azért kérdezem mert, nem tanultam soha ilyeneket,viszont rengeteg szakon előfordulnak. Az lenne még a kérdésem hogy pl egy mérnöki szakon ahol azért komolyabban tanulják ezeket,később az egyetem után mennyire kell őket használni? (integrálás,differenciál egyenletek stb)
2015. szept. 27. 17:16
 5/5 anonim ***** válasza:
76%

Ha valaki végez az egyetemen, és munkát kap, akkor értelemszerűen elenyésző számban kell majd saját kezűleg ezeket a műveleteket elvégeznie, mivel azokra millió+1 programot írtak már. Inkább azt kell tudnia, hogy mikor kell deriválni/integrálni, és mit kell nézni a kapott értékeken (elméleti tudás).


Az egyik előző hozzászólóhoz annyit hozzákötnék, hogy nem minden esetben kell (sőt, nem is szabad) tagonként deriválni, sőt, van ahol a tagonkénti deriválás el sem érhető (vagy ha tudod, kérlek, deriváld nekem a sin(x^2) függvényt tagonként).


Igazából amit abból tudni kell, azok a különböző képletek, amiket gyakorlaton szépen be fognak veletek gyakoroltatni (persze az sem árt, ha az ember áldoz rá a szabadidejéből).

2015. szept. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!