Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hülyeség lenne passziválni...

Valaki : kérdése:

Hülyeség lenne passziválni két félévet?

Figyelt kérdés

Idén kezdtem,arra gondoltam hogy két félévet megcsinálok,a következő kettőt passziválom. Ez idő alatt elmennék dolgozni,és nyelvet tanulnék,mert nincs nyelvvizsgám és előbb utóbb Úgyis kéne.

A Szüleim nem helyeslik,mert azt gondolják csak a párom miatt tenném ( hogy megrövidítsem egy évvel az amúgy 3 évig tartó távkapcsolatunkat). Igen,ez is benne van,de miért baj ez? Hasznosan tölteném az időmet.

Mi a véleményetek?


2015. szept. 27. 21:46
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Attól függ; ha szüleid tartanak el, akkor jobb, ha hallgatsz rájuk, ha meg nem, akkor ki nem szarja le, hogy más mit gondol?
2015. szept. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Itt a bökkenő,ők tartanak el. De dolgoznék a nyelvtanulás mellett...
2015. szept. 27. 21:50
 3/10 anonim ***** válasza:

Először érdeklődj az egyetemeden arról, engedik-e, hogy két félévet passziváltass egymás után.

Milyen munkát vállalnál? Itt az is fontos, hogy biztosan legyen valami munkád, hisz ha véletlen úgy adódik, hogy nem találsz, akkor gáz van. Nyelvvizsgára is ki kell adni majd a pénzt, persze attól függ, milyet csinálsz, jársz-e tanfolyamra, de az is drága.


Én nem annyira értem, hogy tudod egy év halasztással megrövidíteni a távkapcsolatotokat. Ezt a részt elmagyaráznád?

2015. szept. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Meg egyébként milyen szakra jársz? Mert ha olyanra, amin nyelvvizsga nélkül nem kapod meg a diplomádat, akkor ez egyértelműen logikus döntés részedről.
2015. szept. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nincs már olyan szak, amire ne kéne legalább 1 középfokú komplex nyelvvizsga.
2015. szept. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Két félévet mindenhol lehet passziváltatni, ennél többhöz kell általában valamilyen kérvény.
2015. szept. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A párom 3 év múlva tudna abba a városba költözni,ahol egyetemre járok.
2015. szept. 28. 09:53
 8/10 anonim ***** válasza:
És ha passziváltatsz, mitől lesztek előrébb?
2015. szept. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk most már szerencséd van, mert sok diákszövetkezet passzív nappalisokat is foglalkoztat, rendes melónál meg hónapok, mire munkát találsz.

Viszont abba is gondolj bele, hogy mit veszítesz a passziváltatással. Pl 1 év alatt igen csak ki tudsz esni a tanulásból, a csoporttársaid mind előrébb lesznek, nem lesznek közös óráid a barátaiddal, kiesel a társaságból.


Én az egyetem mellett jártam nyelviskolába saját időbeosztással és meg tudtam csinálni a nyelvvizsgát passzív félév nélkül is.

2015. szept. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hamar meglesz a nyelvvizsgám és jót teszek a kapcsolatomnak is
2015. szept. 28. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!